22 липня підписано контракт з французькою компанією ОСЕА на будівництво 20 катерів для Морської охорони


22 липня 2020 року у Миколаєві на території суднобудівно-судноремонтного заводу Нібулон було підписано контракт на будівництво 20 патрульних катерів для Морської охорони Держприкордонслужби.

Він передбачає протягом трьох років будівництво і отримання Держприкордонслужбою України 20 найсучасніших патрульних катерів французької компанії ОСЕА, передає пресцентр ДПСУ.

Повідомляється, що проєкт розрахований до 2024 року, а перший катер Україна зможе отримати у 2021 році.

За умовами рамкової міжурядової угоди підписаної у Парижі 19 листопада 2019 року міністрами внутрішніх справ України і Франції чверть замовлення буде виконано вітчизняним суднобудівним підприємством за французькими технологіями.

Як зазначав раніше Арсен Аваков, після реалізації цього проєкту, Україна буде розпоряджатися технологіями і зможе виробляти кораблі з морського алюмінію на материковій частині країни. Локалізація виробництва і була ключовою вимогою при цьому контракті.

Угода передбачає кредитування урядом Франції та провідними європейськими банками будівництва катерів на суму 136,5 млн. євро.

Французька компанія ОСЕА обрала українським партнером суднобудівне підприємство Нібулон. Воно збудує кожне четверте з двадцяти – тобто загалом п‘ять суден проекту FPB 98 MKI.

У церемонії підписання контракту і меморандуму про порозуміння крім підписантів взяли участь міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, Надзвичайний і повноважний Посол Французької Республіки Етьєн Де Понсен,  генеральний директор ТОВ СП Нібулон Герой України Олексій Вадатурський.

FPB 98 MKI

Це маневрений патрульний катер довжиною 32 метри з легкого алюмінію, який розвиває швидкість до 30 вузлів із дальністю плавання 1200 морських миль і має малу осадку для плавання на мілководді. Кожне судно буде оснащене сучасними системами оптико-електронного спостереження, RIB-човнами для оглядових груп прикордонників. Держприкордонслужба України з Міністерством внутрішніх справ України проводять роботу щодо оснащення нових катерів сучасними зразками озброєння. FPB 98 MKI будуть використовуватися для охорони державного кордону на воді, операцій зі спостереження, нагляду та контролю, пошуково-рятувальних операцій та протидії диверсійно-розвідувальним групам.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *