Він підірвав себе гранатою, прохрипівши дивну для терористів фразу: «Русские не сдаются! Слава Україні!»


Розповідь про полеглого Героя від 1 окрема танкова Сіверська бригада, який пройшов пекло Майдану, горнило війни, завдяки якому змогли вийти з оточення півсотні українських військових, але самому Євгену до своїх дістатись не вдалось… його здали місцеві мешканці.

Він підірвав себе гранатою, прохрипівши дивну для терористів фразу: «Русские не сдаются! Слава Україні!».

Полеглі побратими завжди з нами.
#Євген_Лоскот #Баха #Локоть #Дамба_22

Майор (посмертно) Лоскот Євген Олександрович, у 2011 році кадровий офіцер звільнився зі Збройних Сил України в запас. Але приймає участь у громадсько-політичному житті, в боротьбі за незалежністі країни в складі Всеукраїнського об’єднання «Свобода».
Активний учасник Революції гідності, автомайданівець,

20 січня 2014 року отримує поранення в обличчя гумовою кулею під час сутички на Майдані.
Не витримав та 21 березня 2014 року добровольцем мобілізувався до лав Збройних Сил України на посаду заступника командира роти з озброєння розвідувальної роти 1 окрема танкова Сіверська бригада.

А далі, як у страшному сні, боротьба за н.п. Жовте, Раївка, Сабівка Слов’яносербського району, місто Лутугине Луганської області, за стратегічні блокпости, оборона Міжнародного аеропорту «Луганськ» та пекло…

У вересні 2014 року залишається під містом Луганськ прикривати відхід основної тактичної групи. Приєднується до бійців 22-го батальйону територіальної оборони «Харків», які залишилися без офіцерів та очолює обезголовлений підрозділ.

З матеріалів…
“7 вересня 2014 року капітан Євген Лоскот з двома на бойовій машині піхоти (БМП) вирушили на допомогу бійцям територіальної оборони. Зупинилися посеред соняшникового поля, аби детальніше розвідати ситуацію. Метрів за двісті, на межі сільськогосподарських угідь і найближчого терикону, екіпаж виявив з півдюжини одиниць військової техніки, танк, велике скупчення позашляховиків.

Капітан Євген Лоскот вирішив атакувати польовий командний пункт противника, використавши ефект неочікуваності. Заклинена башта бойової машини унеможливлювала гарматний вогонь, тож хлопці використали кулемет і автомати, чавили й таранили «Лексуси» і «БМВ».

Коли російські бойовики прийшли до тями, старенька БМП вже залишала розташування. Проте в останню мить бойову машину підбив ворожий танк. Екіпаж розділився – один з воїнів зміг повернутися до своїх, другий потрапив у полон. Капітан Євген Лоскот встиг відійти з поля бою, зв‘язатися з «айдарівцями» та домовитися про допомогу у переправленні на інший берег Сіверського Донця. Добровольці попросили ще скоригувати артилерійський вогонь, на що офіцер погодився. Артилерія щільним вогнем накрила вороже угруповання.

Проте дістатися до своїх капітану Лоскоту не вдалося, його видали місцеві мешканці. Поранений офіцер потрапив в оточення та прийняв свій останній бій на закинутій фермі поблизу села Весела Гора Слов‘яносербського району Луганської області.

Коли закінчились набої, не бажаючи здаватися в полон, він підірвав себе гранатою, прохрипівши дивну для терористів фразу: «Русские не сдаются! Слава Україні!». Після цього російські бойовики добили українського офіцера пострілом у голову.”

Завдяки героїчним, рішучим та сміливим діям капітана Євгена Лоскота російсько-терористичні формування на добу пригальмували просування вглиб української території до міста Щастя Жовтневого району міста Луганськ. За цей час змогли вийти з оточення півсотні українських військових, підтягнулися до міста Щастя та закріпилися добровольці з 24-го окремого штурмового батальйону ЗСУ “Айдар” і бійці 92-ОМБр ім. кошового отамана Івана Сірка.

З того часу Євген Лоскот вважається зниклим безвісти. Лише 22 червня 2015 року рештки Героя були виявлені пошуковцями Місії «Евакуація-200» («Чорний тюльпан») на місці його загибелі. 2 вересня 2015 року був ідентифікований завдяки експертизі ДНК.
9 вересня 2015 року похований на кладовищі селища міського типу Десна Козелецького району Чернігівської області.

Указом Президента України №235/2017 від 23 серпня 2017 року за виняткову мужність, героїзм і самопожертву, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі капітану Лоскоту Євгену Олександровичу посмертно присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».

Розпорядженням Козелецької селищної ради Чернігівської області від 19 лютого 2016 року вулиця Пролетарська в селищі міського типу Козелець перейменована на вулицю Євгенія Лоскота. З 2016 року в селищі міського типу Козелець проводиться турнір з більярду пам’яті Героя.
У вічному сумі залишились мама, дружина та син.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *