ДП “Львівський бронетанковий завод” відвантажило військовим оновлений броньований тягач середній БТС-4 з покращеними тактико-технічними характеристиками.
Про це повідомляє пресслужба Укроборонпрому.
Основним призначенням БТС-4 є евакуація та буксирування несправної, пошкодженої гусеничної та колісної військової техніки в умовах бойових дій.
“Після проведення капітального ремонту та низки доопрацювань БТС-4 став “бойовим побратимом” ремонтно-евакуаційної машини БРЕМ “Лев”, яку виготовляє наше підприємство. Сьогодні на зберіганні у Збройних Силах України є у достатній кількості тягачі БТС-4, які потребують відновлення. Дуже важливо використати цей ресурс, відремонтувати та модернізувати цю техніку та у результаті отримати сучасну спеціальну бронемашину, яка служитиме військовим ще не один рік.
Окрім ремонту та модернізації, ЛБТЗ має можливість виготовляти і нові ремонтно-евакуаційні машини. Зокрема, у 2019 році ми успішно виготовили та поставили близько півтора десятка подібної комплектації броньованих тягачів (БРЕМ “Зубр”) для потреб інозамовника з однієї з країн Азії. Тоді інтерес до бронемашин висловили і наші військові”, – додав керівник ДП “Львівський бронетанковий завод” Віктор Андрощук.
Екіпаж машини складається з 3 осіб.
- Сучасна бронемашина отримала нову кранову установку з гідравлічним приводом, що дало БТС-4 можливість піднімати вантажі до 12 тон для проведення у польових умовах монтажу-демонтажу вузлів та агрегатів, зокрема, танкових башт, двигунів, коробок передач, опорних катків тощо.
- Встановлено електрозварювальне обладнання, яке живиться від генератора бронемашини та дозволяє проводити електрозварювальні роботи. Така комплектація машини дає екіпажу можливість виконувати повний перелік робіт з поточного та середнього ремонту бронетехніки в польових умовах.
- Машину комплектували тяговою лебідкою із тросом робочою довжиною 200 м, для евакуації техніки масою до 100 тон.
- Щоб полегшити роботу екіпажу фахівці встановили додаткову лебідку, яка в основному служить для видачі тросу основної лебідки на відстань до 200 м.
- Для розчистки шляхів і обладнання позицій тягач отримав сучасне бульдозерне обладнання.
- Збільшився і запас ходу за рахунок додаткових паливних баків.
- Крім того, заводчани встановили двигун потужністю 580 к/с, що надає можливість 38-тонній машині розвивати максимальну швидкість руху не менше 40 км/год.