Від запасів ракет до РСЗО «Смерч» на кілька тижнів у 2014-му до відновленого ракетного щита України у 2019-му


Українські науковці, конструктори та виробничники довели, що здатні в стислі терміни створювати сучасне ефективне озброєння. Про це сказав Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов під час вручення державних нагород і відзнак, повідомляють на сайті РНБО.

Нагороди РНБО України отримали представники оборонних підприємств:

КБ «Луч», «Артем», «Візар», «Мотор-Січ», «Оризон-Навігація», «УкрІннМаш», «Радіонікс», «Машгідропривод», та інших, що забезпечили виконання ракетної програми.

Нагадаємо, тепер «противник» України не може претендувати на якусь перевагу при вирішенні бойових завдань безпосередньо в зоні зіткнення.

На зустрічі з розробниками ракетної зброї О. Турчинов нагадав, що після відмови нашої країни від стратегічної ядерної зброї в обмін «на нічого не вартісні папірці Будапештського меморандуму, Україну позбавили не тільки ядерного потенціалу, але і його носіїв, які могли бути ефективно використані для захисту нашої країни, та потужно вражати ворожі цілі без використання ядерних боєприпасів».

«Так була знищена стратегічна авіація, ракетні комплекси, зокрема, оперативно-тактичного рівня. На озброєнні ЗСУ не залишилося жодної крилатої ракети», – сказав Секретар РНБО України, наголосивши, що до цього треба додати системне багаторічне знищення нашого оборонного потенціалу, зокрема, підприємств оборонно-промислового комплексу.

Секретар РНБО України пригадав, як він на початку березня 2014 року в умовах російської агресії, будучи виконуючим обов’язки Президента України, зібрав провідних керівників оборонних підприємств для обговорення, «як в найкоротші терміни відновити оборонний потенціал нашої країни, забезпечивши армію сучасною зброєю і технікою».

«Одна із перших задач, яку необхідно було вирішити – створити аналог потужного РСЗО «Смерч», ракет до якого залишалося на декілька тижнів активних бойових дій», – сказав О.Турчинов, додавши, що тоді мало хто вірив, що це можна зробити в найкоротші терміни.

Секретар РНБО України наголосив, що завдяки науковцям, інженерам КБ «Луч» та партнерам-суміжникам вдалося зробити та прийняти на озброєння ракетний комплекс «Вільха», «який здатний точно знищувати цілі керованими ракетами, та є за всіма показниками краще, ніж російський аналог».

Він також зазначив, що наші фахівці не зупинилися на цьому, і продовжують роботу над покращенням бойових характеристик комплексу і вже розпочалися і наступного тижня продовжаться випробування ракет «Вільха-М» і «Вільха-Р».

За словами О. Турчинова, в умовах агресії РФ в Чорному і Азовському морях, для нашої країни одним з пріоритетів є надійний захист морських рубежів, і «цю задачу повинен виконати розроблений вітчизняними фахівцями мобільний комплекс крилатих ракет «Нептун», ракети якого здатні знищувати будь-які морські цілі не тільки на теренах Чорного і Азовського морів, але і в портах їх базування».

«Мені, як людині, яка безпосередньо опікувалася ракетною програмою, як нікому відомо, в яких складних умовах доводилося відновлювати ракетний щит нашої країни, але спільними зусиллями за неймовірно короткий термін ці стратегічні завдання вдалося виконати», – сказав Секретар РНБО України, подякувавши працівникам оборонпрому, які зробили це можливим.

Відтепер

Новина по темі

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *