Росія втратила 150 мрд дол і 10% ВВП через санкції за 5 років одностайної підтримки світом України


Президент України Петро Порошенко сподівається, що Захід посилить санкції проти Росії і вдячний за підтримку країн Євросоюзу та США, яку отримала Україна.

Про це Петро Порошенко сказав в інтерв’ю виданню POLITICO, повідомляє сайт глави держави.

Петро Порошенко подякував за одностайність світу у підтримці України впродовж п’яти років, попри спокуси запропоновані Путіним.

«Він не може уявити, що це буде відбуватись протягом п’яти років. І в цій ситуації я хочу подякувати Європейському Союзу, особливо канцлеру Меркель, французьким президентам – Олланду  і Макрону. Я хочу подякувати Дональду Туску, який відігравав величезну роль. Я хочу подякувати Жан-Клоду Юнкеру. Я хочу подякувати лідерам Європейського Союзу, які навіть у цій ситуації можуть досягти цих результатів, демонструючи, що цінності Європейського Союзу є набагато важливішими, ніж запропоновані Путіним гроші за скасування санкцій», – підкреслив Глава держави.

«Санкції – це мотивація Путіна сидіти за столом переговорів. Чи були ефективні санкції? Впевнений, що так», – наголосив він.

За словами Президента, за період дії санкцій країна-агресор понесла значні втрати, які відчутно відбилися на її економіці.

«Росія втратила 150 мільярдів доларів і 10% ВВП через санкції, а також десять років розвитку в найбільш чутливих секторах російської економіки», – сказав він.

Нагадаємо: Через російську агресію витрати України на озброєння у 2018 році виросли на 21%
Росія вперше з 2006 року вийшла з топу лідерів за витратами на оборону, посівши шосте місце в рейтингу з 61,4 мільярда доларів.

«Що є позитивним для Європи? Росія починає витрачати значно менше на військовий комплекс через санкції. І незважаючи на всі суперечки, Європа разом зі Сполученими Штатами, разом з усіма країнами G7, зберігає єдність принаймні в питанні України. Але я хочу більше санкцій. Якщо Росія здійснила акт агресії в нейтральних водах Чорного моря проти наших військових суден, має бути покарання, тому що це акт агресії», – підкреслив Петро Порошенко.

За словами Глави держави, додаткові санкції могли б стосуватися банківського сектору, питань товарів подвійного призначення тощо.


Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Росія втратила 150 мрд дол і 10% ВВП через санкції за 5 років одностайної підтримки світом України

  1. дуже мало.
    в неї все рівно є гроші на війні по усьому світі.
    росія повинна бути знищена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *