«Велике будівництво» велике в контексті брехні Зеленського, а також рівня розпилу державних та кредитних коштів.” – Омелян


Український дипломат, міністр інфраструктури України в 2016—2019, Володимир Омелян оприлюднив порівняльний аналіз будівництва доріг у перші 5 років після отримання “спадку” від Януковича, і процес будівництва доріг під час діяльності нової команди “Зе”, яка прийшла на здобутки попередньої влади.

Далі пряма мова:

“Оскільки нас щодня намагаються затягнути інформаційними сенсаціями в паралельну реальність, давайте повернемося до фахових запитань.

Почнемо з класичного – Де Дороги?!

На сьогодні Зеленський постійно розповідає про свій так званий проєкт «Велике будівництво», в рамках якого будується все, навіть те, що було побудовано до Зеленського.

І дійсно все в межах медійної частини проєкту вражає: кількість об’єктів будівництва, кількість виділених грошей на будівництво та багато іншого.

Але найбільш вражаюче – це вартість будівництва і цинізм заяв Зеленського щодо досягнень у будівництві доріг.

Для того щоб було зрозуміло, що я маю на увазі, слід згадати, що ми отримали від Януковича, а саме: мільярдні борги за виконані і не оплачені роботи у 2012-13 рр., напівживий, без фінансування Укравтодор і фактично жодної компанії, здатної швидко, багато і якісно будувати. Залий у 2014 році Україну грошима – будувати було нікому. 1 км капітальним ремонтом у 2015 році ми проходили за тиждень, а вже у 2018 – за добу!
Як і не було тоді фактично жодної готової проектно-кошторисної документації. 97% відремонтованої Азаровим дорожньої інфраструктури раптом виявилися 95% непридатними до експлуатації шляхів. Телевізор вимкнули – доріг не стало!

У 2015 році ми змогли започаткувати проєкт «митний експеримент», який дозволив спрямувати 50% від перевиконання загального обсягу щомісячних індикативних показників надходжень митних платежів.

Перше мінімальне фінансування ми змогли забезпечити лише у 2016 році – 13,9 млрд грн, але понад 50% від цих коштів було скеровано на погашення боргів влади Януковича.

З 2018 – запущено Державний дорожній фонд, фінансування якого, починаючи з 2018 року зростало, і з 2020 року мало складати не менше 75 млрд грн щорічно.

Більш того, до того як Державний дорожній фонд мав запрацювати на повну потужність у 2020 (але, на жаль, замість 100% від акцизу на пальне у цьому році скеровано лише 88%) ми змогли забезпечити фінансування коштом окремих статей бюджету окремі стратегічно важливі проєкти, зокрема:
Покращення стану автомобільної дороги Н-31 Дніпро-Царичанка-Кобеляки – Решетилівка, це перший в Україні проєкт по будівництву бетонної дороги.
Покращення стану автомобільних доріг загального користування за маршрутом Львів – Тернопіль – Умань; Біла Церква – Одеса – Миколаїв – Херсон, проєкт який об’єднав схід та захід України.
Покращення стану автомобільної дороги Харків – Охтирка, замість вбитої дороги, побудовано сучасну та безпечну дорогу.
Покращення стану автомобільної дороги М-15 Одеса-Рені, важливий транспортний проєкт завдяки якому забезпечено транспортний коридор, який об’єднує Одесу, Рені та рух до Молдови, Румунії й Болгарії. Вперше з 1960-х!
Доходило до анекдотичних випадків, коли ми ремонтували шляхи в Тернопільській області, які будувалися ще за цісаря і за 100 років лише раз бачили капітальний ремонт.

Попри фінансову кризу та війну на сході України ми за 4 роки (2016-2019) змогли забезпечити ремонт та будівництво близько 9 250 км доріг і це не враховуючи дрібного (ямкового) ремонту доріг. На це нам знадобилось 105 млрд грн (наведена сума без урахування коштів направлених на виплату кредитів залучених у попередніх роках).

Що ми маємо на сьогодні під проєктом «Велике будівництво», яким так пишається пан Зеленський?

Це присвоєння майже всіх вищезазначених проєктів, деякі проєкти відкриті навіть повторно, Державний дорожній фонд не 75 млрд + 10 млрд на територіальні дороги як планувалось, а лише близько 62 млрд грн.
Щоправда, додатково на дороги вирішили витратити 35 млрд коштів. Спершу це мали бути кошти за рахунок виграшу в Газпрому, але їх з’їла економічна криза Гончарука-Шмигаля. Тому ці гроші направили зі спеціального фонду по боротьбі з COVID-19 (лікарні «почекають»).
Окремо вирішили залучити 19,274 млрд грн кредитних грошей, які в наступних роках доведеться повертати, а це створить додаткове навантаження на Дорожній фонд, починаючи з 2021.

Отже, загалом передбачається виділити 115,6 млрд грн.

Цікаво те, що за ці кошти планується побудувати (відремонтувати) близько 6500 км доріг, що досить дивно, адже ми свого часу за 105 млрд грн побудували (відремонтували) 9 250 км, отже 1 км доріг проєкту «Велике будівництво» в середньому подорожчав на 57%! І це при тому, що гривня стабільна, а бітум, основна складова будівництва асфальтобетонних доріг – подешевшав на 30-40%!

На окремих тендерах помітно здорожчання у 2-3 рази!! Наприклад, у Дніпропетровській області, де вартість 1 км бетонної дороги першої категорії підскочила зі 108 млн у 2019 до майже 200 млн грн/км у 2020!
Чи ціна деяких територіальних доріг з 10 млн грн/км у 2019 стала «неочікувано» 30 млн грн/км.

Про те, що значна частка робіт більшості найдорожчих проєктів профінансовано у попередні роки, що повинно було скоротити видатки на них у 2020 році – я взагалі мовчу.

У підсумку можна стверджувати, що «Велике будівництво» це дійсно велике, але в контексті кількості брехні Зеленського та його оточення, а також рівня розпилу державних та вже кредитних коштів.”

У додатку Володимир Омелян виклав слайди з сайту Укравтодору, скільки було зроблено у 2016-19 рр і скільки зроблять цьогоріч.

– Тому, коли розповідають, що роблять в рази більше, аніж раніше, відповідь одна – брешуть.
Добре, що роблять – погано, що крадуть і брешуть!
Так, пане Єрмак?, – написав він.

Хвилинка гумору. Як Володимир Зеленський будував дороги у 2019 році.

Під час свого візиту до Івано-Франківської області
Зеленський зобов’язав депутата-мажоритарника знайти 175 млн грн на ремонт доріг на Прикарпатті.

«175 мільйонів вам потрібно, і все буде нормально? Я бачу пана Іванчука (Андрій Іванчук, нардеп 8 скликання, обраний від «Народного фронту», і депутат ВР 9 скликання, обраний як самовисуванець – ред.). Ви ж стали депутатом, я чув. Ви зря сюда прийшли. Ви ж тут народились? Ви ж з Коломиї? Дуже добре. 175 мільйонів гривень є?», – звернувся Зеленський до Іванчука.

Той відповів, що гроші на дороги закладали у бюджеті.

«Причому тут бюджет? Що ви до того бюджету? Ви від нього вже відрізані, ви ж в курсі. Інші люди прийшли. 175 мільйонів можете допомогти? Просто таке чоловіче питання», – сказав Зеленський.

На це Іванчук почав розповідати про проблеми у 88-му окрузі, де він обирався.

«175 мільйонів – це нічого. Я в принципі можу назвати прізвища людей, яких ви знаєте, у яких ці гроші є. На сніданок, обід та вечерю. Ну допоможіть, ну журналісти вас знімають. До вас буде повага. Допоможете?», – вкотре спитав Зеленський.

«Я допоможу», – врешті сказав Іванчук.

«Ну, допоможіть, ну, журналісти знімають. До вас буде повага. Допоможете на 175 млн грн. Домовились. Одне – я вас тільки прошу, якщо ви мене обдурите… Ви не можете. Я дам всі ваші телефони і адреси всім селянам того села, вони до вас прийдуть, не приїдуть – бо дороги немає. Я не просто так. Не обманюйте. Будь ласка. Дякую. Питання вирішили», – сказав Зеленський.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=156&v=dy1WXpKtaVA&feature=emb_logo

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *