Важко обґрунтувати закупівлю в Чехії застарілої артсистеми, коли Україна має вітчизняну новітню САУ “Богдана”


Попри надважку ситуацію з озброєнням, яку Україну мала на початку збройної агресії Росії у 2014-му році, ми змогли мобілізувати сили в напрямку нарощення м’язів.

Одночасно із стримуванням лінії фронту та відвойовуванням української території в російського окупанта, Україна розробляла, випробовувала і приймала на озброєння ЗСУ сучасні новітні розробки, які формували ракетний щит України, надавали нашій армії “вагомих аргументів” та потужних засобів для захисту Батьківщини.

Однак останнім часом все більше питань виникає до нової влади і її дивної стратегії присипання пилом так важко здобутих вітчизняних розробок нової зброї.

Про одну з таких ситуацій розповів  генерал-лейтенант Збройних сил України, Народний депутат України 9-го скликання, Михайло Забродський.

“Дивні дива продовжують відбуватися із постачанням до ЗС України озброєння і військової техніки!

Так, нещодавно відкритих джерел стало відомо про те, що в Міністерстві оборони України розглядається питання щодо закупівлі для забезпечення ЗС України 152-мм самохідної гармати-гаубиці vz.77 “Дана”, виробництва Чехія, для заміни наявних на озброєнні причіпних гармат-гаубиць Д-20 та самохідних гаубиць 2С3 “Акація”.

При цьому наголошується на необхідності підвищення мобільності під час зміни вогневої позиції, з огляду на тактичні прийоми нанесення вогневих уражень по вогневих позиціях артилерійських та реактивних артилерійських батарей, яку застосовують російські окупаційні війська на Сході України.

Зокрема управління РВіА Командування підготовки Командування Сухопутних військ ЗСУ зазначає, що статистика тривалості вогневих нальотів, за витратою боєприпасів, наразі складає 2-4 снаряди на гармату, окрім того підвищення мобільності потрібно для гарантованого забезпечення вогневої відповіді із застосуванням тактичного прийому так званої “артилерійської вогневої каруселі”.

Крім того, наголошується, що “Розглядають можливість закупівлі іноземних виробів типу “KRAB” (Польща)…. На заміну причіпних гармат наразі розглядають питання закупівлі й постачання 152-мм самохідної гаубиці “ДАНА-М2” виробництва Республіки Чехія.”

Словом слушних доводів на користь оновлення більш ніж достатньо. Але ось тут і починають виникати питання…

Справа в тому, що однією із головних відмінностей САУ “Дана”/САУ 2С3 “Акація” від 155-мм самохідних гаубиць “CAESAR” та аналогів є не тільки калібр, а й довжина ствола – 28 калібрів (САУ “Дана”/САУ 2С3 “Акація”), проти – 52 калібри (САУ ”CAESAR”, САУ “Богдана” та аналоги), що дозволяє останнім наносити вогньове ураження на майже вдвічі більшій відстані, навіть стандартними боєприпасами.

Цілком зрозуміло, що забезпечення вогневого ураження противника на відстанях, що унеможливлюють вогневий артилерійський контакт у відповідь, за відсутності аналогічних засобів у російських окупаційних військ, може створити суттєві тактичні і оперативні переваги для ЗС України під час проведення операції ОС та суттєво змінити ситуацію на Східному напрямку агресії РФ проти України.

Незрозумілими є прагнення оборонного відомства щодо закупівлі зразків артилерійського озброєння від іноземних виробників, розробленого в 70-х роках минулого сторіччя, виробництво яких припинено в кінці 80-х. Виникає ще більше питань на тлі інформації, що розроблення 155-мм самохідної гаубиці “Богдана” здійснювалась державним коштом із загальними асигнуванням в понад 140 млн грн на цей напрямок!

ТТХ САУ “Богдана” заявлені виробником значно перевищують ТТХ “Дани” і знаходяться на рівні кращих зарубіжних зразків, значно перевищуючи російські аналоги.

Прим. Мyrotvorets.news: Нагадаємо, влітку 2018 року, Олександр Турчинов розповів про випробування нової української 155-мм самохідної гаубиці та зазначив, що вона «має натівський 155-мм калібр». «Зброя такого калібру була відсутня в наших ЗСУ, її не було в радянській армії, її немає і в сучасній російській армії», – заявив він.

НОВА УНІКАЛЬНА УКРАЇНСЬКА ЗБРОЯ 155-ММ САМОХІДНА ГАУБИЦЯ “БОГДАНА” – УСІ СКЛАДОВІ УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА (З’ЯВИЛИСЬ ПЕРШІ ФОТО)

У грудні 2019 року вітчизняна самохідна артилерійська установка 2С22 “Богдана”, розробки та виробництва “Краматорський завод важкого верстатобудування”, розпочала випробування у Дніпропетровській області.

РОЗПОЧАЛИСЬ ВИПРОБУВАННЯ НОВОЇ ПОТУЖНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ЗБРОЇ САУ “БОГДАНА”

“Із відкритих джерел також відомо, що тривалий період часу державні випробування дослідного зразка САУ “Богдана” були заблоковані невстановленими наразі особами, з невідомих причин.

І тільки нещодавно в ЗМІ з’явилася інформація про відновлення випробувань, яка однак потребує, ще офіційного підтвердження.

Важко обґрунтувати ідею закупівлі 152-мм самохідної гаубиці vz.77 “ДАНА-М2”, артилерійської системи, яку сама ж Чехія наразі розглядає як застарілу артилерійської систему намагаючись реалізувати САУ “ДАНА” третім країнам. Водночас власні збройні сили Чехія планує забезпечити 155 мм стандартизованою з країнами НАТО, самохідною гаубицею “CAESAR” (CAmion Equipe d’un Systeme d’ARtillerie), виробництва компанії Nexter, Франція.

Наразі неможливо зазначити які тактичні і оперативні переваги, з точки зору бойових характеристик, вбачаються Міністерством оборони при застосуванні самохідної гармати-гаубиці vz.77 “Дана”, у порівнянні із самохідними гаубицями 2С3 “Акація”.

Однак можна впевнено говорити про чергову незграбну і не дуже прикриту спробу під виглядом модернізації/оновлення артилерійського парку наших Збройних Сил провернути сумнівну оборудку за нез’ясованою наразі кінцевою метою!..

Також читайте: Який стан ракетних військ та артилерії мала Україна в критичний час на початку збройної агресії Росії. Як нарощувала міць одночасно з веденням бойових дій, загрози, що лишаються, та головні напрямки посилення бойового потенціалу ЗСУ. Про це в аналізі без надмірних перемог і крикливої зради.

ВІЙСЬКОВІ ІСТОРИКИ МАЙБУТНЬОГО ВВАЖАТИМУТЬ УКРАЇНСЬКО-РОСІЙСЬКУ ВІЙНУ ТОЧКОЮ ВІДЛІКУ В РЕНЕСАНСІ РАКЕТНО-АРТИЛЕРІЙСЬКИХ ВІЙСЬК

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *