Міноборони провело черговий тендер на військовий ремонт бронетехніки виїзними бригадами.
Про дивні результати і незрозумілу подачу заявок розповідає “Діфенс Експрес”.
Згідно з інформацією, оприлюдненою на майданчику ProZorro, цього разу, вже у третьому у цьому році тендері, за “військовий ремонт бронетанкового озброєння та техніки і комплексних динамічних тренажерів до бронетанкового озброєння та техніки у місцях розташування несправної техніки виїзними ремонтними бригадами” пропонували 6 млн гривень.
На відміну від попередніх подібних торгів (у березні ц.р. було виставлено шість лотів на 10,7 млн грн, а у липні 8 лотів на 17, 8 мільйонів), цього разу замість терміну “1 послуга” була вказана кількість одиниць за окремими лотами й вона була досить значною.
Загалом було виставлено чотири лоти з ремонту різних видів бронетехніки, з виконанням до 30 листопаду ц.р. Половина з них попередньо знайшла своїх виконавців, які наразі очікують рішення комісії.
А ось за військовий ремонт бронетранспортерів БТР-3ДА, БТР-3Е1, БТР-3Е1У та ремонт танків БМ “Булат”, БМ “Оплот”, Т-84 та машин на їх базі так ніхто і не взявся.
Досить неочікувано пройшов тендер з ремонту БМП-1, БМП-2, БМД-1, БМД-2, машин на їх базі та БРЕМ-2 у кількості 50 одиниць. У цьому тендері попередньо перемогла маловідома приватна фірма “НВК “Актив Спец Пром”, яка з ціною за послуги у 950 тис. грн обійшла пропозицію ЖБТЗ (970 тис. грн). Варто додати, що минулого разу в аналогічному тендері (у липні ц.р.) пропозиція ЖБТЗ була просто відхилена.
За військовий ремонт БТР-4 та машин на їх базі, бойових ремонтно-евакуаційних машин БРЕМ “Атлет” (не зовсім зрозуміла логіка, за якою гусеничну машину на базі танка “Оплот” розмістили в цьому лоті, а не в лоті з ремонту таких танків), комплексних динамічних тренажерів екіпажу до БТОТ у кількості 60 одиниць (!) хоче взятися ДП ХКБМ за 2 999 999,52 гривні.
Минулого разу на аналогічний тендер ніяких пропозицій надано не було.
А ось здійснити виїзний ремонт бронетранспортерів БТР-3ДА, БТР-3Е1, БТР-3Е1У (кількість 50 одиниць, вартість 1 млн грн) та танків БМ “Булат”, БМ “Оплот”, Т-84 та машин на їх базі (аналогічна кількість і початкова вартість) ніхто не захотів.
Зауважимо, що минулого разу за ремонтні роботи невизначеної кількості БТР-3 за 1,95 млн гривень взялися фахівці ДП “Київський бронетанковий завод”, а пропозиція здійснити ремонт БМ “Булат”, БМ “Оплот”, Т-84 та машин на їх базі за 1 млн грн від ДП “Завод імені Малишева” була відхилена.