Ще одна кінорежисерка відмовилась від нагороди Зеленського в знак протесту проти тиску на кіновиробників, котрі створювали українську кіноіндустрію


Про присвоєння їй звання письменниця та кінорежисерка Ірина Цілик дізналася зі ЗМІ. За її словами, з нею також ніхто не зв’язався після присвоєння відзнаки.

Вона відмовилася від звання «Заслуженої діячки мистецтв України», яке їй присвоїв Володимир Зеленський, про що повідомила 11 листопада на своїй сторінці в Facebook.

Ірина Цілик вважає недоречним приймати відзнаку, «в часи непевності, коли багатьох колег із кіноспільноти було скривджено несправедливими діями нинішньої влади».

«Щиро кажучи, я дуже хочу бути корисною і заслужити любов та довіру своєї країни різними добрими справами. Але наразі було б недоречно мати таке звання, дивлячись на це з різних точок зору. По-перше, я лише починаю свій шлях у кінорежисурі. Крім того, вважаю недоречним приймати з легкою душею такі відзнаки в часи непевності, коли багатьох моїх колег із кіноспільноти було скривджено несправедливими діями нинішньої влади», – пояснила вона.

Раніше український режисер Валентин Васянович відмовився від ордена «За заслуги» 3-го ступеня, який йому присудив Володимир Зеленський.

Він зазначив, що його вчинок – “не політичне рішення. Це цехова солідарність та етика“.

«Я не можу прийняти державну нагороду, якою мене відзначили з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва. Як учасник кінематографічного процесу я протестую цією відмовою проти генерування владою кримінальних проваджень проти більшості кіновиробників, котрі створювали українську кіноіндустрію останніми роками. За дивним збігом обставин, ці «справи» переважно стосуються тих продакшнів, які представляли Україну на міжнародній арені», – сказав Васянович.

«Я не можу приймати нагороду від тієї влади, яка однією рукою нагороджує «за значний особистий внесок у розвиток національної культури, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність», а іншою – відкриває кримінальні провадження та займається переслідуванням. Це не політичне рішення. Це цехова солідарність та етика», – додав він.

Нагадаємо, УКРАЇНСЬКИЙ ФІЛЬМ “АТЛАНТИДА” ОТРИМАВ ПЕРЕМОГУ НА ВЕНЕЦІЙСЬКОМУ КІНОФЕСТИВАЛІ.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *