В Україні вперше за 15 років зробили пересадку серця


Ковельське міськрайонне територіальне медичне об’єднання (МТМО, Волинська область) стало першим за останні 20 років в Україні, хто отримав ліцензію для трансплантології та першим за останні 15 років, які провели трансплантацію серця та першими за два роки, які провели трансплантацію трупної донорської нирки.

Про це повідомляє Район.Ковель.

Першу трансплантацію нирки у Ковелі провели 15 листопада від родинного донора, а вже за місяць, 16 грудня провели першу трансплантацію трупної донорської нирки, а ще через тиждень трансплантацію серця.

Донором став пацієнт з важкою відкритою черепно-мозковою травмою в якого бригада спеціалістів констатована смерть мозку.

Родичі дали згоду на проведення операції вилучення органів померлого для пересадки і цим самими врятували здоров’я та життя відразу трьом пацієнтам.

Бригада лікарів Інституту Серця МОЗ України на чолі з Борисом Тодуровим успішно провели трансплантацію серця реціпієнту з вираженою дилятаційною кардіоміопатією. Лікарі Ковельського МТМО одночасно в іншій операційній успішно провели пересадку трупної донорської нирки другій пацієнтці. Іншу трупну донорську нирка терміново доставили літаком спеціалісти Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова в Київ, де провели ще одну пересадку нирки.

Таким чином, на сьогодні у Ковелі провели вже дві пересадки нирки. Лікарі додають, що перша пацієнтка, якій тиждень тому успішно пересадили трупну донорську нирку почуває себе чудово і вже будує з чоловіком плани на майбутнє.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *