В угорському уряді визнали діяльність своїх шпигунів в Україні


угор ЗМІ ще у травні 2015 року повідомляли про факти перебування і участі у формуваннях проросійських бойовиків на сході України громадян Угорщини. В повідомленні йшлося про те, що останнім часом на Закарпатті,у зв’язку з проведенням АТО на Сході України,за підтримки угорських спеціальних служб, активізувалися політичні сили, які сповідують ідею відокремлення краю від України. За підтримки угорської партії “Йоббік“, у складі так званої армії ДНР, створено добровольчий батальйон “Легіон святого Іштвана”, який зараз воює на Сході України.

Поява цієї інформації спричинила розголос, і після низки публікацій в українських ЗМІ угорські спецслужби змушені були визнати факт своєї присутності на теренах України. В червні місяці угорський парламент заслухав три доповіді про роботу угорських спеціальних служб та їх масштабну реорганізацію. Керівник канцелярії прем’єр-міністра Угорщини і куратор спецслужби «Інформаційне бюро» Янош Лазар виступаючи в парламенті підтвердив факт присутністі в Україні агентів спеціальних служб країни через українсько-російський конфлікт.

«Угорщина межує з країною, яка бере участь у збройному конфлікті. У зв’язку з цим угорські агенти активно працювали в Україні, для гарантії того, що політичні лідери можуть просувати інтереси Угорщини», – відзначив він.

У своїй доповіді Лазар, зробив акцент на тому, що Угорщина вперше за 25 років відкрито проводить такого роду діяльність “в повній опозиції до побажань українського уряду”.

На сайті The Budapest Beacon в статті під назвою “Hungary to upgrade its espionage capabilities” (“Угорщина апгрейдить свої шпигунські можливості”)

Янош Лазар, квазі-директор “Інформаційного бюро” Угорщини, назвав російсько-український конфлікт як основний приклад радикальних змін в безпеці в регіоні за минулий рік. За словами Лазара, «Угорщина межує з країною, яка втягнута у збройний конфлікт. Уряд та «Інформаційне бюро» переконані, що майбутнє угорців, які живуть в Закарпатті (на південному заході України) буде серйозною проблемою в найближчі десятиліття, і що спеціальні служби здійснюють операції по захисту угорських громадян в Карпатському басейні».

Проведення угорськими спеціальними службами «операцій по захисту угорських громадян» свідчать про те, що територіальні претензії Угорщини до України можуть вилитися у події, подібні донбаським.

Ситуація штучно загострюється, створюються передумови для появи на політичній арені т.зв.«Карпатського бассейну».

Найбільше в цій ситуації непокоїть навіть не діяльність політичних партій на взірець тих, про які йдеться у тій же травневій публікації, , а ситуація з так званим подвійним громадянством та набуття угорськими бойовиками «бойового досвіду» на Сході України.

 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *