Провал українських дипломатів – наслідки незрозумілої кадрової політики


дипломатВ Україні продовжують відбуватися незбагненні речі. Три хвилини виступу на телебаченні продемонстрували повну безпорадність нашого дипкорпусу та Служби безпеки, які навіть не намагаються реагувати на провокаційні виступи куратора спецслужб Угорщини, пише співголова ГІ “Права справа” Дмитро Снєгірьов в Фейсбуку.

Нагадаю, у червні місяці міністр Янош Лазар, виступаючи в парламенті Угорщини доповідав про масштабну реорганізацію Інформаційного бюро (Information Office) — агентства зі збору розвідувальної інформації. Окремим пунктом йшлось про безпекові зміни у Центрально-Східній Європі.

Зокрема, за його словами, «угорські шпигуни протягом останнього часу активно працювали в Україні, щоб гарантувати, що політичні лідери можуть просувати інтереси Угорщини». Лазар пояснив таку активність тим фактом, що «Інформаційне бюро проводить діяльність, зокрема, для захисту громадян Угорщини в Карпатському басейні».

20 липня, не дочекавшись реакції представників вітчизняних офіційних структур на ці заяви, я виступив в студії «Майдан-ТБ» і звернув увагу очільників нашої держави на провокаційні заяви одного з керівників Угорщини. Це був прямий ефір, і слова моєї заяви прозвучали о 10.40.

«До речі, вчора я отримав повідомлення про те, що пан Лазар виступив на угорському телебаченні і заявив про те, що Угорщина готова прийняти вимушених переселенців з Закарпаття України, і більше того – вона зробить все можливе, аби етнічні угорці на Закарпатті відчували себе як на історичній батьківщині. Я звертаю увагу керівництва України на ці заяви», – говорилося під час передачі.

https://www.youtube.com/watch?v=DYwOAM3Gk30

Після виходу передачі, по обіді, в МЗС викликали посла Угорщини, де

«Під час зустрічі Перший заступник Міністра закордонних справ України Наталія Галібаренко висловила занепокоєння української сторони у зв’язку з опублікованим на сайті Парламенту Угорщини протоколом засідання комітету з питань національної безпеки. У цьому зв’язку увагу Посла було привернуто до безпрецедентних з часів незалежності України висловлювань угорського Міністра – керівника Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Я.Лазара під час виступу на згаданому засіданні щодо діяльності угорських спецслужб на території України.

Було наголошено на неприпустимості здійснення угорськими спецслужбами операцій на території України без погодження з українськими партнерськими службами.

Були також спростовані звинувачення, висловлені на адресу МЗС України щодо нібито перешкоджання угорській стороні в наданні допомоги угорській національній меншині, яка компактно проживає на Закарпатті», – говориться в повідомленні.

На сайті МЗС стоіть час публікації цієї інофрмації – 16:24, 20 липня, тобто тільки після мого виступу. Нагадаю,заяви угорського міністра – керівника Канцелярії Прем’єр-міністра Угорщини Я.Лазара прозвучали ще червні, а реакція МЗС України на цю відверту провокацію послідувала тільки в кінці липня, і те після того, як питання відсутності реакції з боку офіційного Києва прозвучало в прямому ефірі.

Тоді в чому сенс роботи наших МЗС та СБУ? Чи вони можуть виконувати свої обов’язки взагалі, якщо починають ворушитися та приймати якісь дипломатичні адекватні заходи тільки після того, як їм дає пряму вказівку в прямому ефірі, по телебаченню, голова громадської організації? Фактично, МЗС довело свою нездатність працювати, свою професійну неповноцінність. Чи не даються вже взнаки наслідки провальної кадрової політики, коли замість професійних якостей призначаються на відповідальні посади за іншими критеріями?

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *