В ХІ ст. Києво-Печерській лаврі підпорядковувались угіддя і кріпаки з московії


☝️До речі, ще в далекому ХІ столітті одним з перших монастирів на Русі, що поклав початок руському чернецтву, стала Києво-Печерська лавра. Їй підпорядковувались угіддя і кріпаки з московії та білорусії.

Заснована у 1051 році монахами Антонієм і Феодосієм у печерах біля літньої княжої резиденції Берестово поблизу Києва. Першим ігуменом монастиря став преподобний Варлаам Печерський, колишній боярин. В 1058 році, попросивши благословення преподобного Антонія, преподобний Варлаам побудував над печерою дерев’яну церкву в честь Успіння Пресвятої Богородиці.

▫️В одинадцятому столітті монастир став центром розповсюдження і затвердження християнства в Київській Русі.

▫️У дванадцятому столітті монастир отримав статус «лаври» — головного великого монастиря.

▫️У вісімнадцятому столітті Києво-Печерська лавра стала найбільшим церковним феодалом в Україні: їй належали три міста, сім містечок, біля двохсот сіл і хуторів, більше сімдесяти тисяч кріпаків, дві паперові фабрики, одинадцять цеглових і шість скляних заводів, більше ста шістдесяти винокурень і вітряків, біля двохсот шинків, два кінних заводи.

▫️Києво-Печерській лаврі було підпорядковано багато дрібних монастирів і так звані пу́стині (зокрема, Китаєвська, Микільська та інші під Києвом) з їхніми угіддями і кріпаками в Україні, Московії (росії) і білорусі.

▫️Києво-Печерська лавра зіграла важливу роль у розвитку давньоруської культури, була центром літописання. Тут перекладалися на церковно-слов’янську мову і переписувалися твори іноземних авторів.

▫️У лаврі працювали відомі літописці Нестор (автор «Повісті временних літ»), Никон, Сильвестр. У ХІІІ столітті було складено «Києво-Печерський патерик» — важливе джерело історії Києва.
/за матеріалами Вікіпедії

❗️Геть кріпаків з московії з нашої святині!

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *