Шокуюча зрада: Як фсб рф призначила своїх агентів у керівництво СБУ – розбір Бутусова


Вільна розвідувально-підривна діяльність проти України, розстановка російською фсб “своїх людей” у різні державні та правоохоронні органи.
Та половина імен “за кадром” розслідування ДБР і міжрядкові висновки про нечувану зраду у воюючій Україні.

5 квітня ДБР та СБУ оприлюднили перехоплені розмови ексочільника Головного управління СБУ в АР Крим Олега Кулініча, затриманого СБУ раніше, та його куратора – колишнього заступника секретаря РНБО Володимира Сівковича. Головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов здійснив розбір оприлюднених матеріалів. 

Юрій Бутусов:

Друзі, вітаю! Сьогодні починаємо стрім. Подія просто надзвичайна. Я думаю, що такого ще у нас в історії України не було. Сьогодні ми почули просто сенсаційну конференцію – конференцію Державного бюро розслідувань, де було офіційно була повідомлена новина, яка просто не може не шокувати. В найвище керівництво Служби безпеки України були призначені керівники за завданням Федеральної Служби безпеки Російської Федерації. Оцих людей призначила Росія. І призначення найвищих керівників СБУ, які були зроблені за указом президента України Володимира Зеленського насправді були виконанням завдання п’ятого управління ФСБ та російського агента, відомого офіцера ще КДБ СРСР, колишнього народного депутата України Володимир Сівковича. Важкого було повірити, що таке можливо. Але призначення керівників СБ, працівників ФСБ в на керівників СБУ зафіксовано офіційним розслідуванням і перехопленням телефонних розмов по месенджеру тріма, які, очевидно, передали Україні наші партнери. Давайте, 7 хвилин ролік, який сьогодні був оприлюднений, давайте його подивимося з коментарями, бо там все красномовно, зрозуміло. Я буду його просто коментувати. Будь ласка

№1 Інфографіка російських кураторів та української агентури 

Пряма мова ДБР:

“За завданням ФСБ РФ ексзаступник Секретаря РНБО Володимир Сівкович (в минулому офіцер КДБ СРС) та ексглава Адміністрації Президента України Андрій Клюєв, які з 2014 року переховуються від правосуддя у Москві, створили так званий “політичний офіс” для контролю за діяльністю впливових українських політиків з метою впливу на процеси в українському суспільстві. Офіс діє за адресою: Росія, м. Москва, Краснопресненська набережна, буд.12

(звук за кадром) управління департаменту оперативної інформації п’ятої служби ФСБ РФ Ігорем Чумаковим та співробітником першого відділу дев’ятого управління департаменту оперативної інформації п’ятої служби ФСБ РФ Олексієм Чуландіним. 

Коментар Юрія Бутусова:

Хочу звернути увагу на цю систему. Подивиться і запам’ятайте, які керівники з боку України є в цій схемі. Потім ми з’ясуємо, це важливо, щоб побачити, кого в цій схемі нема.

Пряма мова ДБР: 

В політичному офісі під прикриттям постійно працювала співробітниця РФ Марина Терентьєва. Одним з головних завдань організації було внесення деструктивності в роботу СБУ та інших органів центральної влади, розбалансування їхньої роботи, розхитування суспільно-політичної ситуації в країні, створення враження про нездатність України самостійно дати собі ради та функціонувати як вільна та незалежна держава. Олег Кулініч був довіреною особою Володимира Сівковича. З 1989 по 1994 рік він навчався в академії ФСБ РФ, проходив військову службу у Федеральній службі контррозвідки РФ, а потім – до 2006 року, у Службі безпеки України. З травня 2019 року, за завданням спецслужб РФ Олег Кулініч введений до найближчого оточення керівництва Служби безпеки України. 21 жовтня 2020 року Кулініч був призначений начальником головного управління СБУ в Автономній республіці Крим, що розташовувалося в Херсоні. Він мав доступ до усієї таємної інформації, що циркулювала у спецслужбі та отримував актуальні дані про те, що обговорювалося на нарадах та відбувалося в державі. За наявними фактами всю отриману інформацію Кулініч передавав Сівковичу за допомогою інтернет-месенджера тріма, використовуючи для конспірації умовні прізвиська та назви. За завданням Сівковича Кулініч розставляв довірених осіб на деякі керівні посади СБУ. Першочергово його цікавили регіональні підрозділи у Чернігівській, Сумській, Харківській та інших прикордонних областях.

Перехоплена розмова Сівковича і Кулініча:

Олег, там с той стороны все боятся. Украина – это сегодня хуже, чем Россия намного в Америке. Это нарицательное имя сильно. Для того, чтобы это все контролировать и четко различать, где Арсена, где не Арсена, где то, где это, нужно регионы. Если у него своих замов нет, то нужны регионы, понимаешь? Нужны регионы. Причем в первую очередь назначать надо приграничные. И Одесса. То есть Львов, Закарпатье, Чернигов, Харьков, Сумы.

Неформально він частково контролював роботу контррозвідки та інших підрозділів СБУ, а також регулярно дезінформував керівництво СБУ про реальні наміри спецслужб РФ.

Это я вам задачи охарактеризую, которые поставлены. По ДИАЗу, по этим аналитическим группам, мы проговорили, он согласился, что вы сказали.

– Согласился маленькие группы делать в аналитике?

– Да, только не в ДИАЗе. Опять же, отвлекающий маневр. Он создает, он отнял у ВБ, уже главка, и в рамках главка сделал отдельное управление. В том числе и в этом отдельном управлении там не только вопросы, чтоб вы понимали, ВБ, а там активные мероприятия, там борьба с контрабандой, там борьба с бандитизмом, борьба с бандитизмом в правоохранительной системе, там борьба с кибер, там все-все-все такое, что он не хочет отдавать никому. Хочет, чтоб оно все было под ним. Он все это запулил там конкретно в рамках этого главка, блин. И создан тринадцатый отдел какой-то убийственный там

– Это что такое?

– Я сам не понимаю, я вернусь, я вам презентую, что это такое

Олег Кулініч також лобіював призначення Андрія Наумова на посаду першого заступника голови СБУ.

– Департамент контрразведки полностью не его?

– Я скажу таким образом. Я там плюс-минус удерживаю ***. Поэтому задача на это место вывести Охотника

– На департамент контрразведки или на первого зама? Я не понял

– Первого зама

– Вместо Баранивского

– Который заберет под себя ДКР, да

– А когда все будет уже более или менее готово, оно быстро может быть, я просто быстро не хочу, потому что вы кадры не поставите, хотя если Охотника убедите, что Охотник… Хотя бы Охотника поставьте первым замом. Потому что линия контрразведки, если Охотник ее заберет и ее штуку, то она будет неплохо. Остальное можем сами там.

За запитом ДБР та Офісу генпрокурора триває процедура екстрадиція Андрія Наумова з республіки Сербія, де він перебуває (обрив)… через довірених осіб контролює в Україні низку фірм та підприємств, які використовуються для прикриття діяльності членів злочинної організації, а також фінансування осіб, що їм сприяють. Успішна реалізація цієї спецоперації та затримання агента РФ стало можливим в результаті принципової позиції керівництва держави.

Коментар Юрія Бутусова:

– Да, я тепер думаю, що важливо прокоментувати. Зараз я ще раз вмикну і там, де зрозуміло. І там, де чомусь керівники Державного бюро розслідувань забули дописати очевидні речі. Ці очевидні речі показують насправді абсолютну відповідальність керівництва України за те, що вони віддали усі державні таємниці і управління Службою безпеки російській агентурі. Я думаю, що таке просто навіть важко було собі уявити. Це не агенти впливу. Це прямі агенти Російської Федерації. Люди призначені указами президента України. Я зараз буду такі деякі місця, зараз ви все подивились. Тут короткий фрагмент. Він загалом 7 хвилин. Я декі буду деталі зупиняти і ми будемо іти далі. так, на швидкому будемо перемотувати. Будь ласка, спочатку давайте ще раз цей ролик чудовий.

№2 Інформація про “політичний офіс” для контролю російськими спецслужбами українських політиків

Пряма мова ДБР:

За завданням ФСБ РФ екс-заступник Секретаря РНБО Володимир Сівкович (в минулому офіцер КДБ СРС) ті екс-глава Адміністрації Президента України Андрій Клюєв, які з 2014 року переховуються від правосуддя у Москві, створили так званий “політичний” .

Відкрита інформація про Д.Гетманцева у вікіпедії

Як ФСБ РФ призначила зрадників у керівництво СБУ: розбір від Бутусова 03

Більше інформації в Чистилищі: Гетманцев Даниил Александрович / Гетманцев Данило Олександрович / Getmantsev Daniil Aleksandrovich

Коментар Юрія Бутусова: 

-Стоп! Так ось, друзі, дивиться,… що ми бачимо? Заступник секретаря РНБО Володимир Сівкович, екс-голова Адміністрації Клюєв створили політичний офіс для контролю за діяльністю ю впливових українських політиків з метою впливу на процеси в українському суспільстві. Так ось. ДБР теж порушило справу стосовно начальника п’ятого управління ФСБ РФ Чумакова, саме з ним, співробітником цього управління був Володимир Сівкович і співробітничав, звичайно, і Андрій Клюєв. Так ось, вони зробили політичний офіс для контролю за діяльністю ю впливових українських політиків. Тут, на жаль, така зава, дивиться, відповідальна. Виникає питання: а що ж це українські політики? Я хочу від себе сказати, зробити ремарку, що у Володимира Сівковича, коли він був депутатом від Партії регіонів у Верховній Раді, був особистий помічник. У нього було два особистих помічника. І обидва цих особистих помічника зараз є народними депутатами партії Слуга народу. Одного з них всі дуже добре знають. Це Данило Гетьманцев, найбільший ворог українського бізнесу, автор цієї схеми незаконної корупційної схеми блокування податкових накладних, який фактично блокує під час війни весь український бізнес і створив систему корупції, яка дозволяє державним структурам фактично грабувати український бізнес і втручатися незаконно в діяльність будь-якого підприємства, блокувати його роботу. Це так, перша ремарка, да? Чомусь у цьому розслідуванні ми нічого не почули, хто ще з цих політичних осіб причетний. Ми бачимо політичні якісь особи, на них впливає Сівкович. А хто? Хочу вам сказати, що Олег Кулініч не був відомою політичною особою. Про нього зараз треба розповідати. А відомою політичною особою, на яку чинив тиск Сівкович був якраз Гетьманцев. І про ці (нерозб) я звичайно сподіваюсь, що ДБП і СБУ нам мають розповісти, бо тут далеко не все Бакановим і Кулінічем у Слузі народу закінчується. Давайте далі.

Пряма мова ДБР: 

“Політичний офіс” для контролю за діяльністю впливових українських політиків з метою впливу на процеси в українському суспільстві. Офіс діє за адресою: Росія, м. Москва, Краснопресненська набережна, буд.12.

Діяльність Володимира Сівковича координувалася начальником дев’ятого так званого українського управління департаменту. 

Коментар Юрія Бутусова:

Тепер давайте подивимося на цю схему. “Агенти впливу на державні та правоохоронні органи України з боку ФСБ РФ”. Бачимо тут російська схема, вона велика. Але чомусь дуже маленька українська схема. Давайте подивимось. Олег Кулініч. Він впливає на СБУ. Але на кого в СБУ? Яким чином? Тут має бути замість СБУ портрет голови СБУ Івана Баканова, довіреної СБУ, близьким приятелем якого, другом, співпартнером по усіх його питаннях був Олег Кулініч. За даними, ми зараз побачимо, з травня 2019 року. І треба відмітити, що Кулініч і ФСБ, агенти впливу ФСБ РФ. Чомусь стрілочки від ФСБ РФ, подивиться, тягнуться до СБУ, але, вибачайте, якими указами був призначений сам Олег Кулініч на посаду? Він був призначений указом президента України. Тут мало стояти не тільки СБУ, тут мало стояти обличчя Баканова, голови СБУ. А поруч обличчя Володимира Зеленського, президента України, указами якого був призначений Олег Кулініч і Іван Баканов. Агенти впливу ФСБ РФ. Бачите? Тут президента не вистачає. А схема дуже правильна. Я дуже вдячний. Тільки вона неповна. Я сподіваюсь, що Державне бюро розслідування все ж таки доведе цю справу до більш логічного результату. Бо Москві ви ж бачите, як все детально все встановили. Управління департаменту п’ятої служби ФСБ РФ – Чуліндін, Сівкович, Клюєв. А де ж ті, хто призначали? Олег Кулуініч призначений, ще раз підкреслюю, указом президента України. Вибачайте, а що, ніхто не знав, що він навчався в академії ФСБ в Росії? А що, президент Зеленський не знав, що згідно з законом про люстрації України, заборонено співробітників ФСБ, російських спецслужб призначати на державні посади? Звичайно, знав. Звичайно, не міг не знати. Тому, вибачайте, отут вже в розслідування ДБР помилка. Агенти впливу ФСБ РФ – тут прізвища Зеленський і Баканов відсутні. Треба додати. Ми, мабуть, схему доробимо ближчим часом. Давайте далі.

№3 ДБР та СБУ про завдання російських шпигунів в Україні

Пряма мова ДБР: 

До оперативної інформації п’ятої служби ФСБ РФ Ігорем Чумаковим та співробітником першого відділу дев’ятого управління департаменту оперативної інформації п’ятої служби ФСБ РФ Олександром Чуліндіним. Крім цього у політичному офісі під прикриттям постійно працювала співробітниця РФ Марина Терентьєва.

Одним із головних завдань організації було внесення деструктивності в роботу СБУ та інших органів центральної влади, розбалансування їхньої роботи, розхитування суспільно-політичної ситуації в країні, створення враження про нездатність України самостійно дати собі ради та функціонувати як вільна і незалежна держава. 

Коментар Юрія Бутусова:

Давайте подивимось на цікаві завдання. “Внесення деструктивності в роботу СБУ та інших органів центральної влади”. А можна вказати, на які центральні органи, які органи центральної влади були розбалансовані внаслідок дій агентури Сівковича? Очевидно, це ж не тільки СБУ. Це і Офіс президента в першу чергу, які підписував, підмахував усі ці призначення агентів ФСБ. Розхитування суспільно-політичної ситуації в країні, створення враження про нездатність України самостійно дати собі ради та функціонувати як вільна і незалежна держава. Але я зараз пригадую, що пропаганда Слуг народу після того, як я почав з 2020 року говорити, що російська агентура впливає на державу, російських агентів Зеленський призначає на найвищі посади, провалює операції українських спецслужбі, після того ми бачимо, що вся пропаганда Слуг народу багато років і сам президент мені на пресконференції нахамив. Вони всі казали, що це я тут щось розхитую. Я їм заважаю, заважають усі інші критики влади. І тут раптом виявляється, що все те, що я казав, що це російська агентура у владі дестабілізує – дестабілізує центральну владу і всі наші органи, що це все були за завданням ФСБ і це все було зроблено за призначеннями дійсно кого? Всі ці силовики повністю в повному складі призначені на посади президентом України Володимиром Зеленським. Далі давайте.

№4 ДБР та СБУ про роль Олега Кулініча

Пряма мова ДБР:

Олег Кулініч був довіреною особою Володимира Сівковича. З 1989 по 1994 рік він навчався в академії ФСБ РФ, проходив військову службу у Федеральній службі контррозвідки РФ, а потім .до 2006 року в Службі безпеки України. 

Коментар Юрія Бутусова: 

Подивіться, будь ласка, ще раз. “З 1989 по 1994 рік він навчався в академії ФСБ РФ”. Згідно Закону України про люстрацію, заборонено призначення співробітників представників ФСБ РФ, які проходили службу в російських спецслужбах після 91 року. Це пряма заборона. Я вам хочу сказати, 100%, ця інформація була в матеріалах спецперевірки. Ця інформація була подана президенту України Зеленському, коли він підписував указ про призначення Кулініча. І ця інформація була проігнорована. Тобто було порушено закон. І свідомо агента ФСБ призначили на посаду голови – зараз ми побачимо куди. Але я просто хочу відмітити, щоб ви звернули на це увагу. Ось таку фразу – президент України не мав законного права його призначати, голова Служби безпеки Баканов не мав права його призначати і подавати президенту. Президент не мав підписувати указ. Далі давайте.

№5 Віхи біографії Кулініча

Пряма мова ДБР:

До 2006 року, у Службі безпеки України. З травня 2019 року, за завданням спецслужб РФ Олег Кулініч введений до найближчого оточення керівництва Служби безпеки України. 21 жовтня 2020 року Кулініч був призначений начальником головного управління СБУ в Автономній республіці Крим, що розташовувалося. 

Указ про призначення Кулініча з офіційного сайту Глави держави

Прим. Мyrotvorets.news: Нагадаємо, що на пресконференції у 2020 році, якою Зеленський підбив підсумки свого першого року на посаді глави держави, він заявив, що його друг (однопід’їздник, як вказано у Вікіпедії), є першим найчеснішим керівником Служби безпеки України за всі часи.

Прим. Мyrotvorets.news: Окремо варто зараз згадати високопоставленого і цінного агента російських спецслужб колишнього депутата Андрія Деркача за народною кличкою “жмурукуобнімаю”.

Коментар Юрія Бутусова: 

Дивіться, тут дуже цікаво. “Олег Кулініч введений до найближчого оточення керівництва Служби безпеки України”. Ким введений? ДБР, чому у вас така прогалина? Де? Хто? Як це – був введений? Ким був введений? Якась посадова особа ввела Олега Кулініча в керівництво СБУ. Це міг зробити хто? Тільки керівник СБУ, голова СБУ Іван Баканов. Іван Баканов, друг президента, директор Кварталу-95, хочу нагадати, виявився людиною, яка призначила російського агенті, співробітника ФСБ в найближче оточення і надала йому доступ до усієї інформації. 21 жовтня 2020 року Олег Кулініч був призначений начальником головного управління СБУ в республіці Крим, що розташовувалося в Херсоні. А вибачаюсь, чому ДБР забуло, хто призначив Олег Кулініча начальником ГУ СБУ? Чому не написано, як це сталося? Це що, хтось на заборі написав? Чи в інтернеті сказав? Олег Кулініч був призначений начальником ГУ СБУ указом президента України. Він мав доступ до усієї таємної інформації, що циркулювала у спецслужбі та отримував актуальні дані про те, що обговорювалося на нарадах та відбувалося в державі.

Шановні, друзі! Так а хто йому надав цю інформацію? У нього були повноваження виключно ГУ СБУ. А він, виявляється, отримував актуальні дані, що взагалі відбувається у державі і всю інформацію, що циркулювала у спецслужбі. Це говорить про що? Що голова СБУ Іван Баканов прямо порушував закон про державну таємницю і розголошував секретну інформацію в інтересах ФСБ РФ, яка свого агента Кулініча йому навмисно з цією метою і просунула в найближче оточення. До речі, хочу вам сказати, що… ми потім до цього дійдемо, але я ще хочу сказати. Кулініч, там написано в довідці, що він до 2006 року був співробітником СБУ. Це правда. До 2006. Раптом щось трапилося. Уявіть собі. До 2006 року Кулініч – співробітник СБУ. Після того він працював в Енергоатомі, в інших структурах, не пов’язаних з СБУ ніяк. І раптом, за 15 років, за 14 років після цього – після звільнення – його раптом призначають одразу начальником ГУ СБУ АР Крим. У нього не було такої посади і близько. А що таке трапилося? 14 років Олег Кулініч – які у нього посади?

Він був керівником в Держкомземі і він був – особливо дуже примітно, він був керівником одного з підприємств НАЕК Енергоатом, який очолював в ті часи Андрій Деркач. Тут у довідці цього чомусь нема. Чому нема? Я вам хочу сказати, що це дуже цікава історія. Адже Андрій Деркач теж навчався в академії ФСБ і один час з Олегом Кулінічем. І Андрій Деркач був призначений, на нього були накладені санкції Сполучених Штатів Америки якраз у вересні 2020 року. Тобто він був найближчим партнером Олега Кулініча. У Кулініча були стосунки близькі з Сівковичем, але чомусь ДБР, СБУ забули про Деркача. Друзі, а Деркач? Де Андрій Деркач у вашій довідці? Чому нема жодного слова? Адже проти цієї людини введені санкції Сполучених Штатів Америки як проти російського агента, а чому не введено… я думаю, що це додатковий елемент звинувачення проти президента Зеленського.

Оскільки він не міг не мати цієї інформації. Це мало бути написано у нього в довідці. І це було написано, можете не сумніватися. Коли готують інформацію про призначення на пост начальника головного управління СБУ, голові держави дають звичайно і дають матеріали спецперевірки і дають всі данні про проходження кар’єри, з ким був пов’язаний, з ким співпрацював. Кулініч – співробітник Деркача. На Деркача накладають санкції у вересні 20 року і… І в жовтні 20 року Олег Кулініч – агент співробітників ФСБ Сівковича і Деркача призначаються одразу на посаду начальника головного управління БСУ в Криму. При тому, що він 14 років до СБУ не має жодного стосунку.

Як ви вважаєте, це випадковість? Це президент України сидить так, дивиться у вікно, раптом йде якась людина і каже: друже, заходь, будеш у мене начальником ГУ СБУ. Не будемо тебе перевіряти. Я не буду читати, що мені тут принесли на тебе. Звичайно, ми розуміємо, це тільки як анекдот може бути. Це не випадковість. Це сплановані дії російської агентури по тому, щоби захопити контроль, взяти під повний контроль Службу безпеки України. І тут, в цій довідці, насправді, і на президента Зеленського, і на голову СБУ Баканова – повний склад злочину. Їх треба за державну зраду по тій самій 111 статті долучати. Почитайте самі. Хто призначав, той і має нести відповідальність. Хто порушив закон при проведенні спецперевірки? Хто порушив закон про люстрацію? Хто порушив правила проведення спецперевірки? Хто взяв на себе відповідальність за пов’язане з росіянами, той і має відповідати. Давайте далі.

№6 ДБР та СБУ про засоби зв’язку шпигунів

Пряма мова ДБР: 

У Херсоні. Він мав доступ до усієї таємної інформації, що циркулювала у спецслужбі та отримував актуальні дані про те, що обговорювалося на нарадах та відбувалося в державі. За наявними фактами всю отриману інформацію Кулініч передавав Сівковичу за допомогою інтернет-месенджера Threema, використовуючи для конспірації умовні прізвиська та назви. 

До речі дуже цікава історія з цією Threema. Всі вважають, що це дуже надійний, найкраще захищений інтернет-месенджер. Ця деталь цікава, тому що скоріше за все, це робота наших партнерів. Оскільки спецслужби країн НАТО ведуть повномасштабну електронну розвідку. І звичайно, як ми бачимо, можуть зламати навіть Threema, яка у нас ввижається найбільш захищеною, найбільш надійною, ніж Сигнал і Вотсап.

№7 Як Кулініч розставляв кадри у прикордонних областях

Пряма мова ДБР:

За завданням Сівковича Кулініч розставляв довірених осіб на деякі керівні посади СБУ. Першочергово його цікавили регіональні підрозділи у Чернігівській, Сумській, Харківській та інших прикордонних областях.

Да, я до речі про Threema хотів сказати, а чому ж це такий розголос тут стався? А тому що, коли союзники передають дані такого масштабу, то приховати їх вже неможливо. Навіть президенту неможливо, і голові СБУ. І довелося Баканова тому прибрати. Що коли приходить, я думають, директор ЦРУ і тикає ось таким, я думаю, що тримати на посаді більш нікого неможна і доводиться ось такі справи порушувати. Але ми маємо домогтися того, щоби інформація від наших союзників, зламані месенджери все було доведено до кінця.

І отже, дивиться “За завданням Сівковича – я к цікаво формулює ДБР – Кулініч розставляв довірених осіб на деякі керівні посади в СБУ”. Я вибачаюсь, а як? Кулініч – хто? Його цікавили регіональні підрозділи у Чернігівській, Сумській, Харківській та інших прикордонних областях. Але він не міг це зробити! По-перше, призначили його в головне управління СБУ по Криму у жовтні 20 року. А по-друге, на цій посаді він не мав жодного стосунку ні до Чернігівської, ні до Сумської, ні до Харківської, ні до інших прикордонних областей. Це міг зробити хто призначав довірених осіб, хто призначав агентів ФСБ на керівні посади в СБУ? Це могли робити тільки дві особи в державі. По-перше, голова СБУ Іван Баканов. І по-друге, президент України Володимир Зеленський. За законом більше нема у нас людей, які можуть призначати у будь-який підрозділ.

Я вам хочу сказати, що дійсно перед війною, особливо Харківське управління СБУ зазнало дуже важких втрат. Були звільнені працівники СБУ, які вели розслідування проти російської агентури у 2014, 2015, 2016 роках, які розгромили російську агентурну мережу у Харкові у 14-15 роках. Які спіймали усіх російських терористів, викрили їх. Так т, я вам хочу сказати, всі ці працівники були звільнені, переведені, вірніше, на інші посади. А деякі звільнені. Так само сталося і в Криму. Там теж Кулініч проти усіх ефективних оперативників і слідчих проводив реальні репресії, робив усе, що їх перевести і зняти з роботи і розвалити роботу управління. Давайте далі.

№8 Перемовини Кулініча і Сівковича про розстановку своїх кадрів

Перехоплення розмови Сівковича і Кулініча:

Олег, там с той стороны все боятся. Украина – это сегодня хуже, чем Россия намного в Америке. Это нарицательное имя сильно. Для того, чтобы это все контролировать и четко различать, где Арсена, где не Арсена, где то, где это, нужно регионы. Если у него своих замов нет, то нужны регионы, понимаешь? Нужны регионы. Причем в первую очередь назначать надо приграничные. И Одесса. То есть Львов, Закарпатье, Чернигов, Харьков, Сумы. 

№8 СБУ та ДБР про неформальний контроль Кулінічем департаменту контррозвідки та свідому дезінформацію

Пряма мова ДБР: 

Неформально він частково контролював роботу контррозвідки та інших підрозділів СБУ, а також регулярно дезінформував керівництво СБУ про реальні наміри спецслужб РФ. 

Коментар Юрія Бутусова:

Там він дивиться, якісь люди, Арсенові, не Арсенові, я не знаю – чи це можливо до міністра МВС тих часів має відношення, але я так розумію, що це хочуть протиставити МВС, можливо, вони хотіли свою вертикаль створити, яка б протидіяли вертикаль Арсен. Я не знаю, хто там – крім Авакова я інших Арсенів не знаю серед силовиків на той час, серед керівників силових структур. Скоріше за все, це про це йдеться.

“Неформально Кулініч частково контролював роботу контррозвідки та інших підрозділів СБУ, а також регулярно дезінформував керівництво СБУ про реальні наміри спецслужб РФ”. Тобто картина така. Сидить Баканов. Він передав усі повноваження по контролю контррозвідки і інших підрозділів СБУ Кулінічу. Кулініч виявляється, мав усю інформацію. Як ми почули раніше, мав інформацію про усі питання в державі, усі заходи з безпеки, усі наради вищого керівництва, все, що відбувалося. І потім Кулініч йому пояснював, що відбувається. Казав йому: не треба підривати мости, умовно кажучи, не треба готувати до підриву, не буде вторгнення, це Захід, це країни НАТО у нас тут розвалюють, дискредитують нас, роздмухують у нас тут суспільно-політично обстановку. Це не Росія, це Захід винуватий. Це він дестабілізує.

А потім Слуги народу робили такі дурні заяви. І під час підготовки до війни замість того, щоб готуватися до війни, вони проводили дезінформацію і розповідали народу України, що це Захід все дестабілізує, розповідає, що буде війна, вторгнення, а ви не хвилюйтеся, будемо їсти шашлики у травні, обіцяв президент Зеленський. На Новий рік у нас все буде чудово, все буде гарно. Посміхався при цьому. Все це була брехня.

Я вам хочу, що якщо Кулініч дезінформував керівництво СБУ, тобто голову СБУ Івана Баканова, то сам Іван Баканов є однією з ключових осіб, яка інформує президента України. Тобто після того, як президент Зеленський призначив Кулініча своїм указом начальником ГУ СБУ в Криму, Кулініч міг тепер дезінформував самого Зеленського, розповідав йому те, що хотіло російські спецслужби, щоб Зеленський та Баканов чули. Ви розумієте, що тепер це пояснює взагалі оцей безлад і повний ідіотизм, який був у нашій владі під час того, як Захід, країни НАТО кожного дня кричать: на вас нападуть. А ми нічого не робимо і президент відповідає: це дестабілізація, нас підривають. І Слуги народу всі бігають і теж кричать: це дестабілізація.

А тепер треба дізнатися, а можливо вони теж учасники цієї схеми, да? У нас там багато тих, хто боровся з дестабілізацією. Я пам’ятаю голову фракції Слуга народу Давіда Арахамія, а він теж отримував інформацію від Кулініча чи від якихось інших осіб, пов’язаних з РФ, виникає питання. Михайло Подоляк, який в Офісі президента забезпечував, він теж з Росії отримував інформацію? Зараз буде цікаво скласти список, а хто ж там звинувачував Захід, що країни Заходу нам заважають, дестабілізують ситуацію в Україні, а у нас все добре, у нас будуть шашлики. Хто підтримував це? От тепер ми бачимо, що ця дезінформація була цілеспрямована. І реальні наміри спецслужби РФ приховувалися, і керівництво України спиралося на дані Російської Федерації і не слухало наших партнерів, країни НАТО. І нашу власні спецслужби, їх чесних офіцерів, які говорили правду. Я вже не кажу про громадянське суспільство. Ми-то з вами багато про це вторгнення казали. Так, давайте далі.

№9 перемовини Кулініча і Сівковича про реорганцізацію СБУ

Перехоплення розмови Сівковича і Кулініча:

– Это я вам задачи охарактеризую, которые поставлены. По ДИАЗу, по этим аналитическим группам, мы проговорили, он согласился, что вы сказали.

– Согласился маленькие группы делать в аналитике?

 – Да, только не в ДИАЗе. Опять же, отвлекающий маневр. Он создает, он отнял у ВБ, уже главка, и в рамках главка сделал отдельное управление. В том числе и в этом отдельном управлении там не только вопросы, чтоб вы понимали, ВБ, а там активные мероприятия, там борьба с контрабандой, там борьба с бандитизмом, борьба с бандитизмом в правоохранительной системе, там борьба с кибер, там все-все-все такое, что он не хочет отдавать никому. Хочет, чтоб оно все было под ним. Он все это запулил там конкретно в рамках этого главка, блин. 

Коментар Юрія Бутусова:

Дивиться, друзі, створена нова структура за дорученням департаменту інформаційно-аналітичного забезпечення СБУ, створений він за завданням Федеральної служби безпеки Російської Федерації. Тобто створено це для чого? Раніше було управління. Вони створили з нього департамент. Для чого це було створено? Для того, щоб викинути і зайти під час реорганізації непотрібних людей і поставити своїх. І надати повноваження, щоб цей департамент отримував інформацію, ви бачили, по усіх основних напрямках діяльності СБУ, тобто все, що було по корупції, бандитизму, контрабанді, наркотикам, взагалі все важливе аналізував. Збирав і аналізував новий департамент і дуже зручно в довідках цю інформацію передавали Олегу Кулінічу і далі в ФСБ, напряму.

Уявіть собі, вони за три роки злили взагалі всю роботу Служби безпеки України. Ви можете собі уявити, що по цьому напрямку вся інформація СБУ, а в них і військова контррозвідка, і економічна контррозвідка, тобто стан держави, всі злочини, весь стан влади, всі прослуховування, політики, боротьба з корупцією – все це напряму, у зручних довідках СБУ, керівництво СБУ Баканов і Кулініч дарували в ФСБ.

Це зроблено тому що президент Зеленський порушив закон і призначив фсбшника кадрового співробітника російських спецслужб на ключову посаду у державі. А Іван Баканов надав йому незаконно повний доступ до всієї інформації. Я не знаю, під час війни, це просто важко сказати – війн ж була і до вторгнення. Це просто злочин, прямий злочин і реальна зрада керівництва держави. Це вони мають тут бути, в усіх цих схемах. Давайте далі.

№10 Перемовини про прзначення Аедрія Наумова заступником керівника СБУ

Перехоплення розмов Сівковича і Кулініча:

– И создан тринадцатый отдел какой-то убийственный там

– Это что такое?

– Я сам не понимаю, я вернусь, я вам презентую, что это такое

Пряма мова ДБР:

Олег Кулініч також лобіював призначення Андрія Наумова на посаду першого заступника голови СБУ. 

Указ Зеленського про присвоєння звання бригадного генерала Андрію Наумову

Коментар Юрія Бутусова:

Друзі, по Андрію Наумову, якого призначили на посаду першого заступника голови СБУ. Я вам хочу сказати, уявіть собі, він дає вказівки пану Наумову на першого заступника голови СБУ і його отримує. Перше. Його призначає президент Зеленський своїм указом на другу по значенню посаду в СБУ. Агента ФСБ призначили на другу по значенню після голови СБУ СБУ посаду – перший заступник голови СБУ.

Але це не все. До речі, хочу сказати, Андрій Наумов ніколи раніше ніякого стосунку до СБУ не мав. Він на дуже невисоких посадах служив в Генеральній прокуратурі. Звільнився, перейшов на роботу до держпідприємства. І тут раптом людину миттєво призначають першим заступником голови СБУ указом президента Зеленського. Після того президент Зеленський призначає Андрія Наумова, дає йому переш в історії звання – бригадний генерал СБУ, нове звання вигадали, натівський стандарт і першим по натівському стандарту нагородили агента ФСБ. Теж указом. І теж там була і спецперевірка, всі справи, все це мали перевіряти. Все це порушено знову. Його зробили генералом.

14 жовтня 2020 року президент Володимир Зеленський надає Андрію Наумову звання бригадного генерала. 

І ще третє хочу сказати. Президент Зеленський зробив управління внутрішньої безпеки, яке було раніше завжди в апараті голови СБУ, створив новий підрозділ – головне управління внутрішньої безпеки. Це спеціальна посада під Наумова, для того щоб Наумов отримав доступ до всіх особистих справ всіх співробітників СБУ, мав можливість проти кожного порушувати розслідування – кожного – і впливати на будь-який підрозділ. Тобто ФСБ напряму почало керувати СБУ, навіть без Баканова. Я думаю, що таких призначень ще не було в історії спецслужб. Давайте далі.

№11 Обговорення усуненння патріотичного  генерала Баранецького з посади

Перехоплення розмов Сівковича і Кулініча:

– Департамент контрразведки полностью не его?

– Я скажу таким образом. Я там плюс-минус удерживаю ***. Поэтому задача на это место вывести Охотника

– На департамент контрразведки или на первого зама? Я не понял

– Первого зама

– Вместо Баранивского

Указ Зеленського про звільнення генерала Баранецького

Прим. Мyrotvorets.news: Нагадаємо, генерал-майор Руслан Баранецький обіймав посаду першого заступника голови СБУ і був присутній на нараді у Зеленського щодо “вагнерівців” в липні 2020-го року, на якій керівництво країни прийняло рішення про перенесення спецоперації, що призвело до витоку інформації та повернення бойовиків “ПВК Вагнера” ​​у Росію. 

Коментар Юрія Бутусова:

Уявіть собі, це просто взагалі неймовірна ситуація. Да, Баканова був перший заступник голови СБУ Руслан Баранецький, генерал-майор Руслан Баранецький, дуже відома в Службі безпеки особа. Цей офіцер особисто з 2014 року брав активну участь у боротьбі з російською агресією, безпосередньо брав участь у бойових діях, в тому числі і у контактних бойових зіткненнях з російською агентурою. Його ордени заслужені на полі бою, а не тільки в кабінеті інтелектуальною роботою. Баранецький користується великою повагою і саме він – він і на фронті відзначився, його дуже багато людей знають і поважають на фронті.

Це людина, яка реально зробила великий внесок в розгром російською агентури, в протидію російській агресії. До речі, навіть після звернення. Так ось, що роблять? Дуже цікава фраза, дивиться. Олег Кулініч доповідає, що для того щоб обмежити вплив Баранецького, який був куратором департаменту контррозвідки, на його місце просувають Наумова. І знов, який був результат? Знов ФСБ змогло реалізувати цю операцію. Причому, як цікаво. Баранецького звільнили. Але як звільнили? 22 липня 2021 року…

Баранецький, я хочу нагадати, це учасник вагнергейта. Саме Баранецький разом з Василем Бурбою були на нараді в кабінеті президента Зеленського, були потім на нараді в кабінеті Андрія Єрмака, голови Офісу президента. І саме вони в курсі цієї ситуації. І Баранецький, треба віддати належне, жодного разу не виступав на захист влади. Він промовчав у цій ситуації. Він повів себе гідно. Як офіцер СБУ він отримав інформацію. Він спілкується виключно зі слідчими в рамках розслідування. Він не дає ніяких публічних коментарів, не спілкується з журналістами. Але Баранецький на себе такий гріх не взяв. Він не включився в кампанію по відмазуванню Зеленського і Єрмака від вагнергейта. І чим це закінчилося? Закінчилося це тим, що 22 липня 2021 року департамент контррозвідки, яким на той момент керував Руслан Баранецький разом з Херсонським управлінням Служби безпеки затримало агентів ФСБ за статтею “державна зрада” колишнього співробітника СБУ Гутора та заступника начальника оцього інформаційно-аналітичного відділу, про який ми тільки говорили, департамент інформаційно-аналітичний, ми тільки що коментували, нова структура.

Так от, заступника начальника цього інформаційно-аналітичного департаменту відділу у Херсонській області був співробітник СБУ Сидорович. Цей Сидорович 22 липня був затриманий. Це було зроблено з санкції Руслана Баранецького. Що ж далі? 24 липня 2021 року, рівно за два дні після того, як Баранецький санкціонував затримання російського агента, агента ФСБ у Херсонському СБУ, одразу після того, сам Баранецький був звільнений. Звільнений ФСБ. А оформлено це звільнення було указом президента України Володимира Зеленського. Який знов таки не тільки призначав агентів ФСБ, але своїми указами і прибирав – прибирав тих чесних людей, чесних співробітників СБУ, які насправді протидіяли навіть у таких умовах російській агентурі. Баранецький був звільнений.

Це просто взагалі… це просто ситуація, я думаю, такого в історії спецслужб ще нема, щоб ворожа спецслужба під час війни на найвищому рівні призначала і знімала незручних для себе керівників. Це просто взагалі, шпигунський роман. Такого навіть в романах не прочитаєш. Ідеальне шпигунське угруповання Івана Баканова, яке повністю все президент Зеленський підтримував і Зеленський добре працював на ФСБ в цьому випадку. Дуже добре. До речі, так співпало, що 24 липня що це була якраз річниця вагнергейта. Так що звільнили Баранецького якраз на річницю вагнергейта і через два дні після того, як він затримав людину, яка була у вертикалі Олега Кулініча, як ми зараз бачимо. Була якраз в цьому інформаційно-аналітичному відділі, який Кулініч забрав за допомогою Баканова під свій контроль. Далі йдемо.

№12 Плани на призначення Наумова першим заступником керівника СБУ 

Перехоплення розмови Сівковича та Кулініча:

– Который заберет под себя ДКР, да

– А когда все будет уже более или менее готово, оно быстро может быть, я просто быстро не хочу, потому что вы кадры не поставите, хотя если Охотника убедите, что Охотник… Хотя бы Охотника поставьте первым замом. 

м

Коментар Юрія Бутусова: 

Охотник – позивний Андрія Наумова. На момент цієї розмови бачимо, що Наумова хочуть призначити, призначають першим заступником. Він і став таким першим заступником. Він одразу Наумова при Баканові одразу поставили начальником управління внутрішньої безпеки і потім Зеленський дуже швидко його призначив. До речі, хочу сказати, генерала, звання генерала агенту ФСБУ Наумову президент Зеленський присвоїв якраз на День захисників Вітчизни, на 14 жовтня. Відзначив захисника України – агента ФСБ, зробив його генералом, бачите? А виявляється, що це Наумов просто маріонетка, якого як агенті всовують куди треба, щоб він забрав під контроль ті чи інші напрямки діяльності СБУ і взагалі ними керував. Далі.

№13 Обговорення можливостей Наумова на новій посаді

Перехоплення розмови Сівковича та Кулініча:

Потому что линия контрразведки, если Охотник ее заберет и ее штуку, то она будет неплохо. Остальное можем сами там.

Пряма мова ДБР:

За запитом ДБР та Офісу генпрокурора триває процедура екстрадиції Андрія Наумова з республіки Сербія, де він перебуває під вартою. 

Коментар Юрія Бутусова: 

Що хочу сказати по Наумову? А що ж цей генерал Зеленського зробив? Він перед початком війни, достовірно знаючи про напад Росії, втік з України, втік разом з відомим контрабандистом Акстом і був затриманий на кордоні у Сербії, країни, яка пов’язана з Російською Федерацією, на яку Росія має вплив. Думаю, що він саме там і був затриманий, щоб унеможливити його розшук і затримання в Європейському союзі, був інакше він би вже був в руках спецслужб НАТО і міг би заговорити. зараз він у Сербії. хочу сказати, що про Наумова, що він фактично керує контрабандою і корупцією при Баканові і гроші на це йдуть на Слуг народу, насправді, на утримання влади української кримінальними доходами, я хочу сказати, що я про це писав неодноразово. Я писав про цю систему корупції і контрабанди, яку створив саме Наумов. І хочу сказати, що ця ситуація, те, що ця незаконна структура існувала, показує, що був зв’язок з ФСБ ще і в плані контрабанди. Тобто контрабанда дозволяє вербувати. Контрабанда дозволяє Росії своїх агентів у нашу владу заводити. Далі.

№14 Розмова Сівковича і Кулініча про призначення своїх людей

Пряма мова ДБР:

Політичний офіс розглядав призначення лояльних до Росії посадовців і в інших державних структурах України.

Перехоплення розмови Сівковича та Кулініча:

У нас время, я тебе скажу, очень мало, пару месяцев реально. За эти два месяца надо быстро напихать людей и потом… строить конструкцию на РНБО, иначе оно не полетит. 

Коментар Юрія Бутусова:

Дивиться, цікаві акценти. “За два месяца надо быстро напихать людей и потом строить конструкцию на РНБО, иначе оно не полетит”. Тут є теж речі, про які не сказало ні ДБР, ні СБУ. А чому ж воно полетіло? Чому ж вони всіх призначили? А вони призначили це тому що у червні 2020 року першим заступником секретаря РНБО був призначений Руслан Демченко, той самий учасник вагнергейту, про якого я дуже багато говорив і писав. Руслан Демченко теж відкритий проросійський політик, який теж, президент Зеленський незаконно призначив своїм указом в порушення закону про люстрацію, який був одним з прибічником Януковича, першим заступником міністра закордонних справ, автором Харківських угод з Росією про здачу Криму.

Саме цей Руслан Демченко став першим заступником секретаря РНБО і під нього президент Зеленський створив нову посаду – начальника комітету по розвідці при президенті. І у секретаря РНБО Олексія Данилова забрали повноваження по контролю спецслужб, по контролю розвідувальної інформації і передали їх – це зробив президент Зеленський – Руслану Демченко. Тому, на жаль, вони змогли напихать людей. Вони змогли построить конструкцию на РНБО. І тому, на жаль, вся ця агентурна мережа дуже добре працювала. Йдемо далі.

№15 Затримання Кулініча

Пряма мова ДБР:

Олег Кулініч був затриманий ДБР спільно з СБУ 16 липня 2022 року. Йому обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Під арештом він перебуває і донині. Інформація щодо злочинної діяльності Сівковича виведена в окреме провадження. Встановлено, що він через довірених осіб контролює в Україні низку фірм та підприємств, які використовуються для прикриття діяльності членів злочинної організації 

Коментар Юрія Бутусова:

А оце просто сенсаційна інформація, друзі. “Інформація щодо злочинної діяльності Сівковича виведена в окреме провадження. Встановлено, що він через довірених осіб контролює в Україні низку фірм та підприємств, які використовуються для прикриття діяльності членів злочинної організації, а також фінансування осіб, що їм сприяють”.

А я вам хочу сказати, друзі, можливо, хтось не знає, але в бізнесі багато знають, що народний депутат, Слуга народу Данило Гетьманцев, людина, яка фактично корумпує весь український бізнес, яка фактично є автором цієї ганебної схеми блокування податкових накладних та оцих поборів через блокування відшкодування ПДВ, так от Данило Гетьманцев це якраз керівник не тільки найближча довірена особа до Сівковича, не тільки його особистий помічник під час перебування у Верховній Раді.

А це керівник юридичної фірми, з якою Сівкович дуже тісно співпрацював, яка, звичайно, співпрацювала з фірмами Сівковича, х компаніями. І Гетьманцев був для Сівковича не просто найманий працівник. Він був з ним фактично в партнерських стосунках. І про це свідчить те, що він отримав високий статус особистого помічника народного депутата. Тому я вам хочу сказати, що тут, знов таки не договорено, а які особи сприяють Сівковичу, що там фінансування, яка злочинна організація? Я хочу сказати всім, що всі ті люди, які сприяють діяльності пана Гетьманцева, отак от ви теж будете фігурантами провадження СБУ і ДБР. Якщо не при цій владі, то при наступній владі. Як і всі інші тут, герої.

Тому якщо ви погоджуєтесь давати хабарі на вимоги Слуг народу, Гетьманцева, якщо погоджуєтесь з блокуванням податкових накладних, погоджуєтесь з блокуванням відшкодування ПДВ – це насправді не в державних інтересах робиться, не в державних інтересах України. Це робиться ось так от – чітко в інтересах ФСБ Російської Федерації. Це треба зараз після цього, оцих слів, які ви бачите, отак взяти і на лобі всім цим податківцям, які щось вимагають, блокують податкові накладні, оце їм роздрукувати. Миритися з цією ситуацією, блокуванням ПДВ і податкових накладних неможливо. Це все російська діяльність. Це не має жодного стосунку до інтересів України. Далі.

№16 ДБР та СБУ про “принципову позцію” керівництва держави у цій справі

Пряма мова ДБР:

А також фінансування осіб, що їм сприяють. Успішна реалізація цієї спецоперації та затримання агента РФ стало можливим в результаті принципової позиції керівництва держави. 

Коментар Юрія Бутусова: 

Це просто, знаєте… Я скажу чесно, багато бачив, коли багато чув про анекдоти. Але я вам хочу сказати, що це такий жарт. Гіркий. Такий трагічний жарт. Я розумію з цього жарту, що автори презентації, співробітники Державного бюро розслідувань і Служби безпеки України чудово розуміють ось ці фрази. Хто несе відповідальність за це безпрецедентне втручання ФСБ РФ в українську владу, за ці призначення – вони все це знають. І вони не могли написати, що насправді це президент Зеленський і Іван Баканов, його друг, директор 95-го кварталу, його бізнес-партнер по його нерухомості, хочу нагадати, що Баканов разом з Зеленським по багатьох фірмах у них спільне майно, спільні гроші, в тому числі за кордоном, – подивиться, що відбувається. Наші слідчі не можуть через нашу моновладу, через оцей режим Слуг народу, вони не можуть сказати, хто несе відповідальність за цей жахливий злочин, за ці призначення агентів ФСБ у владу.

Тому замість того тут така іде гірка іронічна фраза, що “реалізація цієї спецоперації та затримання стало можливим в результаті принципової позиції керівництва держави”. Якщо чесно, то тут спочатку треба було таку фразу зробити, знаєте, щоб анекдот був найбільш яскравим і смішним, що успішна реалізація спецоперації ФСБ та призначення агентів РФ у керівництво СБУ стало можливим в результаті безпринципної керівництва держави. Безпринципної позиції президента. Безпринципної позиції голови СБУ, ось це треба було сказати. І було б дійсно, оце було б довершено чесно, абсолютно об’єктивно. Я впевнений, що прийде час і ті слова буде розслідування трошки більше, на схемі з’являться Зеленський з Бакановим, з’являться інші посадові особи і тут буде дописано дуже багато слів. Розслідування гарне. Просто багато що не сказано, того, що треба сказати.

Друзі, хочу звернутися, тривалий час витрали, я мав вам це пояснити. Найближчим часом я напишу письмово усі ці аспекти цієї операції, назву всі прізвища і вибудую вам усі логічні… мережі, такі ланцюжки, щоб ви побачили послідовність подій. Це не разова акція. Російська агентура з 19 по 21 роки діяла цілеспрямовано, зробила велику кількість кроків, які взаємопов’язані між собою. Вони не випадкові. Це завжди пропаганда Слуг народу каже: знаєте, що там візьмеш з президента. Він нічого не розуміє, він тільки рік, чи 2, чи 3, вже насправді 4 роки при владі, майже 4. Але вони всі кажуть, що він не розумів. Насправді, система призначень на державні посади вибудована так, щоб це змогла зрозуміти дитина, бо там пишуть: ось указ президента, ось обмеження.

Я вам хочу зачитати, я собі зробив деякі помітки, а що ж насправді, як питання виникають після того, що я побачив у цьому відео? Перше. А де у цьому розслідуванні вказані посадові особи, які мали подивитися і дати оцінку президенту України, отримавши подання від голови СБУ Івана Баканова Олега Кулініча і на призначення Наумова, російських агентів? Це мав розглядати насправді Роман Машовець, заступник голови Офісу президента з питань оборони і безпеки. Це його відповідальність. І роман Машовець мав пояснити свої дії. Я знав завжди Романа як чесну людину, порядну людину, але якщо він погодив призначення агентів Російської Федерації, він буде теж з часом фігурантом цієї кримінальної справи і ніякі минулі заслуги його не захистять. Це злочин.

Далі. А де у нас уповноважений президента по нагляду за СБУ? Він теж мав це візувати. Де він? Третє. А хто конкретно – ми знаємо, це Іван Баканов, чому Іван Баканов, його відповідальність зараз виведені з цієї справи? Ми сьогодні почули абсолютно дику, абсурдну заяву ДБР, що Іван Баканов не є фігурантом цієї справи. Як не є? ви ж тут на кожному кроці, кожній сторінці пишете: Кулініч проник, Кіулініч призначений, він був введений, він отримав інформацію. Так він від Баканов отримав інформацію. Це ж злочин. Якщо ви вважаєте, що Іван Баканов… У нас закон містить тільки один випадок, коли можна людину звільняти від відповідальності. Це людина несповна розуму, хвора, яка всі дії чинила, не віддаючи собі… просто не розуміючи, не у власному розсуді, яка просто не усвідомлювала свої дії. Тобто можливо він збожеволів на роботі і багато років у абсолютно неадекватному стані знаходився і ухвалював неадекватні рішення. Але, вибачте, ви мали все одне написати, що це Іван Баканов несе відповідальність. І ви мали на суді надати довідку, що він хворий. Психічно хворий і не розуміє. Оце єдиний варіант, коли ви могли замовчати і сказати, що Баканов непричетний. Але це на суді робиться. Це не може слідчий ДБР зробити.

Іван Баканов має фігурувати як людина, яка призначала. Ви маєте виправити свою презентацію., панове в ДБР. Ви не сказали цю правду, ви викреслили її. До речі, хто так змусив? Слідчий би так не написав. У слідчого в матеріалах, повірте, написано на підставі кого, чого, хто видавав указ і хто призначав. Все це написано. Хто це викреслив, до речі? Хто відредагував презентацію ДБР, яка особа? Можливо, це близько пов’язаний з Росією куратор силових структур правоохоронних органів, заступник голови Офісу президента Олег Татаров? Хто це? Не сказано, ми не знаємо. Тепер далі. на якій посаді з 24 лютого на день затримання рахувався і фактично перебував Олег Кулініч?

Я вам хочу сказати, що в цей момент Олег Кулініч знаходився не на своєму посту. Олег Кулініч за службовим розписом мав знаходитися у місті Херсон і брати участь в організації оборони. Оборони передусім перешийку в Крим, оборони Херсону, оборони мостів через Чонгар, оборони мостів через Дніпро. Чому Олег Кулініч залишив свій бойовий пост? Чому українські вони воювали, а Олег Кулініч втік? Куди він втік? За даними Цензор.НЕТ, Олег Кулініч знаходився у Києві. Він залишив свій особовий склад, залишив людей, залишив службові обов’язки. Він був у Києві. І що він робив? Він був поруч з Іваном Бакановим, людиною, яка, як ми бачимо з цього розслідування ДБР, підкреслюю, СБУ – це була людина-російський агент, який виконував усі вказівки Кулініча, був на зв’язку з Москвою. Хочу сказати, що цього моменту чомусь в розслідуванні нема. А Кулініч передавав секретні дані, про які ми тут кажемо, що він мав допуск, виявляється до усіх нарад. Кулініч був відсторонений тільки в середині березня. А де він був до цього часу? А він був у кабінеті Баканова. Він зливав росіянам усі дані, що відбувається в країні після початку вторгнення. Я навіть собі не уявляю, скільки крови і жертв на руках цієї людини, яка таке здавала росіянам. Оце корегувальник був у них, а? Прям у кабінеті сидить, бачить всю інформацію – куди влучають російські ракети, де ефективні удари, де неефективні. Чому цього нема в розслідуванні? Якщо ця людина, згідно з тим, що тут написано, отримувала дані і була поруч з Бакановим, то ця людина корегувала вогонь російських військ. Ця людина допомагала вбивати українців. А чому про це нічого нема? Він же після 24 лютого не зник одразу. Він був поруч з Бакановим, Баканов, до речі, навіть після того, як його зняли з посади головного управління СБУ, Баканов з ним знаходився. Він фактично виконував функції радника Баканова тривалий час. Це було, поки Баканов залишався на посаді.

Далі. чому ДБР і прокуратурі не дали юридичної оцінки Баканову за участі в злочинній організації Сівковича у вчиненні державної зради? Дійсно, як можна пояснити? Кулініч не міг нікого призначити. Де підозра? Як ви смієте сьогодні заявляти, що Баканов не причетний? Я вважаю, що ті людини, керівники ДБР – це Олексій Сухачов, директор ДБР, це його куратор Олег Татаров, заступник голови Офісу президента, викреслишивши Баканова діють в інтересах ФСБ, щоб скрити своїх агентів, вивести від відповідальності, розслідування ключову особу, яка робила подання на призначення президенту України, яка фактично незаконно, згідно з матеріалами розслідування, зливала усі дані про оборону і безпеку держави. Це просто наруга! Я буду теж окремо про це писати. Це просто злочин!

І чому не дається оцінка діям Данила Гетьманцева, помічника Сівковича, з яким, 100%, Сівкович на зв’язку. Він не міг не бути на зв’язку і не контактувати. Хочу сказати, що в українському бізнесі на ринку пального великий резонанс здобула операція Гетьманцева, який під приводом боротьби із незаконним продажем підакцизних товарів перед війною встановив на всі автобази України, всі склади пального спеціальні GPS-трекери. Маючи коди доступу до цих сигналів GPS або інформацію до цієї бази даних, той самий агент РФ Сівкович міг мати повний доступ до усього стану пального в державі. До стану роботи Кременчуцького НПЗ, по якому завдавали неодноразові ракетні удари і повністю його знищили, до усіх наших баз пального. По усьому цьому прицільно била Росія. І всюди були розставлені GPS-трекери. А хіба до цього не причетний Сівкович? Хто це встановив? Якщо непричетний, то скажіть, дайте офіційний висновок і хай хтось розпишеться.

Наприклад, агентів Російської Федерації Баканова Олексій Сухачов, директор ДБР, сьогодні прикрив. Прикрив собою. І став сам співучасником цього державного злочину. І тепер Сухачову треба пояснювати, чому він прикриває Баканова. Йому доведеться це говорити. Бо влада не вічна. Україна – демократична країна. Такі зухвалі злочини ніколи не будуть забуті. І я вам хочу сказати, друзі, в цій справі, справі Кулініча, вона була відкрита, як ми бачимо. За даними месенджерів з інтернету – вони були зламані, звичайно, нашими партнерами. Одразу після початку війни, наші партнери – західні спецслужби і уряди країн НАТО – змусили президента України Зеленського зняти голову СБУ Івана Баканова, відсторонити, змусили зняти російських агентів, відсторонити. Були проведені затримання.

Одного з російських агентів, Киреєва, співробітники застрелили в центрі Києва. Не було часу з’ясовувати, на кого він працює. Можливо, не було бажання чути прізвища, з ким він працює. Але справа була зроблена. Почалися рішучі дії. Керівництво СБУ було змінено. Зараз хочу сказати, що Служба безпеки сьогодні доводить, що вона на українському боці, які при Баканові, при російській агентурі Баканова були просто неможливі. Тому зараз можна висловити тільки повагу за ті операції, які нове керівництво СБУ проводить. Хотів би сказати, що завдяки сприянню і тиску наших західних партнерів, керівництво було змушено все ж таки поставити українських співробітників керувати СБУ і зняти російську агентуру.

Тому, на жаль, те, що ми бачимо сьогодні в цьому розслідуванні, – це, не добра воля президента Зеленського. Це не добра воля, на жаль, керівництва України. Це змушений хід, відповідь на допомогу наших партнерів. Це змушений хід на тиск чесних офіцерів, чесних слідчих, чесних оперативників, які не здавалися, які боролися, які намагалися чинити опір оцим незаконним діям. Я хочу сказати з гордістю, що все ж таки були співробітники СБУ, за моїми даними, в цій кримінальній справі є покази офіцерів СБУ, які виступили проти і давали покази, заяви, писали рапорти на зрадницькі дії Олега Кулініча, коли він був керівником головного управління СБУ в Криму.

Треба сказати, що були люди, які розкусили його дуже швидко, які написали рапорти, що це все в інтересах Російської Федерації, умисно розвалюються напередодні вторгнення робота управління СБУ в Криму. Це велика загроза. Провалюється агентура українська в Криму навмисно. І да, на жаль, тоді, все це Баканов проігнорував. Але зараз це вже матеріали кримінальної справи це вже зафіксовано. Тому я хочу сказати, чого не вистачає в цій справі. я хочу сказати, що в цій справі зараз не вистачає оцінки діям інших депутатів Слуг народу, які тісно пов’язані з Володимиром Сівковичем, агентом ФСБ. Цього нема у справі, а це потрібно. Це не договорено.

У цій справі нема абсолютно визнання, що Іван Баканов, голова СБУ, згідно з цими матеріалами, – це одна з ключових осіб російської шпигунської мережи в Україні. Це зрадник. Це людина, на совісті якої загибель десятків тисяч українців. Це людина, яка не має ні честі, ні совісті, ні порядності. Він має відповідати перед судом. У нього 111 стаття. Це він призначив. Ця людина має сидіти у тюрмі разом з Кулінічем. Кулініч без нього не має сидіти. Вони з Бакановим мають сидіти поруч в сусідніх камерах і ходити на допити. Бо це Баканов усе виконував, усі вказівки Кулініча. Баканов розголошував державну таємницю і зливав йому все, що відбувається в Україні до вторгнення і після вторгнення. Це дані ДБР. Але чому ви рятуєте, ганебно рятуєте кварталівського голову СБУ? Чому ви рятуєте бізнес-партнера президента від 111 статті за державну зраду? Іван Баканов – державний зрадник. Його місце в тюрмі. І тільки там. Це згідно з офіційними даними самого ДБР. Це вам скаже будь-який слідчий, будь-який юрист. Я думаю, що зараз буде багато коментарів.

І третє. Президент Володимир Зеленський має бути негайно допитаний. Він має дати покази слідчим. Він має бути допитаний народними депутатами. Має бути створена слідча комісія Верховної ради. Занадто тяжкі звинувачення, занадто багато фактів, щоб вважати, що президент нічого не розумів, що він взагалі дитина, навколо якої (нерозб) Кулініч. Президент Зеленський має розповісти, на яких підставах він робив ці десятки рішень про призначення зрадників на ці державні посади, надання їм державних звань, нагород, надання їм повноважень. Чому він звільняв патріотичних чесних людей з посаді і призначав замість них зрадників? Він є учасником? Зараз питання основне: чи є Зеленський навмисним учасником злочинного шпигунського угруповання? Чи має він відповідати за державну зраду? На мій погляд, має відповідати. На мій погляд, те, що тут є, президент Зеленський причетний, прямо причетний до державної зради. Незнання ситуації не звільняє від відповідальності. Це реальна зрада. Це реальний злочин. Те, що зробив Зеленський, він має відповідати перед судом – по 111 статті. Але має бути проведена перевірка. Можливо, набагато більше коло людей формувало позицію Зеленського з цього блоку, брехали йому. Він має бути допитаний. Він має давати покази. Можливо, там не тільки Баканов, не тільки Кулініч, не тільки Наумов, не тільки Демченко, а ще і інші.

До речі, Демченку має бути надана оцінка в цій справі. бо тут про РНБО дуже чітко сказано: проблем ніяких не було у ФСБ з РНБО. Тому що там був Демченко. А де Демченко в цій справі? Чому ця людина теж за наполяганням наших західних партнерів після 24 лютого була відсторонена від посади? Він не виконував обов’язки. Формально його зняли в червні. А фактично він зник 24 лютого. Чому така велика кількість агентів була призначена президентом Зеленським? Яка його роль в цій схемі, яку намалювала спочатку Федеральну служба безпеки Російської Федерації? Чи перед ним, як віслюком, водили морквою перед носом, що він має підписувати і він чомусь підписував – чому? Чи він свідомо робив злочин, знаючи, що він призначає, дивлячись документи і порушуючи закони України, призначав агентів ФСБ? Я хочу сказати, що це абсолютно не розвага. внаслідок дій і здачі всіх національних інтересів, державних інтересів, повної передачі під контроль Служби безпеки України ФСБ – тобто Росія керувала СБУ, ви можете собі уявити? Внаслідок цього це трагедія всієї нашої держави.

Це ось через те, що були російські агенти в керівництві СБУ, в Москві і думали, що їх тут зустрінуть з квітами, що їм все відкриють, віддадуть всі мости, з ними домовляться. А посередниками були б такі кулінічі, баканови, киреєви, демченки. Перемовників вже призначили. Вони вже всі були тут, на ключових посадах. Ось, що готувалось. І що було зроблено. Був зданий саме для цього південь України. І не тільки Південь. На півночі теж жоден міст не був підірваний, аж до Києва, на 200 км. Тому, друзі, це найбільший скандал, найбільше втручання в державну безпеку, найбільша загроза, яку тільки можна собі уявити. Пряме управління. У нас був президент Янукович, яким керували з Москви. Ну а тут голова СБУ, яким керували з Москви. І президент Зеленський не міг цього всього не знати в певній мірі. Багато часу ми розбирало. Я найближчим часом, можливо завтра-післязавтра зроблю ефір спеціально виключно для відповіді на ваші питання. Я дуже всім дякую, друзі, за те, що були поруч.

Я вважаю, що дуже важливо те, що ми змогли, за допомогою наших партнерів з країн НАТО не тільки встояти в цій війні, але і почати реальну боротьбу з російською агентурою в керівництві України. Завдяки тому, що нам надають інформацію зі зламаних месенджерів з Thrеema, Вотсапа, Сигнала, наші партнери створюють перед нами зобов’язання робити публічні процеси. Ми бачимо, що президент Зеленський намагається приховати свою власну відповідальність і причетність до цього, до цією катастрофи у Службі безпеки державної, хоче відмазати від тюрми, від максимального терміну свого бізнес-партнера і друга Івана Баканова.

Звичайно, це скандал великий і не так весело дивитися 95 квартал, знаючи, що його очолював і контролював багато років зрадник. Це вже не так смішно, не так весело. І грошей так багато вже не заробиш. Тому я думаю ,що для початку треба називати речі своїми іменами, створювати суспільний тиск. Я розумію, що зараз Слуги народу і Офіс президента зроблять все, щоб забрехати цю інформацію, щоб людям не повідомляти всі факти, всі деталі. Але я вважаю, що саме для цього існує у нас журналістика, існує свобода слова, щоб такі жахливі злочини, які призвели до трагедії десятків мільйонів українців, які призвели до загибелі десятків тисяч людей, багатьох десятків тисяч, що все це повинно отримати свою відплату. Я щасливий, що у нас така нагода є. це наш обов’язок, наша відповідальність. І те, що зараз ці багато російських агентів зняті з посад, це велике досягнення. І те, що чесні керівники, чесні співробітники призначені на багато посад в структурі оборони, на жаль, не всі, будемо писати про багатьох з них, кого росіяни прибрали, як про того Руслана Баранецького. Все ж таки боротьбу продовжують ці люди.

Я радий, що Руслан Баранецький з першого дня війни, навіть без посади, дуже багато зробив для безпеки нашої країни. Сподіваюсь, колись, коли у нього буде час, він сам про це розкаже. Я про це знаю тільки з чуток. Можливо, генерал Баранецький колись почне говорити сам. Сподіваюсь, цей час прийде. Ми дізнаємось багато іншого. Хочу сказати що, все, що я багато років казав про вагнергейт, все підтверджується. Вже не мої слова, вже не інсайди. Вже навіть не працівники ГУР МО, офіційні слідчі і працівники Служби безпеки, офіційні матеріали наших союзників країн НАТО, да, російська агентура була призначена Зеленських на дуже багато посад. Ключових посад. Да, росіяни знали про нас все. Да, росіяни на початку корегували свої дії за допомогою керівників в українських силових структурах. Все це було. З цим ми зараз боремося. І багатьох з них, на щастя, зняли.

Ми маємо добити усіх радянських агентів у владі. Ми маємо змусити Зеленського відповідати за злочини, за злочинців, яких він призначав, за зрадників, яких він призначав. Дати повні докази, повні свідчення, кого ще він призначив за погодженням з ФСБ і з росіянами, якщо були такі випадки. Ми маємо це подивитися і дізнатися правду. Друзі, я радий. Що ми бачимо рух вперед. Я радий, зо можу вам сказати правду. Правда, ще ми йдемо навіть таким гірким шляхом. Але ми йдемо до перемоги. Бо правда – це перемога. Сьогодні я більш, ніж коли-небудь, впевнений, що ми здобудемо і Незалежність і перемогу. Перемога буде за Україною. Дякую вам за те, що були на ефірі. До зустрічі. Слава Україні! 

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Шокуюча зрада: Як фсб рф призначила своїх агентів у керівництво СБУ – розбір Бутусова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *