Урок 5. Що краще для Мордоскопа – мордобой чи фотошоп?


Як буде проходити розпізнавання, якщо обличчя об’єкта досліження зазнавало суттєвих змін? Як впливає на результати обробка фотографій у фоторедакторах? Тож сьогодня в об’єктиві Мордоскопа Олег Царьов.

Фотографії даного об’єкта досліджень Центру Миротворець, які представлені в Google, вирізняються значною різноманітністю. На деяких він такий собі мачо, хоч прямо в Голлівуд, зовсім не схожий на того Царьова, якого ми бачили на засіданнях Верховної ради і проросійських мітингах. Ці постановочні та напевно що оброблені фотошопом фото не найкращий матеріал для нашого Мордоскопа, але й тут є певний результат. Наприклад, він відразу впізнав Царьова на цій фотографії.

Фото з окулярами взагалі то миротворці не рекомендують використовувати для розпізнавання, за виключенням тих випадків, коли ці самі окуляри об’єкт носить постійно й на фото в базі Миротворця він також у них. Хоч Царьова в окулярах в базі не знайшлось, але наш розумник все одно його впізнав.

А тут, бачите, явний збій? Буває таке трапляється, й основних причин дві. Перша – це поки ще не повністю підготовлена база Чистилища для роботи цієї фантастичної суперпрограми. Директор Миротворця розповів, що вся база тестується в автоматичному режимі, кожне таке зображення, яке дає збій, записується в файл помилок, потім будуть розроблятися програмні засоби, які дозволять ці помилки виправити, зберігши при цьому кожен доказ, який знаходиться в Чистилищі. А друга причина, і щось Каті підказує, що то вона й є – це оброблені фотки, піддані таким змінам, які ми з вами можемо й не побачити, а чуттєвий Мордоскоп на них реагує непрогнозовано. Ну подивіться самі на цього ніби нарисованого мачо й пригадайте Олега Царьова. Отож бо 🙂

Політикани, які роблять фотосесію а-ля голівудський мачо, як правило будь-який інфопривід використовують для власного піару, і так вже вони вижимають результати зі скандалів та мордобоїв, що неволі задумаєшся, а не самі вони це замовили? Ну, цього наш Мордоскоп не знає, а численні фотки з побитим Царьовим, які розійшлися по ЗМІ й мережі Інтернет він із задоволенням перевірив.

Упізнано!

І тут наш Мордоскоп впізнав Царьова, хоч це й не найкращий для розпізнавання ракурс.

Навіть коли Царьов напружено намагається вдавати з себе розумника, відповідаючи на прес-конференції, він впізнаваний для нашого Мордоскопа.

Невдалий для розпізнавання ракурс, ще й вухо прикрите телефоном, але наше Зорке Око вгледіло тут достатньо лише йому відомих факторів.

Цілком підходяща натура для миротворчого Мордорозпізнавача.

А тут Царьов навіть очі прикрив, але це йому не допомогло уникнути розпізнавання.

На цих фото Мордоскоп застрайкував і розпізнавати Царьова не схотів. Хоч для людського ока він цілком впізнаваний, могутній штучний інтелект дав збій. Тут і ракурси не найкращі, а ще, як ми вже говорили, це може бути по причині невидимої для нас обробки фотографій.

Не втрималась і перевірила цю фотку. Розумник наш не підвів 🙂

Отже, запам’ятаємо правило користування системою розпізнавання образів Центру Миротворець: ніяких фотошопів. Не слід використовувати для розпізнавання скріншоти фотографій зі ЗМІ, ютубівських відеороликів тощо. В такому разі результат буде нестійкий, може й буде для програми достатньо факторів, може й ні, ви цього самі не виявите. Найкращий матеріал – це живі фотографії, зроблені фотоапаратом чи смартфоном. Тобто це моделювання ситуації на КПВВ чи пункту перетину кордону, у банку чи відділі кадрів підприємства, там можна легко зробити фотографію потрібної якості й відправити її на розпізнавання. Ібо Мордоскоп для роботи, а не для розваг, ми ж це пам’ятаємо 🙂

Далі буде…

 

 

 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *