Україна демонструє рекордний експорт тепличних овочів з високотехнологічних зимових теплиць


Після проблем у тепличному бізнесі, що виникли у зв’язку відсутністю доступу до ринку Росії, та підняття цін на енергоносії,
внаслідок чого безліч неефективних виробників припинили існування, почали з’являтись позитивні ознаки пожвавлення у цій сфері. Про це пише EastFruit.

А саме, росте виробництво продукції в зимових теплицях – високотехнологічних підприємствах, з застосуванням LED-технологій, де вирощують продукцію цілий рік.

Вартість 1 га теплиць із застосуванням новітніх технологій (при традиційній технології вирощування) перевищує 1,5 млн. Євро, а при застосуванні LED технологій (вирощування в умовах світлокультури) – до 3,0 млн. Євро. І це без урахування будівництва та модернізації інженерних мереж.

Якщо раніше з грудня по березень виробництво тепличних овочів в Україні повністю припинялося, то в останні роки зростає їх експорт саме в зимові місяці.

У січні 2019 року Україна експортувала 140 тонн тепличних томатів і 221 тонну тепличних огірків. Це було на 26% і 58% більше відповідно, ніж у січні 2018 року і стало рекордом експорту цих овочів в січні для України. Відповідно, зростає і внутрішнє споживання цих овочів.

Іншим позитивним фактором тепличного бізнесу України є збільшення поставок тепличних овочів в країни Євросоюзу, де можна отримати навіть більш високу ціну за продукцію високої якості, ніж на ринку Росії. Останнім часом тепличники придивляються і до можливостей поставок тепличних томатів на більш віддалені ринки збуту, такі як країни Близького Сходу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *