У Польщі військовослужбовці ССО ЗСУ разом з поляками вшанували пам’ять вояків армії УНР


Захід було організовано за сприяння Посольства України в Польщі, Об’єднання українців у Польщі й Українського інституту національної пам’яті.

Днями військовослужбовці Сил спеціальних операцій Збройних Сил України взяли участь у вшануванні пам’яті вояків армії УНР, які захищали незалежність України й Польщі від більшовицьких окупантів.

Про це інформує АrmyІnform з посиланням на пресслужбу ССО ЗС України.

Урочистості відбулися на Українському військовому цвинтарі у Пікуличах і православному цвинтарі у Варшаві.

Вклонитися й ушанувати пам’ять борців за вільну Україну на Вольський православний цвинтар у Варшаві прибули українська громада в Польщі, представники влади міста Варшава, духовенство, працівники Посольства, делегація Збройних Сил України й Українського інституту національної пам’яті.

«Сьогодні, як і сто років тому, українці й поляки згадують, як разом боролися зі своїм споконвічним ворогом — російською імперією. Ця боротьба велась під гаслом «За Вашу і Нашу Свободу!», – зазначив у промові керівник української делегації — підполковник Олексій Никифоров.

101 рік тому воїни армії УНР й Війська польського крокували в параді українським Києвом, який разом звільняли від більшовиків. Минуло століття, окупант змінив назву, але зберіг свою справжню суть, так і залишившись окупантом.

Наші предки щосили боролися з російським агресором, розуміючи його хижацькі амбіції, заради яких він не гребував убивствами тисяч безвинних людей.

Ми вдячні своїм польським побратимам за допомогу й підтримку, яку вони надають українському війську від початку російської агресії. Ця агресія триває на військовому фронті в Донеччині й Луганщині, в інформаційному полі, проявляється у провокаціях, покликаних посварити український і польський народи.

І нині наша мета спільна — свобода та процвітання для своїх народів, постраждалих від радянської окупації. Тому нам спільно болить згадка про Катинь і Биківню. Нащадки катів, які скоювали ті страшні злочини, не гребують терором і в сучасному світі. Тож саме ми не маємо допустити повторення трагедій минулого».

Також під час урочистостей підполковник Олексій Никифоров вручив подяки Міністерства оборони України видатним діячам Варшави, які допомагали зберегти й відбудувати місця поховання українських воїнів.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *