У лютому 2019 р вперше в Україні освоїли виробництво гусениць для БМП: Наразі перший комплект для МО виготовлений


ДП “Завод імені В.О. Малишева”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, опанувало новий напрямок виробництва – гусениць для бойової машини піхоти. Фахівці підприємства уже розпочали  виконання замовлення Міністерства оборони України, повідомляє пресслужба Укроборонпрому.

Нагадаємо, як Мyrotvorets.News повідомляв у лютому 2019 року, В УКРОБОРОНПРОМІ ОСВОЇЛИ ВИРОБНИЦТВО ГУСЕНИЦЬ ДЛЯ БМП ЗІ СТАЛЕЙ УКРАЇНСЬКОГО ВИРОБНИЦТВА.

Тоді ДП “Завод ім. Малишева” у рамках програми імпортозаміщення освоїв та розпочав серійне виробництво нових гусениць для БМП зі спеціальних сталей українського виробництва.

Для пуску виробництва, “Завод ім. Малишева” освоїв спеціальні технологічні процеси у замкнутому циклі та створив нову виробничу лінію. Зазначимо, що ці роботи зайняли менше шести місяців і тоді ж українські БМП отримали нові гусениці.

“Традиційно наше підприємство було задіяне у виготовленні гусениць для танків, тому виробництво гусениць з гумо-металевими шарнірами для легкої бронетехніки ми змогли опанувати у доволі стислі строки, – говорить Василь Крилас. – Після успішних випробувань ЗІМ отримав замовлення від Житомирського бронетанкового заводу на виробництво декількох десятків комплектів гусениць. Виконання замовлення Міністерства оборони України вже стартувало, на сьогодні повністю завершені роботи над виготовленням першого комплекту гусениць. Опанування такого напрямку виробництва значно розширює можливості нашого підприємства, а наші військові нарешті отримають БМП на нових українських гусеницях”, –  заявив директор підприємства Василь Крилас.

Варто зазначити, що до цього часу  основні запасні частини і комплектуючі БМП в Україні не виготовлялися.  Однією з критичних позицій є якраз гусеничні стрічки. Міноборони України мало в них нагальну потребу, але постачання гусениць відбувалось виключно з-за кордону.  Тепер ці за слоомплектуючі Україна здатна виготовляти самостійно.

ДП “Завод імені В. О. Малишева” має багаторічний досвід виробництва,  обладнання, відповідні технології  та військову спеціалізацію, тож у 2019 році між ДП “ЗІМ” та МОУ було досягнуто домовленість щодо організації виробництва гусениць БМП.

Наразі ДП “Завод імені В.О. Малишева” є єдиним виробником в Україні нових гусениць до БМП. “ЗІМ” має повний комплекс обладнання і підтвердив свою спроможність самостійно виготовляти до сотні комплектів нових гусениць БМП на рік.

Завод імені В.О. Малишева продовжує роботи з освоєння нових видів запасних частин для військової техніки Збройних сил України в рамках програми імпортозаміщення.

Довідково

Гусениці для БМП виготовляються з матеріалів, виготовлених українськими виробниками: ПАО “Дніпроспецсталь” м. Запоріжжя; ДП УНДКТІ “Дінтем” м. Дніпро.

При освоєнні виробництва гусениць для БМП центральна заводська лабораторія ДП “Завод імені В.О. Малишева” розробила оригінальну методику та успішно виконала циклічні випробування гумо-металевих шарнірів. Гумометалевий шарнір витримав більше 14 млн. циклів кручення з радіальним навантаженням 1380 кгс, що відповідає більше 42000 км пробігу гусениці. Дослідні зразки гусениць витримали навантаження при русі БМП-2 по твердому покриттю з максимальною швидкістю 65 км/год та з імітацією повного бойового спорядження.  При випробуваннях дослідних зразків гусениць підтверджено ресурс експлуатації 15000 км пробігу. Гарантійний ресурс експлуатації гусениць – 7000 км пробігу у складі БМП або 36 місяців.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *