Суд у Миколаєві позбавив російську мову статусу регіональної


Миколаївський окружний адміністративний суд визнав нечинним та скасував рішення Миколаївської міської ради про надання російській мові статусу регіональної.

Про це 13 липня повідомив у фейсбуці уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
Тарас Кремінь зауважив, що рішення прийняли з запізнення на два роки.

“Нарешті це антиконституційне рішення, яке мали переглянути депутати в шестимісячний термін з дня набуття чинності закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, тобто два роки тому, скасоване. На превеликий жаль, частина обранців на недавньому пленарному засіданні Миколаївської міської ради вкотре так і не знайшли сміливості його скасувати попри те, що питання неодноразово виносилось на голосування”, – зазначив він.

Водночас мовний омбудсмен зауважив, що за інформацією, яка є у розпорядженні Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, досі чинними залишаються рішення щодо функціонування регіональних мов Дніпропетровської та Луганської обласних рад, та в окремих громадах Одеської та Закарпатської областей.

Нагадаємо, у квітні цього року ВСЛІД ЗА ОДЕСОЮ І В ЗАПОРІЖЖІ РОСІЙСЬКУ МОВУ ПОЗБАВИЛИ СТАТУСУ РЕГІОНАЛЬНОЇ

Трохи раніше у травні ПОПРИ СПРОТИВ, ХАРКІВСЬКИЙ СУД ВИЗНАЧИВ: РОСІЙСЬКА – БІЛЬШЕ НЕ ОФІЦІЙНА МОВА У ХАРКОВІ

Також у 2019 році: СПРАВЖНІЙ ПРИКЛАД ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ: ЛЬВІВ’ЯНИН У СУДІ ДОМІГСЯ СКАСУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ МОВИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *