Попри спротив, Харківський суд визначив: російська – більше не офіційна мова у Харкові


Львівський активіст Святослав Літинський впродовж 4 років йшов до скасування регіонального статусу російської мови в Харкові. Його запити ігнорували міськрада та прокуратура.

Нагадаємо, за часів президентства Януковича у 2012 році Верховна Рада ухвалила так званий “закон Ківалова-Колесниченка”, який передбачав офіційну двомовність у регіонах.

Після Революції Гідності Конституційний Суд України визнав “закон Ківалова-Колесниченка” неконституційним. Але на місцях влада не поспішала скасовувати це рішення.

Нещодавно, ВСЛІД ЗА ОДЕСОЮ, І В ЗАПОРІЖЖІ РОСІЙСЬКУ МОВУ ПОЗБАВИЛИ СТАТУСУ РЕГІОНАЛЬНОЇ

І ось, нарешті, 18 травня, Харківський окружний адміністративний суд визначив: регіональної мови більше немає. Попри супротив місцевих чиновників, російська – більше не офіційна мова у Харкові. Відповідне рішення було оприлюднене 24 травня в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Активіст зазначив, що шлях до судового рішення про скасування російської як регіональної в Харкові можна розділити на 3 великих етапи.

Все почалось одразу після скасування закону. Він звернувся до Харківської міськради з проханням також визнати нечинним рішення про окремий статус російської. Але депутати міськради проігнорували це звернення. Тоді активіст звернувся до суду та виграв.

Далі – більше. Він звернувся до прокуратури, яка теж почала ігнорувати львів’янина. Він діяв за схожою схемою – і знову пішов до суду. Тоді у прокуратурі відповіли, що не мають повноважень для скасування російської. Але Святослав не здався і домігся, щоб прокуратура ініціювала скасування регіональної мови.

Чотири роки знадобилося Харківській обласній прокуратурі, щоб виконати наші клопотання та численні рішення судів та врешті подати відповідний позов,– написав Святослав Літинський.

За матеріалами: 24 канал.

Святослав Літинський має за плечима уже низку перемог, які він здобув за допомогою служителів Феміди.

Раніше ми повідомляли: СПРАВЖНІЙ ПРИКЛАД ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ: ЛЬВІВ’ЯНИН У СУДІ ДОМІГСЯ СКАСУВАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ МОВИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ

  • Літинський домігся в суді паспорта без сторінки російською мовою. Після цього львівський активіст отримав перший в Україні паспорт, заповнений лише державною мовою.
  • Також молодий львів’янин виграв суд у Авакова. Активіст вимагав українського перекладу промови міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, котрий говорив російською.
  • Згодом борець за права українців в Україні домігся української клавіатури на ноутбуках Hewlett Packard, а також української мови у мультимедійних системах Volkswagen.
  • За його ж позовом Нацполіції і МВС заборонили публікувати інформацію без української мови.
  • Також завдяки йому стало відомо, що мережа супермаркетів «Алло» відмовляється українізовуватись.
  • У інтерв’ю Львівському порталу: «Один у полі воїн. #Святослав Літинський», він розповів, що BMW, Audi, «АЛЛО», VARUS та Sport Life також противники української мови в Україні.
  • Влітку 2018 року він виграв суд у всесвітньовідомої косметичної корпорації.
  • На початку 2019 року суд підтримав вимогу львів’янина скасувати регіональну російську мову у Харкові. 
  • Водночас у Літинський у суді домігся скасування регіональної мови в Дніпрі.

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Попри спротив, Харківський суд визначив: російська – більше не офіційна мова у Харкові

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.