Вслід за Одесою і в Запоріжжі російську мову позбавили статусу регіональної


У Запорізькій області російську мову позбавили статусу регіональної. Таке рішення виніс Запорізький окружний адміністративний суд.

Про це повідомляється на сайті Запорізької ОДА.

24 березня цього року Запорізьким окружним адміністративним судом було прийнято рішення про визнання протиправним та нечинним рішення від 16.08.2012 № 2 «Про заходи, спрямовані на використання регіональних мов або мов меншин, передбачені  Законом України “Про засади державної мовної політики”, на території Запорізької області».

Зазначається, що відповідно до статті 255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу ній було подано, тобто з 23.04.2021.

Раніше, в Одесі скасовано рішення міської ради про надання російській мові статусу регіональної.

У коментарі OBOZREVATEL директор Інституту мовознавства НАНУ Богдан Ажнюк заявив, що рішення про регіональний статус російської мови в Одесі було “імпровізацією місцевої влади”, продиктоване прагненням сподобатися частині електорату й не мало нічого спільного із законом.

“Це не має жодного стосунку до законодавства в Україні. Статус мови надається тільки органами центральної влади, вищим законодавчим органом України, тобто Верховною Радою. За українським законодавством, представницькі органи на місцях ніколи не мали і не мають таких повноважень”, – підкреслив він.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.