Суд призначив жінці 5 років реального ув’язнення за участь у сепаратистському «референдумі»


Донецький апеляційний суд скасував умовний вирок за участь у проведенні сепаратистського референдуму в місті Покровськ Донецької області.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 21 грудня

За матеріалами справи, 11 травня 2014 року громадянка брала участь у роботі так званої «дільничної виборчої комісії» та проведенні «загального обласного референдуму», на вирішення якого поставлено питання:

«Поддерживаете ли Вы Акт о государственной самостоятельности Донецкой Народной Республики?

Чи підтримуєте Ви Акт про державну самостійність Донецької Народної Республіки?».

Референдум проходив на площі Шибанкова в місті Покровськ (раніше м. Красноармійськ) Донецької області.

Будучи членом «дільничної виборчої комісії», жінка вносила виборців до списків і видавала бюлетені.

Робота обвинуваченої тривала менше трьох годин, оскільки захід припинили українські правоохоронці. Втім, через два дні на окремій частині території Донецької області за результатами так званого «референдуму» ватажками терористичної організації «ДНР» проголошено суверенітет «Донецької народної республіки».

У суді жінка вину не визнала і стверджувала, що того дня перебувала в Покровську в свого знайомого.

Вони вийшли на вулицю, оскільки почули музику. Було багато людей, стояли палатки синього кольору. До неї підійшов незнайомець та запросив її заповнювати списки, вказуючи паспортні дані людей. Обвинувачена запевняла, що не знала, що буде брати участь у так званій «участковой избирательной комисии» з метою зміни меж території та державного кордону України. Вона погодилася на пропозицію незнайомця і з 10 до 13 години вносила громадян до списку та видавала бланки опитування. В обід за нею нібито приїхав її рідний брат та забрав до Донецька.

Але суд визнав її показання неправдивими. До дня «референдуму» невстановлені особи проводили агітацію населення для явки до виборчих дільниць, що підтверджується численними публікаціями в ЗМІ.

По-друге, загальна політична обстановка в країні в цілому, та особливо у межах Донецької та Луганської областей, не оминула жодну особу. Тому громадяни розуміли, що відбувається розвиток збройного конфлікту, викликаний втручанням проросійських сил у суверенітет та незалежність України.

По-третє, обстановка подій 11.05.2014р. в м. Красноармійську Донецької області безпосередньо вказувала на проведення саме виборчого процесу, шляхом, по-перше — облаштування виборчих дільниць наметів, столів, стільців, по-друге, урнами для вкидання бюлетенів, по-третє, шляхом фіксування представниками виборчої комісії у списках осіб, які отримують бюлетені, та по-четверте — видання цим особам виборчого бюлетеня.

На площі того дня у виборчій комісії працювало щонайменше чотири жінки. Три із них уклали угоди з прокурором про визнання винуватості і отримали по 5 років позбавлення волі умовно. Потім вони дали показання в якості свідків у цій справі.

У вироку наводяться показання одної з них, що вона прийшла вранці і проголосувала, а потім до неї підійшов незнайомий чоловік, та просив допомогти провести «референдум». За роботу вона отримала 300 грн. Свідок вела списки осіб, які вирішили проголосувати. Окрім неї у виборчому процесі допомагали ще три жінки, серед яких була і обвинувачена, яка вже стояла в палатці та вела облікові списки, коли її запросили допомогти. Інші три свідки дали аналогічні показання.

Крім того, в YouTube оприлюднено відеоролик, на якому зафіксовано проведення так званого «референдуму» 11.05.2014р. на площі Шибанкова у місті Покровськ, на якому присутня обвинувачена. Портретна експертиза підтвердила, що на відео зображена саме вона.

Попри невизнання винуватості, перша інстанція призначила жінці 5 років позбавлення волі зі звільненням з іспитовим строком 3 роки. Вона отримала умовне покарання, як і ті члени «виборчої комісії», які пішли на угоди з прокурором. Суд пояснював своє рішення тим, що обвинувачена раніше не судима і має на утриманні малолітню дитину.

Прокурор оскаржував вирок, вважаючи покарання занадто м’яким.

Апеляція визнала рішення першої інстанції не достатньо мотивованим.

А саме, що належним чином не враховано тяжкість злочину, його наслідки та особу винуватої, а, отже, умовне покарання є явно несправедливим та не співмірним.

У попередньому вироку не враховано, що йдеться про умисні дії з метою зміни меж території та державного кордону України, всупереч порядку, визначеному Конституцією, за попередньою змовою групою осіб, а також наслідки для держави та її громадян, котрі за собою ці дії потягнули.

Обвинувачена на досудовому слідстві хоч і визнавала свою вину, каялася, проте в суді першої та апеляційної інстанцій свою позицію суттєво змінила, свою причетність до злочину вже категорично заперечувала.

Тому апеляційний суд призначає жінці реальне тюремне покарання. Законом за подібний злочин передбачено від 5 до 10 років ув’язнення.

Суд бере до уваги молодий вік обвинуваченої, виховання малолітньої дитини, позитивну характеристику за місцем мешкання, відсутність обтяжуючих обставин, і призначає покарання у мінімальній межі, передбаченій санкцією, а саме 5 років позбавлення волі.

Сепаратистський «референдум» у місті Красноармійськ зірвали українські сили. Із публікацій ЗМІ відомо, що спецбатальйон поліції «Дніпро» взяв під охорону міську раду. Місто залишилося українським і змінило назву на Покровськ.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *