Справа про держзраду: свідчення Кулініча стосуються Зеленського, Зеленської, Єрмака, Шефіра та ін.


Спостерігаємо пожвавлення гучного викриття, яке вже було затихло. Ба більше, влітку у ЗМІ почали з’являтись песимістичні нотки про недоведеність звинувачень щодо викритих агентів ФСБ.

Проте нині ми заходимо на нове коло. Маємо цікаві свідчення, при цьому на сенсацію вони не тягнуть.

Зеленський не обіцяв рвати русню на хрести. Він обіцяв “припинити стріляти, просто припинити стріляти”; казав “там теж люди” і ми завжди були братами; він називав ката, російського агресора і вбивцю українців “та сторона”; він замирювався з окупаційним москвинським патріархатом і Онуфрієм, бо їх дуууже образили попередники томосом; він не припиняв зв’язків і бізнесу з рф від 2014 року. То ж де тут сенсація?

Джерело: ЦензорНет.

Шевченківський райсуд Києва розпочав слухати по суті справу за обвинуваченням колишнього керівника Головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим Олега Кулініча. Йому інкримінується державна зрада, участь у злочинній організації та залишення місця військової служби в Херсоні. 

Досі про Кулініча було відомо через записи його розмов із Володимиром Сівковичем. Втім в рамках цього слухання стали випливати і інші цікаві подробиці, зокрема про колишнього голову СБУ Івана Баканова, які описав Судовий репортер.

Кулініча обвинувачують у тому, що він був частиною групи Володимира Сівковича. Ще до початку роботи в СБУ, з червня 2019 фактично працював на росію, передаючи інформацію про роботу СБУ в Москву та перешкоджаючи кадровими перестановками роботі контррозвідки.

Як відомо, саме після затримання Кулініча друг дитинства Зеленського Баканов і втратив посаду голови СБУ.

Але влітку на ВВС вийшов текст, що справа Кулініча може розвалитись. Адже вся вона будується фактично навколо записів розмов.

Як пише Ірина Салій у своєму матеріалі, розмови Сівковича з Кулінічем правоохоронці нібито відновили з видалених записів на флешці, яку за місяць до затримання Кулініча, 20 червня 2022 року, знайшли під час обшуку в будинку в Києві по вулиці Передова,5 “на третьому поверсі у квартирі, в якій ніхто не проживав”.

У ДБР визнають, що ці розмови з Кулінічем записував на свій айфон сам Сівкович. Потім ці файли передавались у ФСБ, але як вони опинились у київській квартирі – неясно.

Втім у машині Кулініча знайшли жорсткий диск, на якому було 7 файлів, повністю ідентичних тим, які знайдені в порожній квартирі.

Попри те, що адвокати Кулініча збираються заперечити можливість використання флешки як доказу без первинного носія, сам обвинувачуваний все ж в суді заявив, що інформація на флешці стосується не тільки його, й президента Зеленського, його дружини, глави Офісу президента Андрія Єрмака, Сергія Шефіра — помічника президента, прем’єр-міністра Шмигаля, Оксани Маркарової, яка є послом у США, ексголови СБУ Баканова.

Більше того, Кулініч зацитував фрагмент із доповідної для ФСБ з тієї ж флешки.

Установлен контакт с С (радник голови СБУ Баканова, фінансовий партнер Зеленського — Бєляєв Олександр Валентинович, який за дорученням президента виконував ті чи інші доручення, був активним учасником виборчої кампанії Зеленського), который является доверенным и очень близким к президенту Украины. На минувшей неделе 2 июня 2019 года на даче президента по его инициативе состоялся разговор с С, где Зеленский сообщил, что у него прошли встречи с рядом влиятельных фигур украинской политики о канале связи между ними, наработок присоединения к России. Президент считает, что необходимость в таком канале давно назрела. Однако он никому не советует встречаться и доверять, и предлагает С. возглавить этот процесс. В качестве первого шага С. поручено взять под контроль главу партии “Слуга народа” Разумкова, партийную организацию, а также попросил президент Беляева проверить на предмет лояльности всех кандидатов на должности в правительстве Украины. В том числе начальника пограничных войск “ДНР”. Зеленский также дал поручение Беляеву оказать всю необходимую помощь и привлечь к выполнению поставленных задач главу СБУ Баканова. Президент Украины не скрывал и другой своей цели – он хотел бы воспользоваться опытом Беляева как крупного предпринимателя, оказать ему полное содействие в превращении в своего олигарха. Зеленский заверил Беляева, что готов провести все необходимые назначения на ключевые должности по его… с тем, чтобы это содействовало налаживанию закрытого канала общения с руководством Российской Федерации. В качестве первой задачи Беляеву президент поставил поиск путей освобождения из плена украинских моряков. С учетом вышеизложенного полагаю целесообразным оперативным путем провести встречу Бєляева с представителем высшего российского руководства Шойгу, на котором обсудить возможность влияния России на руководство “ЛДНР” с целью прекращения боевых действий, разведения войск, налаживания закрытых переговоров, о продвижении на ключевые должности наших людей, таких как СБУ, Нацгвардия, погранвойска, а также на должность представителя по урегулированию отношений с непризнанными республиками“, — оголосив Кулініч в суді.

З огляду на це, сам Кулініч визнає правдивість матерілів на флешці. Тим важливіше нагадати, про якого саме Олександра Бєляєва йдеться.

А мова не просто про радника Баканова останніх років, але й про його багаторічного партнера і родича.

У 2020 році бізнесмен Ігор Тинний заявив про те, що 15 кримінальних проваджень проти його компаній пов’язані з особистою помстою тоді голови СБУ Баканова та його бізнеспартнера і одночасно родича Бєляєва.

Десь 14 років тому Тинний купив проблемний актив – Марцинківську ГЕС. Точніше купив 70%, а 30% належали тому-таки Олександру Беляєву та його партнеру Лазутіну (відомий українцям через відео Гео Лероса, де нетверезий Лазутін розповідає про молоді роки Баканова).

Якщо коротко, то через низку махінацій Беляєв та Лазутін спробували віджати у Тинного ГЕС.

Нічого не вийшло. Зрештою директор ГЕС був засуджений за махінації з майном. Він отримав умовний термін і дав свідчення, що його вмовили обікрасти мажоритарного акціонера міноритарні – ті самі Бєляєв і Лазутін. Десь всередині судів за ту ГЕС виплив такий собі юрист і родич Бєляєва по дружині Іван Баканов. (Дружина Олександра Бєляєва Світлана та дружина Баканова Оксана Лазаренко – рідні сестри)

Потім Тинний у цієї компанії відбив ще 2 ГЕС, які ті за копійки орендували у держави.

“Ці три талановиті аферисти взяли в оренду 6 малих державних гідроелектростанцій – 4 на Полтавщині і 2 на Київщині. Взяли за смішні гроші. Менше двох тисяч доларів за рік – це взагалі ніщо. Афера була в тому, що предметом оренди були не працююючі ГЕС, а, начебто, лише їхні приміщення, тому й ціна така мізерна. … Тоді ми написали скрізь заяви про злочин,.. . Збиток державі вони завдали точно понад мільйон доларів. Коли про оборудки на державних ГЕС стало відомо, то держава їх виставила, від гріха подалі, на приватизацію, і ми їх купили на аукціоні ФДМУ. І ці джентльмени стали вже в мене орендарями, з якими я розірвав стосунки”, – розповідав 2 роки тому бізнесмен в інтерв’ю Цензор.НЕТ.

У Баканова були всі шанси сісти після цих історій, але злі язики кажуть, що кілька візитів Володимира Зеленського до тодішнього голови СБУ Хорошковського та голови МВС Луценка врятували ситуацію.

Прийшовши до влади, Баканов назвав цю історію рейдерством, а Тинний отримав одразу справи проти себе.

Тим часом Бєляєв став офіційним радником голови СБУ Баканова. А ще з невідомих причин йому надали державну охорону і внесли до так званих стоп-переліків у реєстрах.

Це означає, що всі, хто цікавився паном Бєляєвим, – підпадали під моніторинг СБУ.

Вже в 2020 було відомо, що Бєляєв під час війни з росією, протягом 2015-2020-го років здійснив принаймні 13 подорожей до Москви через Мінськ. А також щонайменше раз з’їздив в окупований Крим – перевірити, як там бізнес.

А тепер з зачитаного Кулінічем випливає, що Бєляєв був переговорником з Москвою і йому готували зустріч із Шойгу.

Тим не менш, “BBC News Україна” влітку видало матеріал, де йдеться про те, що справа Кулініча може розвалитись.

Що колишній начальник ГУ СБУ в Криму Олег Кулініч не фігурує у справі про окупацію Херсонської області, колишній голова управління внутрішньої безпеки СБУ Андрій Наумов не фігурує у справі про державну зраду, а ексголову СБУ Івана Баканова слідчі взагалі не допитували.

За даними BBC, слідство за рік не знайшло доказів причетності Наумова до співпраці з Росією. Джерела у правоохоронних органах стверджують, що версія про “зрадника” Наумова була поспішною. Мовляв, “Наумов – це чиста економіка, а не державна зрада”.

У слідчих також з’явилися сумніви, що “Охотник” із перехоплень Кулініча-Сівковича, на якого покладали надії в РФ, – це Наумов.

За даними BBC, слідчі жодного разу не викликали Баканова, хоча його свідчення могли б пролити світло на те, як Кулініч працював, яку інформацію передавав керівництву СБУ, чи справді 24 лютого 2022 року без наказу поїхав із Херсону до Києва. Баканов тоді відмовився коментувати цю справу на запит BBC, а невдовзі отримав посвідчення адвоката.

З огляду на це, цілком імовірно, що єдиним винним вийде Кулініч, а не Баканов і його родич Бєляєв та гаманець (саме так називали Наумова, який курирував від СБУ корупційні схеми на митниці).

Відтак у Кулініча є мотив підствітити інших фігурантів флешки. Він вже оголосив, що вимагатиме допиту Наумова (після повернення того з тюрми в Сербії).

Так чи інакше тепер цілком незрозумілими будуть дії ДБР та СБУ, які і далі не допитуватимуть Баканова. Запитань до друга президента занадто багато – від корупції на контрабанді до державної зради. Зрештою, українці мають право знати, де був їхній глава СБУ 24 лютого 2022 року. І чому двері його кабінету довелось відкрити ногами, щоб виконати передбачені законом процедури. 

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *