SOURIA планує доставку зерна з окупованої Феодосії в турецький порт Бандирма


SOURIA завантажилась в окупованій Феодосії з вимкненим судновим транспондером. Після появи сигналу в АІС капітан вказав порт призначення Бандирма (Туреччина).

SOURIA (IMO: 9274331, MMSI: 468392000, Call Sign: YKRK, Flag: Syria [SY]) прийшла в окуповану Феодосію 31.07.2022 – повідомлення SeaKrime.

SOURIA прийшла з єгипетського порту Александрія, можливо в Єгипет було доставлено зерно з Сирії, раніше завезене туди з окупованого Криму, або навпаки судно взяло невеликий вантаж в Феодосію. На жаль, поки не вдалося з’ясувати причину рейсу в Єгипет.

Сирійське судно, що перебуває в санкційних списках США з 2015 року, зайшло в закритий кримський порт з вимкненим АІС (скріншот з порталу МарінТрафік від 31.07.2022, коли судно вже знаходилось в Феодосійському порту).

Наступного дня SOURIA потрапила на фотографії, що роблять на Феодосійській набережній туристи та місцеві мешканці.

На фото: SOURIA в окупованій Феодосії 1 серпня 2022 року

На фото: SOURIA в окупованій Феодосії 1 серпня 2022 року

2 серпня ми бачимо на фотографії біля судна спеціалізовані вагони для перевезення зерна – хопери.

На фото: SOURIA в окупованій Феодосії 2 серпня 2022 року

На фото: SOURIA в окупованій Феодосії 2 серпня 2022 року (фрагмент)

Отже, в Феодосію зерно було доставлено залізницею.

Схожі вагони були зафіксовані на відео з Мелітополя 7 червня 2022, коли окупаційна адміністрація повідомила про перший поїзд з 11 вагонів з зерном з мелітопольського елеватора в Севастополь. Пізніше представник окупаційної влади Севастополя підтвердив прибуття цих вагонів з зерном.

2 серпня в акаунті блогера кримської залізниці викладено відео з товарним поїздом на ділянці Чистеньке-Поштове. Вагони в цьому поїзді також схожі на ті, що ми бачимо на фотографії з Феодосії. Як видно на мапі, ці залізничні станції розташовані на шляху в Севастополь, можливо таким чином було доставлено зерно на Авліту.

Отже, за інформацією з відкритих джерел, кримською залізницею перевозять зерно в вагонах-хоперах. Самими окупантами викладено інформацію принаймні про один зерновий рейс залізницею Мелітополь-Севастополь, є підтвердження фактів перевезень по території Криму. Походження зерна, що було завантажено на SOURIA потребує подальших досліджень.

1 серпня про наявність судна в Феодосії було повідомлення в Крим.Реалії.

На фотографіях від 1 серпня 2022 вагонів нема, а на фото від 02.08, зробленого приблизно з того ж ракурсу, їх добре видно. Вочевидь їх було доставлено в часовий проміжок з вечора 1го серпня до ранку другого. Можливо встановити звідки було привезено зерно за допомогою супутникових знімків.

Феодосійський порт розташовано поруч з набережною, отже судна-порушники часто потрапляють на численні відео і фото.

Так ми бачимо SOURIA на відео туристів, що незаконно в’їхали в Крим, з порушенням Державного кордону України, яке викладено 7 серпня. В самому відео герої кажуть, що знімали 6 серпня.

8 серпня 2022 – викладено відео.

9 серпня виклав відео з SOURIA на своєму youtube-каналі місцевий пропагандист. В ньому також видно вагони-хопери в порту поруч з судном.

9 серпня (або раніше) SOURIA знов зафільмовано.

Зауважимо, що не завжди можна чітко датувати такі відео, іноді в матеріалі нема вказівок на день зйомки. Можливо деякі відео були зроблені на кілька днів раніше. Однак ми бачимо, що таких відеофіксацій достатньо, щоб підтвердити, що судно з 31 липня не покидало порт Феодосія в окупованому Криму, і саме тут було завантажено зерном з вагонів-хоперів, доставлених залізницею.

Вранці 10 серпня біля причалу вже було порожньо, SOURIA вийшла напередодні.

SOURIA вийшла на зв’язок в АІС вночі 10 серпня, вказав порт призначення Бандирма (Туреччина).

Отже, факт порушення Державного кордону України зафіксований в численних фото і відео SOURIA біля причалу Феодосійського порту. Походження зерна можливо встановити в подальшому шляхом дослідження супутникових знімків. Однак це несуттєво впливає на кваліфікацію ситуації, скоєно злочин і правоохоронні органи України мають звернутися до турецьких колег за допомогою в розслідуванні.

За законами України капітану SOURIA має бути пред’явлено кримінальне обвинувачення, а на судно накладено арешт. Факт вимикання суднового транспондера говорить про намагання приховати власний злочин, і в кримінальному провадженні при встановленні суб’єктивної сторони форма провини капітана має бути визначена як умисел.

Раніше ми повідомляли, що в порту Бандирма місяць простояв балкер Федор, якому турецька влада не дозволила розвантажити зерно з окупованого Севастополя (тред).

Перед цим рейсом Феодосію відвідало інше сирійське судно LAODIСEA, яке зробило спробу доставити контрабандний вантаж, вивезений з порушенням Державного кордону України, в ліванський порт Триполі. Завдяки діям українських дипломатів і правоохоронців, з використанням доказів, наданих нашим колективом, судновласнику було відмовлено в можливості розвантажитися і він покинув Ліван. Однак ліванська влада не задовольнила вимогу України про арешт судна.

UPD 12.08.2022

Знайдено два відео на youtube-каналі “Поезда россии” з вагонами-хоперами в Феодосії. Перше відео викладено 02.08.2022, знято в вечірній час. Це відповідає нашим висновкам, що вагони з зерном було доставлено в другій половині дня першого серпня або вранці другого.

Друге відео викладено 11.08.2022

Геолокація

Необхідно провести додаткове дослідження цих відеоматеріалів.

Для проведення дослідження було використано інформацію з власних джерел проєкту SeaKrime. Деякі дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботі нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

All texts and graphic materials are licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *