Сормовский-48: нова схема доставки ільменіту з Туреччини в окупований Крим


Сормовский-48 доставив партію ільменіту з турецького порту Амбарли на ділянку Камиш-Бурун закритого порту Керч, окупованого російськими загарбниками.

Сормовский-48 (IMO: 8226428, MMSI: 273453680, Call Sign: UBTS9, Flag: Russia [RU]) прийшов в Амбарли після доставки в Текірдаг вантажу з російського порту Єйськ, про що журналісти SeaKrime повідомляли в публікаціях:

Сормовский-48 став на завантаження ільменітом в Амбарли 19.02.2020.

20.02.2020 завантажений ільменітом Сормовский-48 покинув порт Амбарли.

20 лютого порушник пройшов Босфор.

24.02.2020 Сормовский-48 було зафіксовано в Керченський протоці.

Вдень 25.02.2020 Сормовский-48 вимкнув AIS і зайшов в Камиш-Бурун.

Пізно ввечері 29 лютого судно знов з’явилось в Керченський протоці, стало приблизно на те ж місце, де воно перебувало до вимкнення AIS. Порушник прийшов з півночі, від мосту. Сормовский-48 був завантажений, однак вантаж був інший – зерно.

2 березня Сормовский-48 після нетривалого перебування в Керченській протоці відправився в Азовське море, в порт Темрюк.

Виявилось, що під час стоянки в порту Кавказ судно позбулося свого вантажу. Зокрема, ми можемо побачити це за графіком осадки.

Як сталось, що вантаж змінився, “перетворився” з ільменітового на зерновий?

Для цього судну за цей час, поки AIS було вимкнено (4 доби), треба було вивантажити доставлений з Амбарли ільменіт і завантажитися зерном. Як правило, такі різні вантажі обробляються на різних причалах. Де могло судно за такий короткий час завантажитися зерном?

В порту Камиш-Бурун зернового причалу нема, там працюють з такими вантажами як ільменіт, щебень, цемент. Під час наших розслідувань ми не стикалися з зерном в цьому порту.

Щоб завантажитися навіть в найближчих портах Азовського моря судну не вистачило б часу.

Отже, методом виключення приходимо до висновку, що Сормовский-48 завантажився зерном в іншому порту Керчі, де обробляють зернові вантажі – рибному чи торговому.

В рибному порту наразі великі проблеми, підприємство готується до масових звільнень, рибний порт здебільшого використовується для відстоювання суден, лише зрідка для роботи.

Найімовірніше, що Сормовский-48 завантажився в Керченському морському торговому порту. Це обгрунтоване припущення ми ще будемо перевіряти.

Отже, ми виявили, що схема постачання ільменіту в окупований Крим ще більш ускладнюється, наразі до неї було додано перехід з Камиш-Буруна в інший керченський порт і рейс з зерном в порт Кавказ з перевантаженням на інше судно.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *