Щодо ситуації з сирійським судном FINIKIA


В Міністерство закордонних справ України

Щодо ситуації з сирійським судном FINIKIA

FINIKIA (IMO: 9385233, MMSI: 468395000, Call Sign: YKRO, Flag: Syria [SY]) є систематичним порушником Державного кордону України, її незаконні суднозаходження в порти окупованого Криму описані в 19 публікаціях на інформаційному порталі нашого Центру.

Коли 25.08.2022 FINIKIA вийшла з сирійського порту Латакіа, вказавши порт призначення Мідіа (Румунія), ми проіформували МЗС України про те, що FINIKIA планує пройти докове обслуговування та сертифікацію для подальшого судноплавства за аналогією з іншим сірійським порушником:

Аналітичні прогнози щодо намірів та подальших дій державного сирійського судновласника незабаром повністю підтвердилися.

Судно було прийнято на верфі в Неводарі, де були здійснені ремонтні роботи, оформлені сертифікати Cargo ship safety construction, Safety manning document, International Anti-fouling System Certificate, проведені сюрвейерський огляд International Naval Surveys Bureau та інспекція румунським порт-стейт-контролем за Паризьким і Чорноморським Меморандумами.

За сприяння румунської влади санкційне сирійське судно тепер має всі документи для здійснення піратських рейсів в окупований Крим та вивезення звідти зерна, вкраденого російсько-фашистськими загарбниками на тимчасово окупованих територіях України.

Як ми і прогнозували, FINIKIA спочатку направилась в порт Кавказ для замітання слідів, без проведення вантажних операцій, а потім прийшла для завантаження зерном в окупований російсько-фашистськими загарбниками Севастополь.

Наша стаття про це суднозаходження з новими румунськими документами:

За даними Центру Миротворець, в Румунії зосереджене потужне сирійське судноплавне лоббі, зокрема ще у 2016 році вийшло журналістське розслідування на цю тему.

Центр Миротворець попереджав МЗС України про цю ситуацію по наявних офіційних та неофіційних каналах, зокрема 31.08.2022 на зустрічі з експертною мережею Кримської Платформи про це повідомив наш представник.

Вважаємо позицію влади Румунії неприйнятною і недружньою щодо нашої держави, а дії МЗС України у цьому питанні непрофесійними та недалекоглядними.

Як засіб масової інформації та дослідно-аналітична організація, Центр “Миротворець” з даного питання виконав свою роботу повністю. Вважаємо, що робота в даному кейсі, що має важливі і неприйнятні для нашої держави наслідки, була провалена бездіяльністю саме з боку МЗС.

Звертаємось до міністра Д. Кулеби з пропозицією здійснення перевірки діяльності співробітників міністерства, які відповідають за даний напрям роботи.

Пропонуємо розробити та реалізувати план дій з розв’язання даної ситуації, зокрема викликати Посла Румунії в Україні і вручити йому ноту, та звернутися до США з проханням розглянути питання застосування санкцій за законом Цезаря до осіб, які сприяли отриманню морських документів судном-порушником, що належить державній сирійській компанії та реалізує політику асадівського режиму.

Сподіваємось на вирішення ситуації та подальшу ефективну співпрацю нашого Центра і Міністерства.

З повагою,

Директор Центру Роман Зайцев 

«12» жовтня 2022 р.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *