Шантаж від України: “Ми не Amazon”- Британія просить бути більш вдячною за надану допомогу


Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес закликав Україну висловлювати більше вдячності партнерам за надану військову підтримку замість постійно ставити вимоги щодо розблокування нових видів озброєнь.

Про це він сказав під час спілкування з журналістами на полях Вільнюського саміту НАТО в середу, відповідаючи на запитання Sky News, пише “Європейська правда”.

Говорячи про те, чи не вплине на бойовий дух українських військових відмова Альянсу назвати конкретні часові межі прийняття України, голова британського Міноборони заявив, що не вірить у це, після чого сказав, що Київ завжди просить більшого.

“Тут є невелике застереження, яке полягає в тому, що, подобається нам це чи ні, люди хочуть бачити вдячність. Моя порада українцям: іноді ви переконуєте країни відмовитися від власних запасів [зброї], і так, це – благородна війна, і ми бачимо, що ви воюєте не лише за себе, але й за наші свободи”, – сказав Воллес.

“Але іноді вам доводиться переконувати законодавців у Конгресі США, вам доводиться переконувати політиків в інших країнах, які сумніваються, що ви знаєте, що це того варте, що воно того варте і що вони щось за це отримають”, – додав він.

Міністр після цього згадав, що іноді чує “бурчання” від американських законодавців щодо підтримки України: мовляв, “ми надали 83 мільярди доларів чи скільки там; знаєте, ми не Amazon”.

Він розповів про свій візит у червні минулого року. “Я сказав українцям минулого року, коли їхав 11 годин до [Києва] та отримав перелік (зброї. – Ред.) – я сказав, що я не Amazon”, – додав він.

Раніше стало відомо, що уряд Великої Британії підготував пакет обсягом майже 65 мільйонів доларів на ремонт української техніки, а також на створення центру реабілітації для військових.

А Миротвоерць нагадує, що окрім “возьмітє мєня” є ще довготривале налагодження співпраці, перехід на стандарти НАТО в усьому, від харчування до зброї, нарешті початок спільних навчань, аби ЗСУ були повністю адаптовані до спільних операцій. Це все є на нашому сайті. Треба було не лише телевізор 9 років дивитись.

ШО ПО КОЛОМОЙСКОМУ?
ШО ПО БАКАНОВУ З НАУМОВИМ?
ШО ПО ВАГНЕРГЕЙТУ?

Коли Байдена запитали, чи спростить він бар’єри для вступу України до НАТО, він “категорично відповів ні”, повідомляють журналісти.

“Ні. Тому що вони мають відповідати тим самим стандартам. Тож я не збираюся спрощувати”, – сказав Байден.

На думку американського лідера, Україна зробила все, що пов’язане з демонстрацією здатності до військової координації, “але є ціле питання, чи безпечна їхня система”.

“Вона не корумпована? Чи відповідає вона всім стандартам, яким відповідає будь-яка інша країна в НАТО? Я думаю, що це буде і це можливо (вступ України до НАТО. – Ред.), але не автоматично”, – сказав він.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *