СБУ блокувала хитру схему передачі грошей для “ЛНР”


У Луганській області працівники СБУ викрили та заблокували масштабний механізм фінансування терористичної організації “ЛНР”.

Правоохоронці встановили, що на окупованій території області функціонує фінустанова, яка контролює фінансові потоки в обох напрямках. Так, зазначається, що у Луганську фінансовий центр має десять відділень і розгалужену мережу платіжних терміналів. Зловмисники скоювали операції через інтернет-банкінг і перевозили готівку кур’єрами через лінію розмежування – повідомляє Обозреватель з посиланням на прес-службу СБУ.

“Працівники СБ України задокументували, що у трьох банківських установах на підконтрольній українській владі території організатори угоди відкрили кілька десятків рахунків на підставних осіб, доступ до яких мали через інтернетсервіси”, — йдеться у повідомленні.

За даними Державної служби фінансового моніторингу, загальний обсяг коштів, переказаний тільки через національну платіжну систему, перевищив 60 млн гривень. Зазначається, що з отриманих за надання “послуг” грошей ділки щоквартально платили податки до так званого “бюджету ЛНР”.

У рамках відкритого кримінального провадження правоохоронці блокували функціонування 30 рахунків, відкритих представниками фінцентру у трьох українських банках.

“Під час обшуків, проведених у Сєвєродонецьку та у Станиці Луганській, у спільників “фінансистів” правоохоронці вилучили банківські картки, за якими у банкоматах знімали готівку для передачі клієнтам або кур’єрам, а також комп’ютерну техніку з інформацією про звітність роботи нелегальної структури”, — повідомили у пресслужбі.

Керівникам фінансового центру повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 110-2 Кримінального кодексу України.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *