Рятувальники Донеччини отримали спецмашину радіаційної та хімічної розвідки і лабораторного контролю


Днями в районі ООС у Маріуполі Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Донецькій області отримало сучасні та високотехнологічні спеціальні машини радіаційної та хімічної розвідки і лабораторного контролю (СМРХР-ЛК).

Обладнання було надано в рамках проекту «Посилення спроможності України щодо реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з небезпечними хімічними речовинами», що реалізується Координатором проектів ОБСЄ в Україні за фінансової підтримки Місії США в ОБСЄ та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини у взаємодії з Міністерством внутрішніх справ України та Державною службою України з надзвичайних ситуацій.

Про це повідомляє пресслужба ООС, передає АrmyІnform.

Лабораторія обладнана сучасними приладами для оперативного аналізу ситуації, проведення радіаційної та хімічної розвідки, засобами для відбору проб та ідентифікації невідомих речовин. Вона також оснащена засобами індивідуального захисту особового складу, зокрема захисними костюмами, дихальними апаратами та засобами для ліквідації витоків хімічних речовин.

«Швидке визначення характеру загроз на місці надзвичайної ситуації є вкрай важливим для порятунку людей. Адже йдеться про можливість аварійно-рятувальних служб приймати своєчасні рішення та оперативно реагувати на надзвичайні ситуації», – зазначив Генрік Вілладсен. «Це особливо важливо для східних регіонів України з розвинутою промисловістю, де ризики є ще серйознішими через нинішнє протистояння», – додав він.

Дослідження ідентифікували низку екологічних ризиків на сході України. Зокрема, було виявлено, що понад 80% пошкоджених об’єктів на Донбасі відносяться до категорії підвищеної небезпеки. Також проведений аналіз виявив, що у 2014-2019 роках відбулося понад 500 збоїв у роботі місцевих промислових підприємств.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *