Збройні Сили України переходять на новий рівень підготовки військовослужбовців.
Механізована рота одного з батальйонів на Широколанівському полігоні проводить навчання з використанням системи LaserTag.
Про це повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на пресслужбу окремої мотопіхотної бригади імені кошового отамана Костя Гордієнка.
Використання сучасного обладнання дає змогу тренуватися в динамічних умовах, максимально наближених до реального бою.
Як ми повідомляли раніше, «ШИРОКИЙ ЛАН» ПРИЙНЯВ ПЕРШУ БРИГАДУ. Це була 57-ма окрема мотопіхотну бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка.
Нагадаємо, на Рівненщині у серпні 2020 року, українську систему уперше випробували під час змагання на кращий танковий взвод Сухопутних військ Збройних Сил України.
Танкові взводи тоді були обладнані датчиками та лазерами, що фіксують попадання, вели умовні бої один з одним.
Тренувальна система LASERTAG – це імітатори стрільби та мішені для відпрацювання ураження різних цілей з танка. З її допомогою танкісти-навідники можуть підвищувати свою кваліфікацію, навчатися знаходити та уражати статичні або рухомі цілі на різній дистанції, здобувати навички взаємодії зі штатними приладами наведення та ураження, відпрацьовувати ведення вогню з гармати та кулемета танка.«Ця система вперше використовується у масовій кількості. Нині – на танках. Хоча її можливо встановити й на іншу бронетехніку. Для умовного ведення вогню з гармати та кулемета використовується імітатор стрільби зі спареним лазерним випромінювачем, що закріплюється на стволі. Відстань та область ураження гармати й кулемета різна, що робить умовне ведення вогню максимально реалістичним. Постріл супроводжується гучним звуком вибуху піротехніки, що підвищує реалістичність навчання. Кількість умовних пострілів може бути обмежена аналогічно до боєприпасів танка», – розповів керівник департаменту військового виробництва компанії SKIF Едуард Дебелий, інформагенству АрміяInform.
Використання подібної системи у Сухопутних Військах є чудовим доповненням до стандартної практики тактичних навчань, та дає кожному бійцю можливість більш поглиблено вдосконалювати свої бойові навички та використовувати цей досвід під час виконання бойових завдань, – зазначають військові.