Лист Представнику Президента України в АР Крим: запит на інформацію


Постійному Представнику
Президента України
в Автономній Республіці Крим
КОРИНЕВИЧУ А.О.

Шановний Антоне Олександровичу!

Колектив Центру «Миротворець» ознайомився з відповіддю Представництва Президента України в АР Крим на запит журналістів в публікації УНН від 5 лютого 2020.

Зокрема, в статті вказано, що у 2019 році зафіксовано заходи в закриті кримські порти 122 суден-порушників, з них 110 — під прапором Російської Федерації, 4 — під прапором Сирії, 4 — під прапором Танзанії, 2 — під прапором Лівану, 1 — під прапором Камеруна, 1 — під прапором Конго.

Повідомляю Вас, що в складі нашого Центру працює група журналістів-розслідувачів «SeaKrime», ними в 2019 році оприлюднено 98 статей, де зафіксовано прапори, під якими судна порушували Державний кордон України та заходили в закриті кримські порти. Статті не охоплюють всіх випадків порушень, наші журналісти принципово не займаються статистикою, й акцент в дослідженнях роблять лише на ситуації, коли можна вплинути на порушників. Також відмітимо, що в квітні-травні 2019 матеріали розслідувань не публікувались.

Отже, лише в наше поле зору протягом 2019 року потрапили наступні судна, які заходили в закриті порти Криму, окупованого російськими загарбниками:

  • 3 судна під прапором Комори,
  • 8 суден під прапором Сирії,
  • 5 суден під прапором Камеруну,
  • 1 судно під прапором Белізу,
  • 3 судна під прапором Лівану,
  • 1 судно під прапором Монголії,
  • 4 судна під прапором Того.

Як бачимо, є суттєва різниця, і наші дані значно відрізняється від наданої Представництвом «статистики» не тільки за кількістю порушників. Важливо, що вони обґрунтовані відповідною доказовою базою – статтями, що містять скріншоти, фотографії, відеоматеріали та інші докази порушень.

Інформація про Центр «Миротворець» та результати його діяльності:

Пропоную Вам ознайомитись з нашою публікацією на інформаційному порталі Центру щодо зафіксованих журналістами-розслідувачами «SeaKrime» незаконних суднозаходжень в закриті кримські порти протягом 2019 року, в якій ми спростували дезінформацію, розповсюджену в ЗМІ від імені Представництва.

Прошу Вас в порядку запиту на інформацію, визначеному законодавством України, надати нам відповіді на наступні питання:

1. Який державний орган є автором даної «статистики», розповсюдженої ЗМІ від імені Представництва Президента України в АР Крим?

2. Про які 4 судна під прапором Танзанії та 1 під прапором Конго йдеться у відповіді Представництва, коли у 2019 році та за яких обставин ці судна здійснювали суднозаходження в закриті кримські порти?

3. Які дії вчинені Представником Президента України в АР Крим для спростування дезінформації, розповсюдженої в ЗМІ?

З повагою,
директор Центру “Миротворець”
Роман Зайцев

07.02.2020

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *