Ми йдемо своїм шляхом: Той факт, що Росія окупує частину України, не є перешкодою для руху України в НАТО – Волкер


Бойові дії, які Росія веде на Донбасі, викликають занепокоєння у союзників по НАТО, але агресія Росії не може вважатися перешкодою для підготовки України до членства в Альянсі та для допомоги з боку НАТО у впровадженні реформ оборонного сектору.

Про це у вівторок під час відеоконференції заявив спеціальний представник Державного департаменту США у переговорах по Україні Курт Волкер, повідомляє Укрінформ.

Нагадаємо, 19 лютого 2019 року у присутності Президента Європейської Ради Donald Tusk Президент України Петро Порошенко підписав у сесійній залі ВР Закон про зміни до Конституції, яким незворотньо закріплений рух України до ЄС і НАТО.

Раніше, колишній генеральний секретар НАТО Андерс Расмуссен висловив жаль у зв’язку з програшем Петра Порошенка, “який вивів Україну з дуже темних днів на новий шлях“ та підкреслив: “Це була честь працювати з ним і допомогти Україні подолати геополітичні бурі останніх років“.

«Той факт, що Росія окупує частину України і продовжує бойові дії в Україні, є предметом занепокоєння, оскільки країни НАТО не хотіли б бути втягнуті у конфлікт. В той же час, ми можемо таким чином надіслати невірне послання Росії, мовляв, все, що вона має зробити – це атакувати країну, і ця країна не зможе вважатися кандидатом на вступ до НАТО, – наголосив Курт Волкер.

Він назвав події на Донбасі «гуманітарною трагедією», адже найбільше страждає населення цих регіонів, яке потребує всієї можливої підтримки й допомоги як з боку уряду України, так і від міжнародної спільноти.

«Все це відбувається внаслідок російського вторгнення, окупації, та продовження бойових дій на території України. Українці продовжують гинути кожного тижня, це величезна трагедія. Ми всі занепокоєні цією кризою, цією війною», – сказав Волкер.

«У тому, що стосується євроатлантичних прагнень України, ми рішуче її підтримуємо. Ще треба багато зробити у всіх секторах – у зміцненні демократичних інституцій, у боротьбі з корупцією, в економіці… У частині відносин з НАТО – також мають бути зусилля із досягнення взаємосумісності та реформування оборонного сектору, як і продовження внеску у спільну безпеку в Європі», – додав спецпредставник Державного департаменту США.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.