LAODICEA: санкційне сирійське судно використовується для економічно збиткових рейсів в окупований Крим


LAODICEA майже 2 місяці провела в Камишовій бухті закритого порту Севастополь на завантаженні 11 500 тонн зерна кримського врожаю. Наразі зерно з окупованого Криму доставлено в сирійський порт Тартус.

Судно LAODICEA (IMO: 9274343, MMSI: 468393000, Позывной: YKRM, Флаг: Syria [SY]) 20.07.2020 прийшло в Чорне море з Сирії і направилось до кримського узбережжя з вимкненим судновим транспондером.

Капітан Ahmad Nouh вимкнув судновий транспондер LAODICEA, щоб приховати свій злочин з незаконного перетину Державного кордону України. Ця спроба свідчить про усвідомлення ним протиправності своєї поведінки, а отже в кримінальному провадженні, яке здійснюється українськими правоохоронними органами його провина має бути кваліфікована як прямий умисел.

23.07.2020 судно LAODICEA було помічено з Севастополя.

26 липня 2020 біля 18ї години судно LAODICEA було заведено в Камишову бухту й ошвартовано до причалу №210, де ще у 2018 році силами севастопольського порту з підручних матеріалів організували завантаження зерна. Хоч в Севастополі є 2 зернових термінали, однак вони знаходяться в приватній власності і не належать порту. Тому адміністрація порту під керівництвом Сергія Ємельянова (в Чистилищі), який прийшов в портову справу з авіаційної галузі, взялась за спорудження вантажної установки з метою перевести на себе ті зернові вантажі, які в невеликих обсягах ще обробляються в порту. Журналісти групи SeaKrime повідомляли про це влітку 2018 року:

Тепер на прикладі судна LAODICEA ми можемо розглянути як “ефективно” працює севастопольський порт зараз під керівництвом вже іншого директора – колишнього (? 😉 ) фсбешника Рижова (в Чистилищі).

Судно LAODICEA ввечері 26.07.2020 вже стояло біля причалу в Камишовій бухті. Однак вантажні роботи в порту ми помітили тільки 14.08.2020. Майже 3 тижні тривав простой судна в порту.

Але і це ще не все. Ми продовжували спостереження. Кожний день в порт приїздили машини з зерном, бувало що 3-4, іноді більше – десь 10-20.

Судно стояло на завантаженні більше місяця. Додайте до цього ще простой, з якого почалось перебування LAODICEA в окупованому Севастополі. Завантажена LAODICEA вийшла з Камишової бухти тільки 21.09.2020, отже вона була в порту майже 2 місяці.

22.09.2020 капітан Ahmad Nouh увімкнув судновий транспондер вже коли LAODICEA перебувала біля Босфору.

Кримське зерно доставлено в Тартус, судновий транспондер при суднозаходженні в цей сирійський порт капітан теж вимкнув.

На LAODICEA завантажили 11 500 тонн зерна. Давайте підрахуємо цей вантаж в фурах. Відомо, що одна машина має перевозити 20 тисяч тонн зерна. Отже для того щоб завантажити LAODICEA необхідно з північного або центрального Криму здійснити 575 рейсів вантажними автомобілями. За нашими розрахунками завантаження LAODICEA тривало 38 діб, отже в порт приїздило 575:38 = приблизно 15 автомобілів в день.

Отже, на прикладі судна LAODICEA ми бачимо, що робота кримських портів є економічно збутковою. Не можуть давати прибуток рейси, в которих судно стоїть в порту на завантаженні 2 місяці. Таких перевезень просто не буває, за виключенням випадків, коли судна задіяні в нелегальних оборудках з надприбутками.

А якщо в нашому випадку мова йде про зернові перевезення, то вочевидь причину треба шукати в іншому. Окупанти підтримують завідомо збиткові порти для того, щоб робити гарну картинку перш за все для населення Криму, уникнути його обурення та протистояння. В порту стоїть судно, машини їздять, зерно вивозять, пересічний мешканець Криму може і не зрозуміти, що все це несправжнє.

Такий собі карго-культ від окупантів.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *