Ільменітові схеми: повідомлення від розслідувальської групи SeaKrime


Журналісти групи SeaKrime повідомляють, що з 3 лютого 2020 на якірній стоянці порту Одеса знаходиться судно ANNABELLA I (IMO: 8919788, MMSI: 215784000, Call Sign: 9HAO8, Flag: Malta [MT]), яке принаймні двічі брало участь у перевезеннях ільменіту з Одеси в Туреччину, після чого іншими суднами ільменіт перевозили в Крим, окупований російськими загарбниками.

В серпні 2019 судно ANNABELLA I доставило партію ільменіту з Одеси в турецький порт Амбарли.

В січні 2020 судно ANNABELLA I доставило 10 500 тонн ільменіту з Одеси в турецький порт Амбарли.

В публікаціях групи SeaKrime на інформаційному порталі Центру Миротворець з березня 2017 року повністю описано схему постачання ільменітової руди в окупований Крим:

  1. Судно перевозить ільменіт в один з портів Туреччини, який є проміжним портом, де здійснюється перевантаження на інші судна. В розслідуваннях зафіксовано використання турецьких портів Самсун, Деріндже та Амбарли як порти, де здійснюється перевантаження ільменіту.
  2. В турецький порт приходять судна, які доставляють ільменіт в окупований Крим. В 2019-20 рр в публікаціях SeaKrime в перевезеннях ільменіту в окупований Крим були зафіксовані судна «Сормовський-48» (IMO: 8226428), «Нефтерудовоз-50М» (IMO: 8726155), «Кама» (IMO: 8860822) «Бест-1» (IMO: 8868537), «Павел» (IMO: 8315499).
  3. Судно забирає партію ільменіту (приблизно 3000 тонн), вказує Кавказ як порт призначення, приходить в Керченську протоку, вимикає AIS, заходить на ділянку Камиш-Бурун закритого порту Керч, де розвантажує доставлений з Туреччини ільменіт.
  4. Після розвантаження судно виходить з Камиш-Буруна, вмикає судовий транспондер, з’являється на зв’язку в AIS і приходить в баласті на якірну стоянку порту Кавказ.

Ільменітова руда використовується як сировина підприємством “Кримський Титан”, яке здійснює свою виробничу діяльсть в окупованому Криму з порушенням Державного кордону України. “Кримський Титан” є єдиним в регіоні споживачем ільменіту.

Прогнозуємо, що в порту Одеса має відбутися завантаження судна ANNABELLA I ільменітом, який в подальшому буде доставлено в турецький порт Амбарли, перевантажено на інші судна, які мають доставити сировину для Кримського Титану в окупований Крим.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *