Фенікс українського ВПК, НВК “Іскра”, відроджений за перші роки війни, призупиняє свою роботу


Через відмову Міністерства оборони України від усіх замовлень, флагманське підприємство майбутнього холдингу “Радарні системи” КП “Науково-виробничий комплекс “Іскра” (входить до складу ДК “Укроборонпром”) призупиняє свою роботу.

Як повідомив виданню ІА “ОПК” неназваний представник держпідприємства, причиною стало відмовлення Міноборони України від усіх замовлень, передає “Діфенс Експрес”.

“Через цю відмову відбулося скасування Державного оборонного замовлення, зокрема на два дуже вагомих вироби, що створювалися в інтересах Збройних сил України. При цьому припиняються і дослідно-конструкторські роботи, а керівник підприємства був вимушений зупинити роботу підприємства”, – пояснило джерело.

Нагадаємо, НВК “Іскра” (Запоріжжя) було серед 7 заводів, які відродились з небуття за перші роки збройної агресії Росії.

Впродовж довгих років підприємство було збитковим. Починаючи з 2014 року завод вийшов на прибуток, проводив модернізацію обладнання. Продукцію відправляли, як на експорт, так і до Збройних Сил України.

Нагадаємо, КП НВК “Іскра” є провідним українським підприємством з розробки, створення та обслуговування й модернізації сучасних радіолокаційних станцій різних типів, засобів радіоелектронної боротьби та радіотехнічної розвідки.

Так, за останні чотири роки вітчизняна компанія створила зразків нової техніки вдвічі більше, ніж за всі попередні роки Незалежності. При цьому наразі 90% замовлень припадає на Міноборони.

Саме КП НВК “Іскра” займається модернізацією основних оглядових стацій Повітряних Сил ЗС України 36Д6, серійно виготовляє нові контрбатарейні радари 1Л220УК “Зоопарк-3” та станції РЕБ “Мандат”.

Також торік підприємство завершило державні випробування новітнього радара 80К6КС1 “Фенікс”.

Окрім цього, запорозькі фахівці працюють над проектами зі створення багатофункціонального радара 1Л300, контрбатарейного радара тактичного рівня, пасивної станції радіотехнічної розвідки “Резидент”, РАВРЛ “Траса–М”, адаптації під потреби ЗСУ РЛС 90К6Е тощо.

Варто також додати, що саме НВК “Іскра” має стати співвиконавцем в радарній частині при створенні нових українських зенітно-ракетних комплексів середньої та великої дальності від ДККБ “Луч” та КБ “Південне”.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *