FEDOR: друга спроба вивезення зерна з окупованого Криму


FEDOR з вимкненим судновим транспондером завантажився зерном в окупованій Феодосії і після повернення в AIS показав порт призначення Триполі (Ліван). Однак ймовірно порушник піде в один з сирійських портів – Латакіа або Тартус. В попередньому рейсі FEDOR робив невдалу спробу доставити з окупованого Севастополя в турецький порт Бандирма 9000 тонн кукурудзи, яку змушений був повернути в порт завантаження після півторамісячного простоювання.

FEDOR (IMO: 9431977, MMSI: 273294380, Позивний: UBSW5, Прапор: russia [ru]) прийшов в окуповану Феодосію 24.08.2022. Сигнал в АІС відсутній з 13.08.2022. Судно прийшло після відвідування ним портів Бандирма і Севастополь.

Феодосія

На скріншоті з порталу МарінТрафік від 29.08.2022 видно, що судно FEDOR перебуває з вимкненим АІС з 13.08.2022.

Судно FEDOR з’явилось в АІС 30.08.2022, вказало порт призначення Триполі (Ліван).

На момент виходу статті судно FEDOR йде в напрямі Босфору.

Схематично трек судна FEDOR, що рухалось з вимкненим судновим транспондером, представлено на наступному скріншоті.

Бандирма

В попередньому рейсі FEDOR робив спробу доставити партію кукурудзи з окупованого Севастополя в турецький порт Бандирма.

Про завантаження FEDOR на зерновому терміналі компанії “Авліта” (в російських реєстрах “Авал”, входить в структуру підсанкційної Об’єднаної суднобудівної корпорації – ОСК), випущено статтю.

Судно вийшло з окупованого Севастополя 01.07.2022 і стояло на якірній стоянці в очікуванні чим вирішиться ситуація з судном ZHIBEK ZHOLY (IMO: 9598880), що прийшло в турецький порт Карасу з зерном . Після того як турецька влада відпустила казахстанського порушника під прапором російського агресора, FEDOR разом з іншими суднами, що очікували біля севастопольського узбережжя, рушив до Босфору.

FEDOR прийшов в турецький порт Бандирма 9.07.2022.

FEDOR на короткий час було поставлено до причалу в порту Бандирма, розвантаження не здійснювалось.

10.08.2022 турецька влада відпустила судно FEDOR і воно повернулось в Чорне море.

Севастополь

16.08.2022 FEDOR було помічено біля кримського узбережжя окупованого Севастополя.

17.08.2022 FEDOR зайшов в Севастопольську бухту з тієї самою кукурудзою, з якою вийшов звідси півтора місяця тому.

19.08.2022 близько 22ї години судно FEDOR в баласті вийшло з окупованого Севастополя. Всі операції в закритому кримському порту здійснювалися з вимкненим АІС.

Висновки

Отже, вперше зафіксовано, що порушники змушені були повернути зерно в порт завантаження, і це відбулося через півтора місяця простоювання в Туреччині і Чорному морі, що безумовно є позитивним результатом для нашої держави.

Однак це не вирішує проблему порушення суверенітету України, контрабандного вивезення агропродукції з окупованого півдня, грабунку українських фермерів і зернотрейдерів російськими окупантами. Ми вважаємо, що ці судна мають бути заарештовані, а зерно, вивезене з закритих портів окупованого Криму, вилучено на користь нашої держави.

Для проведення дослідження було використано інформацію з власних джерел проєкту SeaKrime. Деякі дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботі нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

All texts and graphic materials are licensed under a Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *