Русофобія Труханова все ще недостатня: Нові старі меседжі про “стіл переговорів” з агресором


Вже нібито всі навчені, що як тільки у російського агресора виникають проблеми на фронті, він активізує гібридні інформаційні механізми через своїх агентів впливу для примушення України відступити, зменшити силові сценарії, сісти за стіл переговорів. Попри багатий досвід з топтання по граблях, цей прийом все одно має певний вплив на людей.

Команда Аналітичного центру вивчення і протидії гібридним загрозам, яка постійно відслідковує основні теми та маніпулятивні меседжі про Україну в російських «інформаційних» джерелах, зробила порівняльний аналіз свіжим/старим наративам, які озвучив Генадій Труханов.

Аналітичний центр вивчення і протидії гібридним загрозам

Русофобія Труханова все ще не достатня.

Днями міський голова Одеси в інтерв’ю італійському виданню Corriere dela Sera зібрав комбо з наративів російської пропаганди.

Соупадєніє? Навряд!

Схоже, ключові фрази Труханова, які вмить розтиражувала російська пропаганда і українські інформаційні джерела, були чітко сформовані та синхронізовані в часі.

Меседж перший – “Треба крок за кроком домовлятися, поступово шукати компроміси, уникати конфронтації” прямо повторює російський меседж, який з’явився ще в березні 2022 (!) І завжди присутній в топ-10 меседжів роспропаганди – “Україна має піти на поступки рф і сісти за стіл переговорів”.

Нагадаємо, до яких «поступок» спонукає Україну кремлівська пропаганда.

  • В темі війни – це капітуляція, перемир’я, тимчасове припинення бойових дій на окремих ділянках фронту.
  • В темі міжнародних відносин – це розпочати переговори, якщо не прямі про припинення вогню, то на гуманітарні теми, наприклад вивезення зерна.
  • В енергетичній темішантажування аварією на #ЗАЕС.
  • У темі переговорів – в України немає іншого виходу з війни, окрім як сісти з агресором за стіл перемовин, бо війна триватиме довго і в рф є для цього ресурси, а в нас ні, навіть із допомогою Заходу.

Усі ці меседжі спрямовані ВИКЛЮЧНО на затягування війни і вигравання часу для ворога, і саме цю російську пропаганду цитує Труханов італійським читачам!

Другий російський меседж, який Труханов протранслював, – «Наш наступ на Херсон йде повільно, і Путін продовжує сподіватися на оточення Одеси з півночі для з’єднання з Придністров’ям і з півдня на фронтальний удар Чорноморського флоту».

Він чітко співпадає з меседжем, який ми регулярно бачимо в так званих російських змі: «Україна немає шансів у війні з рф». А його продовженням, як правило, є “гарна й нова” пісня про переговори.

«Проти рф проводиться потужна інформаційна атака» – цей меседж російська пропаганда застосовує у всіх темах і він кожного тижня потрапляє в ТОП 10 нашого моніторингу.

Труханов його просуває в культурній темі, розказуючи, що знесення пам’ятників кривавій російській імператриці, шовіністичному російському поету та просто російському космонавту не змінить історичної спорідненості Одеси з рф.

Цікаво (насправді ні), що Генадій Леонідович думає про прагнення країн Балтії, на які не летять російські ракети, остаточно позбутися руського міра, в тому числі пам’ятників і меморіалів?

Неймовірно, але факт: Труханов зміг втиснути у невелике інтерв’ю ще один російський наратив – про омріяну децентралізацію, надання більшої автономії регіонам і послаблення центральної влади в Україні. Так, мер Одеси назвав найбільшою помилкою Президента Зеленського зосередження влади та прийняття рішень на центральному рівні. Так, під час ВІЙНИ.

Меседж про федералізацію України російська пропаганда транслює з 2014 року, він є частиною політичного напрямку гібридної агресії російської федерації. Оскільки росія не могла повністю контолювати Банкову після Революції Гідності, активізувалися спецоперації по розколу України через “народовляддя”, збільшення повноважень ось таких труханових і дискредитації центральної влади на місцях. Навіть зараз, коли українці об’єдналися у кривавій боротьбі за волю, наші вороги запускають класичне «devide et impera» всередині українського суспільства та за кордоном.

Схоже, Генадій Труханов остаточно визначився, на чиїй інформаційній барикаді триває його боротьба.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *