Децентралізація у Веселівській ОТГ: Сонячна електростанція, мобільна сортувальна лінія сміття, теплиці, дороги


РЕЗУЛЬТАТИ СПІЛЬНИХ РЕФОРМ, ЗАПРОВАДЖЕНИХ ПРЕЗИДЕНТОМ П.ПОРОШЕНКОМ ТА УРЯДАМИ В.ГРОЙСМАНА І А.ЯЦЕНЮКА

Веселівська селищна об’єднана територіальна громада була утворена восени 2015 року та об’єднує 7 сіл та 13 тисяч мешканців за 48 кілометрів від Мелітополя.

Нещодавно тут на місці покинутого сміттєзвалища звели сонячну електростанцію на 16 МВт та запустили в роботу першу в Україні мобільну лінію для сортування твердих відходів. Мобільна лінія допоможе сортувати сміття, яке накопичувалося десятки років.

Нагадаємо:

Про це повідомляє Національний Промисловий Портал з посиланням на Ukrainer. 

Сонячну станцію на околиці Веселого встановило і ввело в експлуатацію у березні 2018 року ТОВ “Солар парк Підгороднє”. Для того щоб прибрати сміття та впорядкувати звалище запросили інвестора, який погодився розчистити територію, а керівництво ОТГ завершило генплан, який почали розробляти у 2015 році.

Станція, яка складається з 800-та столів вже рік працює на повну потужність, а згенеровану електроенергію відправляє на енергоринок України. СЕС позмінно обслуговує 20 працівників.

Цьогоріч у Веселівській громаді почала працювати перша в Україні мобільна лінія для сортування твердих відходів.

Обладнання станції розміщене в автопричепі. ЇЇ придбали на державну субвенцію та грантові кошти. Станція була спеціально виготовлена на одному з підприємств Полтавщини.

Крім того для надання учням місцевої школи екологічної освіти та навичок у вирощуванні рослин у Веселівській школі No 1, що має біотехнологічний профіль, побудували дві теплиці

Не оминають у громаді й питання відтворення автодоріг. У громаді створили комунальне підприємство, де виготовляють асфальтобетонну суміш для ремонту доріг та тротуарну плитку. Фірма працює для потреб громади і є одним із джерел наповнення місцевого бюджету.

В усіх селах громади вже проклали майже 20 км тротуарних доріжок, – розповідає голова Веселівської ОТГ. Лінія дає додаткові робочі місця і дозволяє зекономити у порівнянні із замовленнями у Мелітополі або Запоріжжі, — розповідає голова Веселівської ОТГ.

У планах громади розширення заводу із виготовлення сухого знежиреного молока, встановлення у Веселому холодильного обладнання та облаштування ринку для аграрної продукції.

Ще приклади успішного втілення реформи “Децентралізації”.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.