Феномен чи звичайна децентралізація? На Донеччині жителі відчули «покращання» всього за рік


Олександрівська ОТГ – наймолодша громада в Донецькій області та єдина, яка була утворена в 2018 році. До її складу увійшли 42 населених пункти (10 сільських та селищної рад). Населення – 13 173 жителя, загальна площа – 732,95 кв. км., – про це інформує Новинний портал.

Децентралізація – вірний крок в майбутнє Олександрівська ОТГ – молода і вже «дала фору» багатьом громадам не тільки в області, а й в Україні. Має унікальний досвід: саме Олександрівська ОТГ першої в Донецькій області об’єднала бюджети сільських рад – ще до того, як перейшла на прямі міжбюджетні відносини з держбюджетом.

На прикладі Олександрівської об’єднаної громади можна переконатися, як завзятість, енергійність, цілеспрямованість і віра у власні сили здатні за короткий термін перетворювати території. Адже нечасто в новоствореній громаді зустрінеш на вулиці простих жителів, які не тільки відчувають різницю між «до» і «після», а й в захваті від позитивних змін, що відбуваються навколо. Принцип керівництва ОТГ «Працюємо для людей і заради людей» тут дійсно втілюють в життя.

Ремонтуються школи, замінюються вікна, будуються амбулаторії, спортивні майданчики. Всі зароблені кошти ми розподіляємо рівномірно. У наших старост є повноваження і відповідальність, а найголовніше, зараз ми самостійно вирішуємо, що саме робити в кожному селі найближчі роки, – розповідає голова Олександрівської громади Людмила Борисевич.

У селі Михайлівка в цьому році побудували амбулаторію загальної практики сімейної медицини. До речі, підтримка медичної сфери – один з пріоритетів громади.

– Через велику відстань до міських лікарень ми поставили собі за мету – зберегти всі наші ФАПи, знайти кошти на їх ремонт і обов’язково поповнити ці пункти ліками першої необхідності. Тому зараз беремо участь в проектах, чекаємо обладнання для трьох амбулаторій громади на суму 1,5 мільйона гривень на умовах 10-відсоткового співфінансування з селищного бюджету, – зазначає Людмила Борисевич.

Житня крупа і натуральний сік – корисний ексклюзив місцевих підприємців.

У селі Очеретине працює агропромислове підприємство «Лактус», яке вирощує сільськогосподарську продукцію, переробляє і виготовляє пшеничну, ячну, перлову крупи, пшоно, гречку, горох. Ексклюзивним продуктом стала житня крупа, яка дуже корисна і поширена в європейських країнах.

Продукція реалізується в торгових точках Донецької та Харківської областей, а особливим попитом користується у жителів Олександрівської громади.

Не менший інтерес викликає робота консервного цеху ТОВ «Райське» в селі Високопілля.

Основною діяльністю цеху є виробництво плодоовочевих соків прямого віджиму, без додавання консервантів. Підприємство пропонує продукцію під власною торговою маркою «Райський сік», яка проходить кілька етапів контролю на вміст шкідливих речовин і виготовляється виключно з екологічно чистої сировини.

Благоустрій територій – в пріоритеті.

В адміністративному центрі громади – селищі Олександрівка – триває будівництво сміттєсортувальної станції потужністю 30 тисяч тонн на рік. Станція забезпечить сортування твердих побутових відходів, вивіз яких організовано майже на всій території ОТГ, крім того, з’являться 36 нових робочих місць для жителів громади.

Особливою гордістю є створене комунальне підприємство «Віднова», а також отримана для потреб ОТГ спецтехніка.

– За схемою санітарної очистки громада отримала сміттєвоз і 11 одиниць спецтехніки для вивезення побутових відходів. Подібної техніки в наших селах ніколи не було. А зараз це така велика допомога нашому КП для наведення порядку, вивезення побутових відходів та благоустрою, – ділиться селищний голова. – Трактори, відвали для очищення снігу, косарки, причепи для вивезення сміття – все Старостинського округу сьогодні забезпечені спецтехнікою. Але ми зробимо більше – до тракторів придбаємо ще й плуги для надання громадянам платних послуг по обробці землі.

Комунальне підприємство буде займатися також ремонтами в багатоповерхових будинках. Крім того, КП «Віднова» отримує ліцензії на спеціальне використання надр, а також надання послуг з перевезення пасажирів.

Вирішені в Олександрівській ОТГ і питання працевлаштування і прибирання території. У бригаду з благоустрою взяли на роботу 46 працівників, які обслуговують територію громади.

Приємно дивує чудовий вид центральних парків в Олександрівці.

На реконструкцію одного з них направили понад 15 млн грн з обласного екологічного фонду. Другий парк побудували на власні кошти.

  • Децентралізація дала більше можливостей на відновлення інфраструктури: тривають будівельні роботи в дитячому садку «Журавка», термомодернізація будівлі олександрівскою амбулаторії, ремонти школи і лікарні, будівництво молодіжних центрів, спортивних майданчиків і міні-поля зі штучним покриттям. А ще в Олександрівській громаді побудують дитячий комплекс і сучасний центр надання адміністративних послуг.
  • Тепер, коли ми стали громадою, нас ніхто не б’є по руках. Раніше ми теж писали проекти, зокрема, підготували близько 40 проектів по ремонту доріг, але обласна влада їх не пропускала. А сьогодні ми самостійно вирішуємо, які проекти нам готувати і куди направляти гроші.
  • Ми вчимо людей писати проекти, і у нас вже є перший Бюджет участі, – зазначає голова ОТГ. – Однак поки ми не вивчимо всі можливі джерела наповнення бюджету, кожен клаптик землі, впевнено крокувати не зможемо. Сьогодні отримання доходів, оптимізація освіти і надання якісних знань – основні питання, над якими треба працювати щодня кожному старості, кожному керівнику установи і в тому числі і голові.

Підводячи підсумки заходу під час прес-конференції, зазначила: – Громада здатна тоді, коли є гроші, якісну освіту, якісні послуги. Коли люди залишаються у нас, а не їдуть в пошуках роботи. Тому

…Головною метою є розвиток населених пунктів, підвищення якості життя людей і стійке економічне зростання. Ми будемо робити все для наближення ОТГ до європейських стандартів і разом доведемо, що децентралізація – це вірний крок в майбутнє, – зазначила Людмила Борисевич.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *