Далі, ніж HIMARS: Україна використовує свою РСЗВ “Вільха-М” – Винник


Наша улюблена рубрика: Їбаш українським.

Летить далі, ніж HIMARS: Україна використовує свою РСЗВ “Вільха-М” “Вільха-М” має дальність 110 км та боєголовку масою 220 кг, але це не межа.

З’явилась інформація про використання українських далекобійних ракет Вільха-М, які так чекали у війську ще у 2021 році. Війна показала владі, де шукати пріоритети, і нині випробування далекобійних ракет ЗСУ змушені проводити безпосередньо на полі бою.

Україна використовує РСЗВ “Вільха-М” власного виробництва, керовані ракети якої мають більшу дальність польоту, ніж HIMARS. Про це повідомляє видання Діалог UA.

Нагадаємо, у 2018 році розпочалося серійне виробництво нового потужного ракетного комплексу «Вільха», прийнятого на озброєння ЗСУ, «керовані ракети якого точно вражають ціль на відстані 70 км». Як зазначив тоді Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, наші конструктори та виробничники продовжували наполегливу роботу з подальшого вдосконалення ракетної техніки, і у квітні 2019 року відбулися дуже важливі випробування модернізованого комплексу «Вільха-М», нові ракети якого вражають ціль вже на відстані 130 км.

Більше того, він повідомив, що найближчим часом очікується завершення розробки нового покоління ракет цього класу, здатних вражати цілі на відстані понад 200 кілометрів.

Впродовж 2019 року «Вільха-м» та «Нептун» не пропускали жодних випробувань, позаяк передбачене на 2019 рік фінансування виділялось, гроші були закладені на наступний рік попередньою владою. 

Восени 2021 року на державному рівні було проведено фінальні випробування новітнього комплексу “Вільха-М”, а 2022 року він мав надійти на озброєння ЗСУ.

Однак у 2022 році ми вже писали про те, що є певні затримки з прийняттям на озброєння більш далекобійної системи “Вільха-М”. Принаймні, попри озвучені раніше плани, комплекс й досі проходить випробування.

Довідка: Держвипробування ракетного комплексу “Вільха” з дальністю до 70 км були завершені у 2018 році (прийнято на озброєння ЗСУ у жовтні 2018). Була замовлена перша партія з 300-мм коригованіх реактивних снарядів Р624 “Вільха”, котрі були поставлені трьома партіями (48 ракет у 2019 році, 28 виробів – у березні 2020 та 16 – у квітні минулого року).

Нагадаємо, про перші випробування комплексу “Вільха-М”, який на відміну від “звичайної” РСЗВ “Вільха” (прийнята на озброєння у 2018 році) мав суттєво більшу дальність (130 км проти 70 км) стало відомо у квітні 2019 року.

Серпень 2019 року.

Грудень 2019 року.

Квітень 2020 року.

Згодом жодної інформації про РСЗВ Вільха-М у ЗМІ не було, але, як виявилося, її вже використовують українські військові. Про це заявив перший заступник голови Нацасоціації оборонної промисловості Іван Винник. “Вільха-М” має дальність 110 км та боєголовку масою 220 кг, яка може вражати цілі з великою точністю.

Точність РСЗВ підвищують так звані “газові керма”, які використовуються для наведення ракет на ціль з використанням GPS. Чиновник зазначив, що “Вільху-М” хочуть модифікувати для збільшення дальності до 150 км.

Випробування нових варіантів проводитимуться безпосередньо на полі бою.

Ракетний комплекс “Вільха” створили на базі радянської системи залпового вогню “Смерч”. Залп пакетом із 12 ракет відбувається всього за 48 секунд. Дальність польоту – до 130 км.

Нагадаємо, у серпні 2021 року був оприлюднений детальний доклад Олександра Турчинова про ситуацію в оборонній промисловості з урахуванням загроз від російського агресора.

“Військовий парад до 30-ї річниці Незалежності України довів, що за чинної влади в країні припинилася розробка нових видів озброєння та військової техніки. Все, що проїхало по Хрещатику, було розроблене та, й в більшості випадків, зроблене до 2019 року. Більше того, бронемашини та тягачі з муляжами ракет є яскравим свідченням того, що багато перспективних проектів було злочинно заморожено. Про них згадали тільки щоб сформувати показушні ряди, а не для захисту країни”, – написав він. 

Олександр Турчинов детально зазначив чисельність наземного угруповання ЗС РФ вздовж кордону України та ситуацію з питанням захисту держави в Україні.

Він тоді згадав, що в питанні забезпечення ЗСУ засобами реактивної та ствольної артилерії існують такі проблеми:

  • понад 18-місячна затримка випробувань 2С22 “Богдана” – перспективної української колісної самохідної гаубиці-гармати натівського калібру 155 мм.
  • значний дефіцит від потреби пострілів/снарядів для систем 152-мм гармати-гаубиці 2А36 “Гіацинт”, Д-20, 100-мм протитанкової гармати МТ-12.
  • обмежене державне замовлення РЗСВ “Вільха” й затримка в фінансуванні і координації робіт щодо постановки на озброєння та запуску виробництва перспективної модифікації “Вільха-М”.

Радимо ознайомитись більш детально:

КРЕМЛЬ НАХАБНІЄ, ЗЕЛЕНСЬКИЙ МОВЧИТЬ. “ПЛАН Б” ВІД ТУРЧИНОВА

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Далі, ніж HIMARS: Україна використовує свою РСЗВ “Вільха-М” – Винник

  1. Ну і де ця чудо-зброя, що десятиліття робилась? Як і вся зброя, тільки в репортажах zeжурнашлюх? В мене племінник сидить на донецькомумнапрями з трьома рожками і гранатою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *