Асфальт вже не в пріоритеті?  Указ: ЗСУ збільшать на 100 000 осіб, створять 20 нових бригад


Чисельність Збройних Сил України протягом наступних трьох років збільшиться на 100 000 осіб, буде створено ще 20 бригад.

Відповідний указ підписав Володимир Зеленський, повідомляють Ліга.Новини.

Зазначається, що розроблено указ “про зміцнення обороноздатності держави та привабливість військової служби”.

Документ передбачає:

– збільшення протягом трьох років чисельності ЗСУ на 100 000 осіб;

– створення 20 додаткових бригад ЗСУ;

– збільшення терміну служби контрактників;

– збільшення забезпечення військових до рівня не нижче трьох мінімальних зарплат;

– запровадження програми забезпечення житлом військовослужбовців із сім’ями та ветеранів;

– розробка системи кар’єрного зростання офіцерів;

– перехід до основ професійної армії.

Зеленський сказав, що підписав указ “не тому, що незабаром війна, а щоб незабаром і далі був мир”.

Хотілося б, щоб ці обіцянки не лишились тільки на папері. А також вселяє надію те, що у влади серед пріоритетів окрім асфальту з’явилась і армія воюючої країни, тішить, що курс із “оптимізації” Збройних Сил України та “оптимізації” надлишкового майна армії змінено на підвищення боєздатності.

Чи будуть реалізовані обіцянки перелічені в Указі – час покаже. З огляду на минулий досвід, занепокоєння лишається. Варто згадати грандіозні плани на формування трьох дивізіонів Нептун – протикорабельні ракетні комплекси, які були були офіційно допущені до експлуатації у ЗС України ще у 2018 році.

Та вже з першим із них виникли затримки. Збройні Сили України безрезультатно прочекали його до кінця 2021 року.

Наприкінці минулого року з’явилась інформація, що перший серійний дивізіон КБ ЛУЧ планує віддати Міноборони в І кварталі 2022 року.

Ми спостерігали зупинку і гальмування випробувань першої української гаубиці калібру НАТО САУ «Богдана».

Нагадаємо, вперше український зразок показали 14 липня 2018 року, а вже 24 серпня того ж року САУ 2С22 “Богдана” могли побачити всі охочі під час військового параду на честь Дня Незалежності України. Попередньо передбачалось, що ДКР “Богдана”, на яку вже витрачено 140 млн. грн, буде завершена у 2020 році.

Вперше за часів війни, на 2022 рік Міноборони не замовляє ПТРК від ДККБ “Луч”. На самому ж держпідприємстві вважають, що ЗСУ забезпечені необхідною кількістю українських протитанкових систем лише наполовину. Ситуацію істотно покращили нещодавні поставки озброєння від країн-союзників.

Є певні затримки з прийняттям на озброєння більш далекобійної системи “Вільха-М”. Принаймні, попри озвучені раніше плани, комплекс й досі проходить випробування.

Як повідомляє  “Діфенс Експрес”, держвипробування ракетного комплексу “Вільха” з дальністю до 70 км були завершені у 2018 році (прийнято на озброєння ЗСУ у жовтні 2018). Була замовлена перша партія з 300-мм коригованіх реактивних снарядів Р624 “Вільха”, котрі були поставлені трьома партіями (48 ракет у 2019 році, 28 виробів – у березні 2020 та 16 – у квітні минулого року).

Нагадаємо, про перші випробування комплексу “Вільха-М”, який на відміну від “звичайної” РСЗВ “Вільха” (прийнята на озброєння у 2018 році) мав суттєво більшу дальність (130 км проти 70 км) стало відомо у квітні 2019 року.

То ж ми будемо стежити за реалізацією заходів передбачених для втілення в життя кожного пункту Указу.

Donate to Myrotvorets

1 коментар до “Асфальт вже не в пріоритеті?  Указ: ЗСУ збільшать на 100 000 осіб, створять 20 нових бригад

  1. Це окозамилювання! Воно ж не вказало якими законами це забезпечено, звідки гроші будуть брати. Та моно-шобла навіть не хоче закони приймати для збільшення фінансування армії, а зараз оце – не їло, не ср*ло, а з неба впало – 100 тис. нового війська! А обов’язковий призив відмінили!! То звідки ж воно планує набрати стільки професіоналів до війська? Звідки ж вони з’являться? Знову буде – “на тобі боже, що нам негоже!”? Вже всі знають, як ота докторатура заплющує очі на свідомо непригодних(психічно!!!) та підписує оте “Годен”.
    Це ж робиться тільки для того, щоб його холуї та посіпаки “позитивні” бігали по каналам та волали “дивіться! ЗЕ армію піднімає!”
    Ага. Піднімає.
    Питання тільки одне – чию?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *