“АМУР-2501”: вивезення партії ячменю з окупованого Севастополя на перевалку в порт Кавказ


Капітан “АМУР-2501” намагався приховати незаконне суднозаходження в окупований Севастополь, вимкнув АІС. Однак виклав в свій акаунт в Однокласниках десятки фотографій, які повністю доводять його злочин.

АМУР-2501” (IMO: 8721272, Name: AMUR 2501, MMSI: 273455780, Call Sign: UBUS3, Flag: Russia [RU]) в період нового етапу російської агресії з 24.02.2022 вже здійснював незаконне суднозаходження в окупований Севастополь, що було зафіксовано в розслідуванні SeaKrime.

В липні історія повторилася двічі.

Судно “АМУР-2501” 4-5 липня відвідав окупований Севастополь з увімкненим судновим транспондером, тому ми можемо побачити момент незаконного суднозаходження порушника на скріншоті з порталу МарінТрафік.

Наступного дня судно вийшло з порту Севастополь.

“АМУР-2501” прийшов в Керченську протоку на перевалку порту Кавказ, де передав зерно невстановленому в цьому дослідженні балкеру в період 7-8 липня 2022. Після цього судно направилось на північ, пройшло Азовське море і перебувало в порту Азов з 9 по 15 липня, де завантажилось зерном.

“АМУР-2501” знов прийшов в Керченську протоку і віддав зерно з порту Азов невстановленому балкеру 17.07.2022.

17 липня “АМУР-2501” відійшов від балкера і вимкнув АІС. Судно перебувало без зв’язку в АІС з 17 до 20.07.2022. За цей час судно оминуло кримський півострів, зайшло в закритий Севастопольський порт і завантажилось на зерновому терміналі в Доковій бухті (належить компанії “Авліта”, наразі контролюється Об’єднаною суднобудівною корпорацією).

“АМУР-2501” зайшов в Севастопольську бухту вранці 18 липня, на фотографії судно перед входом в Севастопольську бухту.

“АМУР-2501” завантажувався 18-19 липня на зерновому терміналі Авліти. Судно взяло на борт приблизно 3000 тонн ячменю.

На фото: “АМУР-2501” біля зернового терміналу в Севастополі 19.07.2022

19 липня “АМУР-2501” вийшов з Севастопольської бухти і направився на перевалку в Керченську протоку. В АІС судно з’явилося лише на наступний день, 20.07.2022.

“АМУР-2501” підійшов до балкера “PETRA I” (IMO: 8902462, MMSI: 354669000, Call Sign: 3FYD8, Flag: Panama [PA]) і передав на нього ячмінь, вивезений з окупованого Севастополя.

Після завершення перевалки зерна “АМУР-2501” відійшов від балкера на PETRA I і попрямував в бік Керченського мосту. Судно пройшло Керченську протоку на північ, увійшло в Азовське море, вказує порт призначення Азов.

Аналіз треку “АМУР-2501” показує, що судно перебувало біля балкера до ранку 21.07.2022. На скріншотах МарінТрафік вказано Coordinated Universal Time (UTC), в розслідуванні ми використовуємо київський час (+3 години).

Капітан судна “АМУР-2501”, який здійснив незаконний перетин Державного кордону України і переміщення неоформленого вантажу (контрабанда), люб’язно задокументував свій злочин і виклав ці докази в свій акаунт в соціальній мережі “Однокласники“.

Українськими правоохоронними органами має бути пред’явлено обвинувачення в організації незаконного перетину Державного кордону України Сергію Подгорбунському (Сергей Михайлович Подгорбунский, 19.09.1953 г., вК).

В акаунті в Однокласниках ми можемо побачити завантаження в порту Азов (фотографії починаються з 10 липня), рейс в Керченську протоку, перевалку зерна з Азова, рух вздовж кримського узбережжя, незаконне суднозаходження в окупований Севастополь, перевалку зерна на PETRA I.

Капітан-порушник навіть виклав кілька фотографій з окупованого Севастополя.

По фотографіям можна ідентифікувати геолокацію.

Не можемо пояснити, чому капітан Подгорбунський вимикає судновий транспондер, щоб приховати незаконне суднозаходження в закритий Севастопольський порт, і тут же викладає в свій акаунт фотографії з цього самого порту. Однак впевнені, що в кримінальному провадженні, яке мають здійснити українські правоохоронні органи, при встановленні суб’єктивної сторони форма провини має бути визначена як умисел.

UPD 22.07.2022

Через кілька годин після виходу нашого розслідування фотографії, що документують кримінальний злочин капітана Подгорбунського з порушення Державного кордону України, зникли з його акаунту.

В публікації наводяться не всі докази, що є в розпорядженні журналістів SeaKrime, дані ми змушені приховувати з метою захисту наших джерел, оскільки окупантами здійснюються системні заходи щодо протидії роботи нашого проєкту.

SeaKrime – проєкт журналістських розслідувань злочинів проти державного суверенітету і територіальної цілісності України, пов’язаних з незаконними суднозаходженнями в закриті порти окупованого російськими загарбниками Криму.

SeaKrime є одним з проєктів Центру дослідження ознак злочинів проти національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку “Миротворець“.

Центр «Миротворець» просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства і міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *