“Александр Грин”: зв’язок з порушником “Александр Твардовский”, окупований Крим, Близький Схід


В розслідуванні журналістів SeaKrime було показано, що в 2020 році російське судно “Александр Твардовский”, яке було обшукано португальською поліцією 23 квітня у порту Віана-ду-Каштелу, неодноразово заходило в закриті кримські порти. Тепер ми публікуємо дослідження рейсів в окупований Крим судна “Александр Грин”, де покажемо зв’язок між цими двома порушниками.

Судно “Александр Твардовский” з вересня 2020 року здійснило рейси в закриті кримські порти Євпаторія, Керч, Севастополь – розслідування журналістів SeaKrime.

Спільний менеджмент

Інформацію про менеджмент судна “Александр Твардовский” можна побачити в базі Equasis.

ООО “Харвест” зареєстрована за адресою 197341, город Санкт-Петербург, Коломяжский проспект, дом 26, квартира 68, ИНН 7814722311, засновниця і директорка Волкова Виктория Яковлевна.

Волкова (вК, 13.09.1977) не тільки займається зерновими перевезеннями з окупованих кримських портів, а й одночасно керує дитячим садочком.

Компанія “Харвест” оперує ще одним судном – “Александр Грин” (IMO: 9057331, MMSI: 273317400, Позивний: UBZG, Прапор: Russia [RU]), і це судно також відвідувало порти Криму, окупованого російськими загарбниками.

Судно формально зареєстровано на мальтійську компанію NWS 10 BALT SHIPPING COMPANY LTD з адресою 171, OLD BAKERY STREET, VALLETTA, яка представлена в Естонії.

Компанія NWS 10 BALT SHIPPING COMPANY LTD фігурує в OFFSHORE LEAKS DATABASE by The International Consortium of Investigative Journalists.

Окупований Крим

Судно “Александр Грин” було зафіксовано нами в Севастополі 17.10.2020, коли судно стало на завантаження до причалу №211 в Камишовій бухті. 20.10.2020 порушник вийшов з закритого севастопольського порту з 2150 тоннами ячменю. Судно направилось в Керченську протоку, де перевантажило зерно на балкер. В коносаменті на ячмінь розписався капітан Ермаков О.А. Цікаво, що в грудні 2020 на судні “Александр Твардовский” працював капітан Олег Александрович Ермаков (розслідування SeaKrime), ще одна ознака зв’язку між цими двома суднами.

27.10.2020 “Александр Грин” зайшов на завантаження в Керченський рибний порт. Судно взяло 2300 ячменю і знов пішло на перевалку порту Кавказ, вихід з Керчі 30.10.2020.

Також ми виявили випадок, коли “Александр Грин” і “Александр Твардовский” одночасно завантажувалися кримським зерном в Керчі. Вони знаходилися в окупованому порту з 9 лютого 2021, “Александр Твардовский” перший розпочав завантаження 2700 тонн зерна на зерновому терміналі на причалі №3. “Александр Грин” розташувався поруч, у причала №4, взяв вантаж 2600 тонн зерна. К 14 лютому судна завершили вантажні операції, після чого покинули порт Керч.

Це ще один рейс “Александр Твардовский” на додачу до описаних вже нами в статті про незаконні суднозаходження в окупований Крим цього судна.

Близький Схід

23.04.2021, коли в порту Viana do Castelo на півночі Португалії поліція обшукувала “Александр Твардовский”, судно “Александр Грин” вимкнуло АІС біля Кіпру, вказуючи порт призначення Бейрут. Судно було завантажене зерном насипом 6-12.04.2021 в російському порту Ростов-на-Дону.

“Александр Грин” з’явився в АІС 5 травня біля кіпрського порту Фамагуста.

6 травня судно провело на якірній стоянці Фамагусти.

Вранці 7 травня “Александр Грин” зайшов в порт Фамагуста, який знаходиться під міжнародним ембарго.

Приблизно через 6 годин після постановки до причалу “Александр Грин” вийшов з Фамагусти і показав порт призначення Хайфа (Ізраїль). Капітан показує в АІС той же статус судна – завантажений.

Повернемось до другого судна – “Александр Твардовский”. Його відпустили з порту Віана-ду-Каштелу 3 травня, він вийшов в баласті, зайшов в інший португальський порт LEIXOES, де взяв вантаж і пішов на північ, пройшов Португалію і наразі йде в бік Біскайської затоки.

Отже, ми показали, що між двома порушниками “Александр Твардовский” і “Александр Грин” є зв’язок, вони оперуються з одного центру, ми спостерігаємо синхронізацію їх дій. В той час, коли в Португалії було затримано Твардовського, Грін перебував з вимкненим АІС, можливо відвідав один з портів Близького Сходу (ймовірно Сирія або Ліван). Потім “Александр Грин” зайшов в кіпрський порт Фамагуста, який знаходиться під міжнародними санкціями, і наразі показує рейс на Ізраїль.

Стаття буде оновлюватися

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *