17 млн доларів “відкату” на закупівлі застарілого списаного хламу для артилеріїПанас Мирний

Останні декілька днів, інформаційне поле України підірвала новина про те що Міністерство оборони хоче закупити 26 артилерійських гармат “Дана” ціною 1 млн 550 тис. доларів за одиницю.

Генерал-лейтенант Збройних сил України, Народний депутат України 9-го скликання, Михайло Забродський:

ВАЖКО ОБҐРУНТУВАТИ ЗАКУПІВЛЮ В ЧЕХІЇ ЗАСТАРІЛОЇ АРТСИСТЕМИ, КОЛИ УКРАЇНА МАЄ ВІТЧИЗНЯНУ НОВІТНЮ САУ “БОГДАНА”

Журналіст Юрій Бутусов:

“Пояснити закупівлю чеських гаубиць “Дана” чим-небудь крім корупції я не можу-адже ці гаубиці ЗСУ абсолютно не потрібні”

Понавилазило мільйон диванних експертів, які починають розказувати про доцільність або недоцільність цієї закупівлі. Особливо тішить, що блогери влади терміново перекваліфікувались в артилеристів, і починають розказувати про переваги системи “Дана”, і що необхідно терміново їх закупити.

Але головне в цьому не це. Як вказали Забродський і Бутусов в своїх публікаціях, ця оборудка має на меті не закупівлю артилерійских систем, а примітивну крадіжку коштів з державного бюджету.

Такий собі зам. міністра Миронюк, креатура Єрмака, придумав через посередництво такого собі Геннадія Цибуляка, відомого в вузьких кругах корупційного посередника, геніальну схему як отримати 17 млн доларів відкату.

Однак, проблема не тільки в крадіжці 17 млн доларів з нашого бідного оборонного бюджету. Проблема в тому, що це, нажаль, ні на йоту не підвищить нашу спроможність протистояти Росії. Такі системи як “Дана” використовуються для контрбатарейної боротьби з росіянами, і у нас дійсно дефіцит таких артилерійських систем.

Але відповідно до ТТХ “Дани”, дальність стрільби складає 18-20 км, а це не дозволяє їй вести контрбатарейну боротьбу з російськими системами з дальністю стрільби 25-28 км.

Саме тому ця оборудка не являє собою нічого, крім бажання вкрасти гроші.

Шановні Таран, Миронюк. Робіть хоч що-небудь корисне для армії. Вийдіть на Сербію і купіть 155 міліметрову САУ “Олександра”, з дальністю стрільби до 30 км. Пан Цибуляк точно може організувати цю оборудку. По аналогічній ціні, яку ви плануєте заплатити за “Дану”, півтора мільйона доларів за одиницю, а може і дешевше.

Чи розблокуйте державні випробування української САУ “Богдана”, аналогу французького “Цезаря” та сербської “Олександри”, яку ви заблокували за дорученням ФСБ, і поставте на озброєння українську гармату, яка ні в чому не поступається тій же “Олександрі”. А ціна буде, при замовленні 26 гармат, набагато нижча, ніж півтора мільйона доларів.

Всі розуміють, що прийшов ваш час красти, і ми тільки за, але робіть бодай що-небудь.

А по “Дані”, після того як зелена нечисть повтікає на свої вілли в Італії або переселиться в Росію чи в Ізраїль, звичайно будуть проведені слідства, звичайно будуть арешти, але це знову ж таки, відкине нас, на 2 роки в розвитку одного із найважливіших компонентів збройних сил України – артилерії.

На ринку озброєнь всім відомо, що чехи готові продавати списані зі своєї армії та вироблені 15 років тому гармати, за ціною набагато нижче, ніж пропонується Україні. Вихідна ціна чехів на “Дану”: 500 тис. доларів робоча, але не модернізована гармата і 900 тис, доларів модернізована. Грузія і Азербайджан закупали “Дану”, по ціні 600 – 800 тис. доларів за одиницю. І є купа об’яв, де списані “Дани” продаються по 50-60 тис. євро за одиницю, того ж року виготовлення, що пропонується Україні.

Джерело: Обозреватель

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *