Війна світів: США відпрацювали ракетний удар по Сибіру з Арктики. РФ посилює західні рубежі для наступу на Україну


Чи спроможна росія (країна – агресор) протистояти США? Питання риторичне. Дальність ураження крилатих ракет США, про які йдеться у статті, у кілька разів перевищують зону дії новішого російського ЗРК С-400.

Чи може армія України, після десятків років ціленаправленого знищення ставлениками кремля, похизуватись подібним? Питання теж риторичне. Для початку Україні достатньо було стати повноправним членом Альянсу ще позавчора. Не дивина, що впродовж усіх років незалежності України, ми спостерігали “цирки з конями” на замовлення агресора.

Проте від початку збройної агресії росії у 2014-му році по 2019-й рік, в цьому напрямку були зроблені потужні кроки. Робота закипіла, активізувалась інтеграція української армії з союзниками Альянсу. Україна серед країн – партнерів НАТО бере участь у міжнародних навчаннях. І Українські Воїни, до слова, зі своїм бойовим досвідом, набутим в російсько-українській війні, чудово зарекомендували себе. Ба більше, навіть військові фахівці США з цікавістю переймали досвід у українських військових.

“РІВЕНЬ ПІДГОТОВКИ ЗСУ ВРАЖАЄ” – АРМІЙЦІ ЕЛІТНОЇ 101-Ї ПОВІТРЯНОДЕСАНТНОЇ ДИВІЗІЇ АРМІЇ США “КЛЕКОТЛИВІ ОРЛИ”

У НАТО ВИЗНАЮТЬ: УКРАЇНА ВПОРАЛАСЬ ІЗ ЗАВДАННЯМИ, ЯКІ ЩЕ КІЛЬКА РОКІВ ТОМУ ЗДАВАЛИСЯ НЕЗДОЛАННИМИ

Задля забезпечення незворотності шляху, незалежно від зміни влади, на початку 2019-го Верховна Рада навіть закріпила у Конституції курс України на членство в ЄС і НАТО.


Щодо військових навчань США. За останні дні це вже другий епізод демонстрації можливостей стратегічної авіації США для Кремля, повідомляє “Діфенс Експрес“.

Стратегічні B-52Н 5-го бомбардувального крила під прикриттям норвезьких F-35 та F-16 здійснили політ над Арктикою біля кордону з Росією.

Як повідомило Європейське Командування Збройних сил США, політ пройшов 3 червня та здійснювався над Північним Льодовитим океаном та Морем Лаптєвих. Самі бомбардувальники вилетіли з авіабази Майнот у США та здійснювали дозаправку з танкерів KC-135, які вилетіли з Великобританії та Аляски.

Враховуючи дальність пуску крилатих ракет AGM-158B JASSM-ER у 980 км та AGM-86C CALCM у понад 1200 км, цього достатньо для атаки на основні стратегічні об’єкти Росії у Арктиці та частині Сибіру.

В першу чергу мова йде про арктичні бази РФ на створення яких Кремль направив значні кошти.

Важливо, пуск цих крилатих ракет можливо здійснювати навіть без входу у зону дії новішого російського ЗРК С-400. Дальність виявлення цієї системи зазначена як 600 км, а знищення цілей – 400 км.

Окрім того, під можливим ударом знаходиться весь Північний морський шлях. Для РФ це стратегічна артерія, яка забезпечує життєздатність цілих регіонів країни, значної частини економіки та промислових гігантів від “Норникеля” до “Газпрома”.

“Арктика є стратегічним регіоном з дедалі більшим геополітичним та глобальним значенням, і ці місії бомбардувальних груп демонструють нашу прихильність до наших партнерів та союзників та нашу здатність разом стримувати та захищати у все більш складних умовах”, – заявив Джефрі Харрігян, командувач повітряними силами США у Європі та Африці.

Додамо, що у грудні 2019 року Росія відмовила іноземним військовим кораблям заходити на Північний морський шлях. Окрім того, голова Генштабу РФ Валерій Герасімов заявив про плани значно посилити протиповітряну оборону у Арктиці.

Тим часом, Російська Федерація посилила армію, яка спрямована проти країн НАТО та України.

Росія додатково посилює військове угрупування, яке направлено проти сил НАТО у Європі та України. Перша танкова армія Західного військового округу Сухопутних військ Збройних сил РФ додатково посилена однією бригадою. До складу першої гвардійської танкової армії Західного військового округу РФ увійшла 27 окрема мотострілкова бригада.

Як повідомила прес-служба ЗВО це зроблено з метою “виконання завдань із забезпечення оборони РФ на Західному стратегічному напрямку”.

На озброєнні бригади стоять сучасні зразки озброєння, військової та спеціальної техніки, такі як танки Т-90А, бронетранспортери БТР-82А, бойові машини піхоти БМП-3, зенітно-ракетні комплекси 9А34 “Стріла-10” і ЗСУ 2С6М “Тунгуска”.

Раніше, в травні міністр оборони РФ генерал армії Сергій Шойгу заявив, що “західний стратегічний напрямок залишається найбільш загрозливим для військової безпеки Росії. Міністр додав, що “відповідно до плану діяльності на 2019-2025 роки здійснюється комплекс заходів для нейтралізації виникаючих загроз”.

Однак, варто зазначити, що перша танкова армія ЗВО була відновлена 13 листопада 2014 року, після початку збройної агресії РФ проти України. 

Попри риторику Москви про те, що поява даної армії, є відповіддю на активність НАТО, насправді вона спрямоване не так проти Альянсу, як проти країн на західному напрямку, в тому числі України.

Це насамперед ударне об’єднання, покликане вирішувати наступальні завдання. Дислокація та склад 1-ї танкової армії відкрито демонструє загрозу з її боку потенційних ударів у напрямках Києва та Харкова у взаємодії із 20-ою армією РФ.

Окрім того 1-а танкова армія має зіграти ключову роль у цілком можливому сценарії окупації Білорусі.

Військові експерти вважають, що на сьогодні основним призначенням згаданої ударної армії є відверта демонстрація сили, спроба стримувального впливу на Захід і залякування Європи з метою добитися пом’якшення, а краще повного скасування чинних антиросійських санкцій. Однак не слід виключати, і використання даного об’єднання з метою вирішення суто військових завдань вищого політичного керівництва РФ.

Довідково:

Повне найменування 27 окремої мотострілкової бригади – Окрема гвардійська мотострілецька Севастопольська Червонопрапорна бригада імені 60-річчя СРСР (військова частина № 61899). Пункт постійної дислокації у селищі Мосрентген, Новомосковського адміністративного округу Москви.


Нагадаємо, як ативізувалась співпраця України з НАТО впродовж останніх років. Публікації Мyrotvorets.News на цю тему тут.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *