ЗСУ отримали вітчизняний контрбатарейний радар 1Л220УК «Зоопарк-3», що потужніший за іноземні зразки


Вітчизняний радіолокаційний комплекс артилерійської розвідки 1Л220УК «Зоопарк-3», який отримали українські військові, потужніший за іноземні зразки, отримані від партнерів.

Розроблення цього зразка РЛК почали у 2016 році. У 2019-му були проведені успішні державні випробування. І комплекс був прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

Про це стало відомо з публікації інформаційної агенції Міноборони «АрміяInform», передає Ukrainian Military Pages.

Український радіолокаційний комплекс здатний наводити артилерію під час контрбатарейної боротьби або просто корегувати вогонь артилеристів. 

1Л220УК складається з двох транспортних одиниць: антено-апаратна машина та машина управління з робочими місцями для персоналу.

При цьому сам радар виконаний на базі напівпричепа й тягача 6х6 «КрАЗ.

— Цю станцію ми отримали ще торік. Обслуга, яка на ній працює пройшла навчання на заводі. А згодом здійснила марш від заводських воріт до пункту постійної дислокації частини, — розповів командир взводу – начальник радіолокаційної станції. — Це наш перший польовий вихід із залученням обслуги. Ми практично випробовуємо цю станцію, максимально тестуємо її.

Офіцер порівняв український комплекс з іноземними станціями, що є на озброєнні його підрозділу:

«Наша станція більш автоматизована, вона перевищує наявні іноземні РЛС за дальністю розвідки, це дозволить використовувати її не на лінії зіткнення, а подалі в тилу».

Ще однією особливістю комплексу є те, що машина управління може перебувати на значній відстані від самої РЛС, що збільшується живучість особового складу, який працює на станції.

— Комплекс артрозвідки дає змогу визначати координати стріляючих позицій мінометів, артилерії, координати точок старту ракетних комплексів залпового вогню та оперативно-тактичних ракет. Наразі ми проводимо роботи з авторського нагляду, спостерігаємо, як працює наш комплекс, дослухаємось до пропозицій військових, — розповів Олексій Павлович.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *