В України розроблений високоточний керований ракетний комплекс для бойових гелікоптерів з дальністю 10 км.
Ця розробка є подальшим вітчизняним розвитком вже прийнятого на озброєння ЗСУ комплексу “Бар’єр-В” (з дальністю до 8 км), передає “Діфенс Експрес”.
За словами Генерального конструктора-Генерального директора ДККБ “Луч” Олега Коростельова, найбільш важливою та інноваційною для України частиною комплексу стала нова оптико-прицільна станція (ОПСН-І) від “Ізюмського приладобудівного заводу”.
“Найскладнішою частиною є оптико-прицільна станція. Цю станцію ми розробили спільно з ДП “Ізюмський приладобудівний завод”. Вона гарної якості. В цьому випадку я маю на увазі рівень стабілізації, рівень точності визначення …”, – розповів Олег Коростельов.
При цьому очільник КБ “Луч” додав, що ця українська розробка, яка була створена за власної ініціативи та за власні кошти підприємств ОПК, повністю складається з вітчизняних компонентів.
“І це дозволяє нам казати, що Україна, знову таки по замкненому циклу, здатна випускати високоточний протитанковий комплекс для гелікоптерів. Зараз ми кажемо – так! Ми маємо всі складові частини й ми ні від кого не залежимо”, – відзначив Генеральний конструктор-Генеральний директор ДККБ “Луч”.
Нагадаємо, у жовтні 2019 року, під час виставки “Зброя та Безпека-2019”, КБ “Луч” презентувало нову ракету РК-10 калібру 170 мм з дальністю до 10 км.
За словами представників київського КБ, ця ракета створювалася в спільному проєкті, що складається з модернізованого “Мотор Січ” гелікоптеру Мі-8МСБ-В, новітньої керованої ракети від КБ “Луч” та оптико-прицільної станції розробленої на ізюмському оборонному підприємстві.