Голова МВФ Зеленському: “Реформа НБУ – історія цілковитого успіху для України.”


Директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва у телефонній розмові з Володимиром Зеленським закликала його зберегти незалежність НБУ.

Про це йдеться в заяві глави Фонду за результатами переговорів у вівторок, 14 липня, пише “5 канал” з посиланням на “Укрінформ”.

“Реформа НБУ та її результати за останні п’ять років є історією цілковитого успіху для України. Незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів та захищає фінансову систему”, – зауважила глава МВФ.

Вона підкреслила, що це все є “найважливішими передумовами для інвестицій та зростання”.

Політика НБУ, яка заслуговувала на довіру, сприяла стабілізації економіки України, наголосила Георгієва. Вона додала, що успішне очищення фінансового сектору країни, “зруйнованого шахрайством”, також було досягнуто завдяки діям Національного банку України.

“Збереження незалежності НБУ відповідає інтересам України, і це також є вимогою поточної програми, яку підтримує МВФ. Я закликала Президента Зеленського дотримуватися обґрунтованої грошово-кредитної та фінансової політики – вони є ключовими для посилення інвестицій, а також інклюзивного зростання”, – заявила директор-розпорядник МВФ.

Зеленський в свою чергу пообіцяв назвати кандидата на голову НБУ уже до кінця тижня.

Що цьому передувало:

Нагадаємо, 9 червня рада директорів МВФ затвердила нову програму співпраці з Україною розміром 5 млрд євро на 1,5 року. Перший транш у $2 млрд Україна отримала за три тижні до того, як Смолій заявив про свою відставку через тиск на Нацбанк.

Верховна Рада 3 липня звільнила голову НБУ. Перед самим голосуванням він заявив, що на нарадах за участі президента і прем’єр-міністра від НБУ вимагали включити “друкарський верстат” і довести курс до 30 грн/долар, бо ж за ним зводили держбюджет.

Тим часом молодь України, яка ще зовсім нещодавно обирала нового президента, тим самим надала Україні певний вектор руху, тепер взяла приклад з Володимира Зеленського і уже сама записує відосики-звернення до нього.

Молоді працівники НБУ записали звернення до Зеленського з закликом не руйнувати незалежність установи.

Donate to Myrotvorets

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *