Зеленський втрапив у новий конфуз


Володимир Зеленський знову втрапив у новий конфуз.

Так, на своїй сторінці в Інстаграм він виклав фото у косоворотці, представивши її гордістю і символом України.

Косоворотка

Російська народна чоловіча сорочка з косим коміром (рос.ворот). Має розріз збоку, а не посередині, як у звичайних сорочок. З’явилася у Москівщині пізно, не раніше XV століття! В Україні й Білорусі була невідома; замість неї носили вишиванку.

Вишиванка

Дані археологічних розкопок і свідчення мандрівників і літописців підтверджують, що вишивання як вид мистецтва в Україні існує з часів енеоліту. Стародавні історики, в тому числі Геродот, стверджували, що у могилах перших століть нашої ери були знайдені залишки вовняного одягу, прикрашеного багатоколірними вишивками. У Мартинівському скарбі на Черкащині знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датовані VI століттям, вказують на подібність одягу і вишивки українського народного костюма середньовіччя і нового часу

Вишиванка – новітня назва народної руської (української та білоруської) сорочки, прикрашеної орнаментованою вишивкою. Важлива складова українського національного вбрання. Поділяється на жіночі й чоловічі сорочки. Має спільне походження з вишитими сорочками слов’янських народів Східної та Центральної Європи.

Традиційна вишивка сорочок має оберегове значення й різниться залежно від регіону.

Срібна нашивна бляшка зі скарбу VI-VII ст., знайденого біля с. Мартинівка в Пороссі Черкаська область.

Donate to Myrotvorets

2 коментарі до “Зеленський втрапив у новий конфуз

  1. Зовсім не виправдовую Зеленського за вибір сорочки, це провал. І дизайнер-стиліст його теж, ніби з-за поребрика. Проте скажу, що чоловіча сорочка з косим коміром існувала на волинському та чернігівському Поліссі. Вона рідкісна і мало відтворюється зараз. Така сорочка застібається точно так само, як косоворотка, проте вишивка багата, широка і симетрична відносно центру сорочки. Якби дизайнер обрав правильно візерунок – ширший разів у 6 та характерний для Волині чи Чернігівщини, Київщини – це була б українська вишиванка.
    До прикладу – тут є волинська вишиванка-косоворотка: https://www.volynnews.com/news/culture/spravzhni-volynski-vyshyvanky-istoriia-ta-sekrety-stvorennia-/ або тут

    • За вашим посиланням нема косоворотки. Зате загально відомо, що косоворотка – це московщина, про що сказано в статті. Для чого ці викрутаси?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *