Морозне срібло вкрило землю на всіх напрямках ООС, а це означає, що нашим військовим слід пригадати та добре запам’ятати основні правила, яких необхідно дотримуватись у зимовий період, аби уникнути застуди і обморожень.
Захисникам України у жодному разі хворіти не можна, тому корисними порадами радо поділились фельдшер медичної служби зенітного ракетного артилерійського дивізіону пані Ірина, передає АrmyІnform.
ХАРЧУВАННЯ
Не тільки в морозну, а й у теплу погоду обов’язково добре снідайте! Особливо висококалорійними продуктами харчування. Імунна система в нашому організмі виробляє захисну функцію. А поживні речовини надають сили боротися і не впускати до себе віруси та інфекцію.
Тож не слід нехтувати тими продуктами харчування, які видають захисникам на передовій. Не з чуток знаємо, що фрукти входять у цей раціон, тому це є ідеальним і корисним «перекусом». В основному ж раціоні — не забуваємо їсти квашену капусту. Тоді вітаміну С буде в достатку.
Організм отримає набір корисних речовин, а ви — хороше самопочуття й чудовий настрій.
Не думайте про свіжість подиху, коли бачите за обіднім столом цибулю та часник! Негайно вживайте, адже ці продукти містять у собі такий елемент як фітонцид. Він убиває віруси або пригнічує їхній розвиток.
Намагайтеся пити гарячі напої, чай або каву, але краще за все — компот із сухофруктів. Він багатий на вітаміни, яких бракує взимку.
ОДЯГ
Переконайтеся, що відкриті ділянки вашого тіла — ніс, вуха, щоки, підборіддя, пальці рук та ніг захищені теплим та сухим одягом.
Не забувайте про теплий і важливий аксесуар — шарф-трубу. Дихаючі в нього, ви ніколи не зсушите слизову оболонку носа і гортані, а повітря, яке вдихаєте, зволожить шкіру і збільшить температуру.
Не надягайте затісний одяг та взуття! Теплозбереження відбувається тоді, коли всі елементи екіпірування відповідають вашому індивідуальному розміру.
Не забувайте, що під усіма шарами утеплених речей з різної тканини має бути бавовняна білизна. Натуральні волокна сприяють збереженню температури вашого тіла.
За можливості, окрім звичайних рукавичок, носіть із собою рукавиці з двома відділеннями для пальців. Вони довше зберігають тепло та швидше зігріють кінцівки в лютий мороз. Вироби зі шкіри не підійдуть. Краще за все флісові чи шерстяні.
ПОБУТ
— У жодному разі, прийшовши з морозу в бліндаж чи інше приміщення, не занурюйте кінцівки в гарячу воду. Краще, щоб вода була літньої чи кімнатної температури. Або ж добряче їх розітріть. Запам’ятайте, що від гарячої води полопаються капіляри, порушиться циркуляція крові в судинах, шкіра втратить еластичність та чутливість. Будьте обачливими!
— У морозну погоду, за пів години до виходу на відкрите повітря, нанести на обличчя сонцезахисний крем, який містить SP-фактор із захистом з позначкою понад 40. Чоловікам краще підійде звичайний дитячий крем або будь-який інший, який містить таку речовину як гліцерин. Крім того, що шкіра обвітрюється, її «припікає» сонячне проміння, навіть те, що відбивається від снігу!
! Не варто перед виходом на мороз наносити чоловікам крем після гоління, адже його призначення — заспокоїти шкіру від подразнення та мікротріщин. Як стверджує фельдшер, з досвіду захисників, такий крем відкриває пори, що дає доступ до потрапляння холодного вітру в шкіру.
І наостанок: на бойовому посту, під час чергувань знаходьте час для активних рухів руками і ногами, тоді в судинах посилиться кровообіг і ви швидше зігрієтесь. І гоніть подалі думки про сон! Пригадайте вислів із дитинства «не спи, а то замерзнеш!»